Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
abernas
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 07 zář 09:13

Re: Benzina paliva

Příspěvek od abernas »

Neznáte někdo aplikaci EuroOil? Je to klasická mobilní apka s běžnými funkcemi. Jednou se ale trochu vymyká a ta mě docela zaujala. Uvádějí totiž parametry posledního závozu včetně obsahu biolihu u benzinu. Zajímavé ale je, že u některých stanic a závozů mají obsah biolihu 4,9% někde třeba 2,9% a na hodně místech taky 0% Z technického listu jsem se dozvěděl, že vyrábí natural s obsahem bilohu 0 - 5% Jaký je váš názor? Myslíte, že je opravdu možné, že v dnešní době můžu natankovat natural bez řepkové radosti?
Pozn. Nedal bych za to ruku do ohně, ale mám pocit, že jsem na své domácí čerpačce zaregistroval obsah právě těch 4,9%, ale v současnosti už je tam nula
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Benzina paliva

Příspěvek od driver »

abernas píše:Z technického listu jsem se dozvěděl, že vyrábí natural s obsahem bilohu 0 - 5%

Myslíte, že je opravdu možné, že v dnešní době můžu natankovat natural bez řepkové radosti?
To jsou dvě různá paliva, Natural 95 Optimal a Natural 95.
Je to možné, oni musí na produkci vykazovat průměr dle zákona, nemusí být v každém litru přesná dávka, to by ani nebylo možné tak dokonale vyrobit a když chtějí nabízet jedno palivo bez biosložky, tak do těch dalších vyráběných toho dají více a průměr sedí.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
abernas
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 07 zář 09:13

Re: Benzina paliva

Příspěvek od abernas »

Jasně, vím, že dělají dva naturaly 95. Ale taky se dá dočíst, že optimal je stejný s obyč. naturalem, jen je obohacený o další užitná aditiva. Spíš mě zajímá, jestli se těm datům k závozům dá věřit a nebo je to nesmysl. Přijde mi divné, že bych dneska někde byl schopný koupit natural bez biolihu. Na druhou stranu to nemusí být úplně vyloučené vzhledem k tomu, že zásobují 95% českého trhu (ekvivalent nafty)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Benzina paliva

Příspěvek od driver »

abernas píše:Spíš mě zajímá, jestli se těm datům k závozům dá věřit. Přijde mi divné, že bych dneska někde byl schopný koupit natural bez bio
Vždyť je přímo vyrábí ty paliva, proč by Ti je nemohli prodat?
Já ale našel obsah 0-5% pro Natural95 a 5-10% pro Natural95 Optimal.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Benzina paliva

Příspěvek od 406 Coupe »

Driver:
Pořádně si tu svojí přílohu přečti, uvádí benzíny E5 a E10. Optimal v tabulce vůbec není, v úvodu je zmíněný, ale bez parametrů.
Podle stránek výrobce je to benzín E5, tj. do 5% bioetanolu. Viz:

BA 95 OPTIMAL E5
Bezolovnatý benzin BA 95 Optimal je nové optimální palivo pro Váš vůz, které nabízíme v síti čerpacích stanic EuroOil. Vlivem nového multifunkčního aditivu má vylepšené vybrané parametry a užitné vlastnosti. Složení aditivu je přizpůsobeno pro automobilové benziny s obsahem bioetanolu. Kvalitativní parametry tohoto produktu jsou stanoveny normou ČSN EN 228.

Takže povinně natankuješ 5% etanolu a připlatíš si za aditivum, které potlačuje jeho negativní účinky.
A až bude povinně E10, bude nutno víc aditiva a víc si připlatíš.
Geniální. Prostě Babiš.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Benzina paliva

Příspěvek od driver »

To jsem úplně přehlédl tak beru zpět.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

406 Coupe: vždyť to dělá pro lidi!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Neska odpoledne byl na Benzině v RpR klid, lidi nechaosili s děláním zásob (benzínu) před vyjímečným stavem, kterým Bureš straší. Sem si ale připadal jako "chaosník", páč sem bral benzín nejen do Pindice, ale i do kanistru pro Leguána (přece tam nepojedu 2x, že...) :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Jo a další pozitivní efekt korony: prémiová Verva slevnila.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

Včera na sev. Moravě benzín i nafta pod 29!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět