Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
FidooBlack
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07 srp 10:16
Bydliště: Smržovka

Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od FidooBlack »

Zdravím,
Potřebuji poradit, jsem vcelku čerstvý řidič ( jezdím 4 měsíce) a za tu dobu jsem nalítal už cca. 5000km.
Při mojich výpočtech jsem počítal že za rok bych měl ujet zhruba nějakých 12-13tisíc km.
A to mě vede k tomuto dotazu, mám Peugeota 307 1.6 16V a jezdím v průměru za 7litrů, což se mi zdá dost a auto chci prodat a koupit něco řekněme do 50ti tisíc co bude jezdit za méně. Do těch peněz je můj favorit Golf IV (1.9TDi a 1.8T). ''Tdíčko'' je super, jak motorově tak i jízdními vlastnostmi, vím že dokáže jet i za 5l/ bez jakýchkoli problémů. Problém je že nevím jestli se mi diesel vyplatí protože denně najezdím cca. 60km a to většinou po městě. Myslím si že benzínová varianta pro mě bude lepší ale proto jsem zde na fóru abych získal rady od zkušenějších než jsem já.
Předem všem děkuji za odpověď :)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od Stepan »

Předpokládám, že žotek bude z rodiny. Tudíž máš jasnou historii, auto bude v lepším stavu než jakkákoliv mrdka z bazaru a hlavně je zadarmo, takže těch 50k máš na pohoný hmoty, případnej servis
Golf IV 1.8T za míň jezdit nebude
1.9TDi bude křáp, kterej se jenom těší na dieselovou trojkombinaci (turbo, dvouhmota, vstřiky)
Žotka si nech, jestli jezdíš za 5 nebo 7 litrů jsou při 13k ročně v porovnání s povinným ručením/pneumatikama/pojistkou/dalšíma nezbytnýma opravama úplně směšný náklady ;)
50k je na primární auto prostě málo, za ty peníze se kupuje lístek na MHD a ne auto, který má každý den sloužit. Nech si žotka dokud jezdí a buď rád, že jsi rád :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně tak. Za 50 je kolo a ne auto. Že ti bude na palubáku svítit 4,5 místo 7, je falešný pocit úspory - u auta za 50t.
Fakt - je to hloupý nápad.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od M.Z. »

Ideální, jak si potvrdit, že je to hloupý nápad, je prodat 307 a koupit ropáka do 50.
Pak už to budeš vědět jistě...
Do matematiky chodils?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od oxik »

Ale noták, však se nedivte, když každej chce ofci f tedeíčku, má to prostě vliv na společnost a lidi pak chtějí diesly..:D

Za mě hoď Pežota do plynu, jestli ti nevadí vozit rezervu v kufru nebo tam mít bombu, nejezdíš často do podzemek..bude ti to jezdit tak za 9l plynu, což je krásných 108kč/100km, možná i za míň
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od M.Z. »

Za mě, hlavně s tím nic nedělej, na šušňání okolo 10tkm se nic nevyplatí, leda bys měl palivo zadara.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od Zajda »

Vyměním tvého Pežota za A3 1,9 TDI, těch 50k už do něj padlo na opravách, teď už je relativně ok...a jezdí pod 6 :-) Myslím to vážně kdybys pochyboval :)
《》
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od Stepan »

oxik:
plyn tedy 1,08kč/km + 25k přestavba + revize LPG nádrže + mrdárna s přepsaním do TP + nemožnost zajet do podzemka + možnost, že se to zkurví a když nedostane od někoho doporučení na člověka, co tam to LPG umí dát pořádně, tak se to na 99,9% zkurví + samozřejmě občasné náklady na dolití benzínu, protože jenom na plyn mu to jezdit nebude
benzín při ceně 26,90 za litr= 1,83kč/km, roční úspora mi tedy vychází 9000. Takže první skoro 3 roky bude jezdit jenom na zaplacení přestavby, pak další půlrok na všechny nervy s vícenáklady s tím spojené a pak možná začne vydělávat. Já bych do toho nešel
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od oxik »

Tak jasně, že si to musí člověk spočítat a probrat + a -, ale k nájezdu je to většinou tak, že člověk začne jezdit víc, když má v autě plyn :D Navíc lepší než jezdit v naftě po městě
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Potřebuji poradit jestli benzín nebo nafta.

Příspěvek od Stepan »

tak ten žotek je pro člověka, co nemá prachy, do města skoro ideální povoz. Chce to jenom přestat vymejšlet nákupy 20 let starých křápů
E: bez urážky, ale začínám tazatele podezřívat, že největší problém současného povozu spočívá v tom, že tam nejde dát pořádně vostrej čip
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět