Snížení spotřeby nafty

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od řidičBOB »

Brzda = nepřítel spotřeby!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

No ja na to sel takhle, mam golf Plus 1.9 tdi 77kw, spotreba při 130 km/h byla mezi 5,6 až 6 litru na 100km dle jizdních podmínek. Auto oproti klasika golfu má skoro o pul litru větší spořebu kvuli aerodynamice skoro jako dnešní SUV.
Prvně chip tuning na 102 kW a točák 330 nM, spořeba stejná ale auto uplně jinak jelo.
Dále jsem od firmy eurotuning nechal dodelat 6 tý převodový stupen.
Takže při 130 to na pětku točilo 2700 ot/min a ted na 6 tý stupen 2200ot/min.
Spotřeba při 130 se drží mezi 4,7 - 5.2. A motor si jen chrochta není vubec slyset a take se setri.
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od PalaS »

To by ma celkom zaujímalo, ako Ti dorobili tú 6? :-o
Uživatelský avatar
Jaarda
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pát 31 bře 16:53
Bydliště: Morava

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Jaarda »

Nebyla spíš vyměněna celá převodovka? A nebo jenom celej vnitřek převodovky? Ale to se mě nezdá, s tím vnitřkem :-?
RIDE TO LIVE – LIVE TO RIDE
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od blah »

napr. zde http://www.eurotuning.cz/upravy-prevodovek/ (prvni link co jsem nasel, zadna reklama #:-s )
co jsem slysel tak treba u T4 se to dalo udelat i zuzenim stavajicich ozubenych kol, ktere jsou dimenzovane na daleko vetsi zatez nez kterou predstavuje bezne osobni pouziti (tzn zadne tahani tezkych privesu atp.), coz uvolni misto pro 6 stupen. Ale vsechno je to JPP.
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

No delali to presne tady tihle. Jen sundali leve kolo dali jiny kryt prevodovky a pridali sesty stupen. Prestavba trva necelych 5 hodin. Dá se jeste koupit 6 ti rychlostní skrín z vrakace ale to bych neriskoval. Auto jsem mel nové a prevodovka nejeta. Vrele doporucuji kdyby jeste nejaky dotaz tak napiste.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od M.Z. »

A co ta sranda stála?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

No je to na tech web stránkach nam 1.9 tdi PD uprava na komfortni variantu 27 tis bez dph. Jinak me se to už dávno vratilo, cca po 70 tis km ujetych vraceno a hlavne tak netocim motor takže jej i setrim a hluk v kabine je take na jiné urovni. Akorat to nekdy svadi jezdit rychle neni problem jet pres 200km/h. Dá se ted jet max 240 predtim 200. U nas sice nevyuzivam ale na nemecke dalnici v poho pres 220 a pak se tomu uz moc nechce stoupa to pomalu asi uz to nepusti aerodynamika, jinak chiptuning mi delal tdifun
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od ctrl_j »

Ono pomerne znama uprava u koncernu je prodlouzeni petky, coz je operace radove na jednotku hodin za jednotky tisic. Pridavat dalsi stupen je uz jiny level.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Pajimir
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08 dub 10:33

Re: Snížení spotřeby nafty

Příspěvek od Pajimir »

Petka se prodluzuje u vw a skoda 1.6 mpi benzinu, a ne u tdi na tohle to nejde. A u tdi by ta rychlost dost chybela kvuli dynamice.
Odpovědět