OMV Maxx motion paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
marv
Řidič začátečník
Příspěvky: 129
Registrován: úte 22 lis 15:03

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od marv »

O benzínu Super Tech 98 slyším prvně. Já jsem u Agipu vždycky viděl jen Super Tech 95 a čistý Natural 98.

MOL EVO 100+ = Slovnaft EVO 99. V testu Světu motorů dle složení dopadl hodně dobře. Pokud odhlédneme od jejich hlavního kritéria mazivosti, díky čemuž vyhrála Verva 100, a podíváme se na chemické složení, tak po německém Aralu Ultimate 102, což je jednoznačně nejlepší benzín, byl druhý nejlepší, v oktanovém čísle rovněž (ve slovenském testu např. 101,0). A ta mazivost byla taky velmi dobrá.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

jj, minulý týden v Říši sem do brambora nelil nic jiného než 102
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od opc »

marv píše:O benzínu Super Tech 98 slyším prvně. Já jsem u Agipu vždycky viděl jen Super Tech 95 a čistý Natural 98.
Nejspíš jsem to popletl. Prostě to byla 98 od Agipu. Jinak díky za info o MOL/Slovnaft 100+. Chvíli to budu testovat (do příští aktualizace knihy jízd) a pak uvidím, jestli u nich zůstanu nebo se vrátím k OMV.
OPC
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

neska sem v SK a tady je slovnaft furt slovnaft, žádný mol, teda aspoň co sem jel okolo benzinek...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

Taxa musím podělit o první negativní zkušenost s Maxx100.... předefčírem v plzni (stará výpadovka směr rozvadoff, těsně před borskými poli) sem vzal plnou Maxx100 a byl to (skoro) ten samý hnus jako shell fuel save - nejelo to, motor sa točil "hranatě" a žralo o 2 litry víc.... následně sem tam nalil vervu100 a to bylo nebe a dudy...

By ńa zajímalo, esli náhoda )zbytkový bordel v podzemním tanku) nebo esli sa OMV tak zhoršilo v kvalitě... ale nevím jak to vyzkušať, bo od fčíl tam liju jen Vervu....

Btw, odfčíl plánuju itinerář CZ služebek pouze podle polohy ČS Benziny, kde mají Vervu100 :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od x2005 »

Tam kde jsi bral ty, předpokládám, všichni místní berou u TankONO/Albert/Tesco/Makro. Otázkou je, jaký "ředidlo" jsi tedy natankoval u OMV a kolik toho oni reálně vytočí.

Já si raději zajedu na pumpu o chvíli dřív. A na takovou, kde předpokládám slušnou výtoč. A beru jen Verva100. Speciálně ty, PP, velký propagátor Verva100, natankuješ nějakou sračku....... To je teda absurdní.....
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od M.Z. »

Pokud 100, tak leju jen Vervu, vetšinou ve FM.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od řidičBOB »

přesně stejně to mám hozený s prémiovým Dieselem. Tankuju tam, kde předpokládám výtoč. Vcelku oblíbenou mám bezesložkovou naftu od EuroOilu, ale už se mi také stalo (v Jihlavě, kde kolem je Tesco, Ono, atd), že po natankování to jelo prapodivně a spotřeba cca o 1,5l víc.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

jak sračky? Maxx100 byl odjakživa gůt kdekoli sem ho bral (jako že na týhle pumpě v plzni sme ho bral už X-krát a nikdy to potom nejelo pičatě)... :p

šak ňa znáte, jaká su konzerva ... čili beru enem tam, gde to znám... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od M.Z. »

A neběží ti už nějak pičatě motor? Asi už je čas na turbínku :(|)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět