Snížení spotřeby nafty

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Brus »

102kw a 240, příp. v poho přes 220... a teď tu o karkulce prosím.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od ctrl_j »

Pajimir píše:Petka se prodluzuje u vw a skoda 1.6 mpi benzinu, a ne u tdi na tohle to nejde. A u tdi by ta rychlost dost chybela kvuli dynamice.
A proc by to jako nemelo jit?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

Tak pro nevěřící karkulky, teoreticky dle grafu když je navíc 6tý stupen je max 245km/h když byla jen petka tak 200km/h viz graf uprav. http://www.eurotuning.cz/images/image/d ... DI_JCX.png, ale problem je už výkon auta či aerodynamika, nejsem adborník a je mi to fuk kde je problém, jinak to mam to čiple na zlaty střed 102 kw a točák 330nm, a vyzkoušené že do 220 to plyne zrychluje a pak se tomu už nechce, a ani jsem to dále neskoušel. Pro mě max není duležitá. Ale vím co jsem na tachači viděl.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Brus »

tacho může ukazovat ledacos, důležité pak je tomu uvěřit :-)
Pravda vyděsí
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

Samo že tacho při takové rychlosti má asi velkou odchylku přesnosti měření. Ale měřil jsem to tím a ne gps kou.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od mmira »

tady si nekdo plete to, kam by teoreticky dovolil jit prevod a ceho je auto v realu schopno. na jednom byvalem aute jsem mel 6 do 340, fakt to tolik nejelo.

100 kW realne max 200, moooozna 210. 240 leda z Grossglockneru bez brzdeni.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od GeneHawkins »

Pajimir píše:Tak pro nevěřící karkulky, teoreticky dle grafu když je navíc 6tý stupen je max 245km/h když byla jen petka tak 200km/h viz graf uprav. http://www.eurotuning.cz/images/image/d ... DI_JCX.png, ale problem je už výkon auta či aerodynamika, nejsem adborník a je mi to fuk kde je problém, jinak to mam to čiple na zlaty střed 102 kw a točák 330nm, a vyzkoušené že do 220 to plyne zrychluje a pak se tomu už nechce, a ani jsem to dále neskoušel. Pro mě max není duležitá. Ale vím co jsem na tachači viděl.
Škoda, že ti tam nedali sedmičku, mohls jet tři sta. A s osmičkou nejsou ani čtyři sta nedosažitelné...
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

no super napad s osmičkou vřele ti ji doporučuji, opet tema se zvrhlo na blbosti kdo jak je chytrej.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od řidičBOB »

Pajimir píše:Tak pro nevěřící karkulky, teoreticky dle grafu když je navíc 6tý stupen je max 245km/h když byla jen petka tak 200km/h viz graf uprav. http://www.eurotuning.cz/images/image/d ... DI_JCX.png, ale problem je už výkon auta či aerodynamika, nejsem adborník a je mi to fuk kde je problém, jinak to mam to čiple na zlaty střed 102 kw a točák 330nm, a vyzkoušené že do 220 to plyne zrychluje a pak se tomu už nechce, a ani jsem to dále neskoušel. Pro mě max není duležitá. Ale vím co jsem na tachači viděl.
Papír snese vše....zvlášť ten od čiptunerů.
Ale vážně - když jsem sedlal 3.6FSI (300k), tak tohle auto už blbě zrychlovalo od 200 nahoru... Takže plynulé zrychlování se 102kW do 220kmh je asi hodně zavádějící ;-) Nechci ti nijak kazit tvé nadšení, ale pár aut s výkony od 50k do 650k mi už rukama prošlo, takže jistou představu mám, co a jak zrychluje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

už me to fakt unavuje - tema bylo jak usetrit naftu a to se mi osobne povedlo skoro o 0,8 litru na 100km, tak jsem to naspal ze to jde, a ne furt resit maximalku, vzdyt jsem psal TEORETICKY je možno jet max 245 ale ze na vic jak 220 jsem nejel a to bylo jen jednou na nemecke dalnici a dle tachometru, takže kolik jsem jel doopravdy nevim a je mi to uplne jedno, zda to je vykonem ci necim jinym.
Odpovědět