Za kolik jezdíte s dieselem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od HondaMan »

Obytný Sprinter 2.9td 90kw zatížen na cca 3-3.2 tuny, na střeše zahrádka se solárama, žádný hrot. Spíše klidně. Dálnice 110-120 dle gps.
Hodně klidně s minimem dálnic 9, obvykle za 10 - 10,5.
V principu stejná spotřeba jako současná konkurence...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Divers84
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: pon 05 črc 08:49
Bydliště: Znojmo

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Divers84 »

Audi A6 3.0TDI, 165kW, dlouhodobě 9L, někdy jsem na silnici celkem prase, ale bezpečné :))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

Citroen Jumper poštácká specka -> Vysočina - Poprad - Vysočina, dohromady 893km a to všechno prosím pěkně za 12 hodin a na jednu nádrž :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od řidičBOB »

HM: to je stejná spotřeba, jako o tunu lehčí Multivan BiTDI 4motion :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Duke_Luke »

ja som myslel,ze sa do klubu diesel nafta traktor guys nikdy nezapojim, ale nejako som zlyhal =))
Zatial som vyjazdil len pol nadrze, tak uvidim,co od toho cakat. Je to dizel od KIA 2.2CRDI kod D4HB 200koni. Pozeram, ze dlhodoba tam bola 11,9L, ale majitel jazdil vacsinou kratsie trasy . Ja budem len dlhe dialnicne km,tak uvidime, co sem napisem po case.
Ale rad by som sa dostal na dlhodoby priemer max. 8L/100km ;;)
Eva
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18 zář 10:54

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Eva »

Toyota Avensis - kombík jezdí delší trasy mimo dálnici klidně za necelých 5l. Po dálnici s tempomatem (ne adaptivním) za necelých 6l. Když jedu v klidu a nehoním ho přes 130km/h. Jsem klidný řidič, který se necourá stovkou, ale hledí před sebe.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

Stepan píše:Citroen Jumper poštácká specka -> Vysočina - Poprad - Vysočina, dohromady 893km a to všechno prosím pěkně za 12 hodin a na jednu nádrž :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
Po dotankování teda 72l, ještě něco v ní zbylo. Jestli dobře počítám, tak je to něco přes 8. A z toho jsem upřímně nadšen. :x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od HondaMan »

To je fajn. Kolik měla naloženo? Já se na podobnou spotřebu nedostanu ani náhodou, ale je pravda že vždy obsazeno 2+2, vybavení na půl roku života, 100 -200l vody, na střeše soláry, vzadu kola... a k tomu alespoň 50% cest mimo zpevněné cesty v horách...
Statistiku si teda nevedu, ale odhadem 10,5/100
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

250kg tam, zpátky po prázdnu. Zajímavý je to ale hlavně ke vztahu k tomu rychlostnímu průměru. Jel jsem přes Hrozenkov, nahoru na Žilinu, kde sem si postál v koloně (...), navíc to není celou dobu po dálnici. A stejně to vyšlo takhle hezky, necelých 80km/h. Vždycky všude plnej, což teda na dálnici znamená 150-160, a okresky dle provozu. Jak dycky pjanda říkal, že nezáleží na průměrné rychlosti, ale na stylu... Tak 2.0TDI by si při tomhle stylu vzalo o něco víc a STIčko tak trojnásobek :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od budik »

VW MV TDI 150kW 4M dva dosti rozdílné tripy:
1) do rakouských Alp a zpět, ca 1100 km, posádka + bagáž cca 700 kg, cestou tam hodně silného provozu a kolon, když to šlo tak rychlost +10 tacho nad limity: dle PP 7,8/100, dle dotankování 8,45/100
2) 234 km (z toho cca 225 km dálnice) se zátěží cca 350 kg, dle PP 14/100 (tj. reálně <15) při rychlostním průměru dle PP 150 (190 tacho, slabý provoz)
Obojí jsem čekal víc.
Odpovědět