Za kolik jezdíte s benzínem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvekod jerry » pát 12 črc 21:03

No jasně, dík za upozornění, opraveno. O pár příspěvků zpět jsem použil správně, teď byla hlava jinde než ruce :D
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Letec

Příspěvekod _sulcik_ » pát 12 črc 21:07

Takže ve Wolfsburgu už jsou tak napřed, že používají transdimensionální inženýrství a dokázali vytvořit auto, který je větší uvnitř než venku? :D :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
_sulcik_
Řidič začátečník

Příspěvekod jerry » sob 13 črc 07:09

Ne, ale existuje něco takového, jako vnitřní obestavěný prostor. A ten je u pašíka B6 větší oproti oktávce O2 hlavně díky delšímu rozvoru. Rozdíl v délce je necelých 20 cm, v šířce necelých 6 cm. Takže vnějšími rozměry hodně blízká auta. Proto je třeba v Německu ve všech anketách řadí do stejné třídy.

Ale nebuďme OT, vraťme se k té spotřebě benzin versus nafta, která není tak špatná ve prospěch benzinu, jak se traduje. Reagoval jsem svým příspěvkem na zkušenosti řB s naftovým a benzinovým turkem. Ta domněnka obrovských úspor vznikla hlavně díky masivní propagandě naftových aut výrobci, když byla ještě trendy. A lidé rádi uvěří, pokud jim to lahodí s jejich snahou o úsporu.

A ještě k mému srovnání B6 TDI versus O2 RS TSI. Já najel na O2 RS TSI 150 tis.km a motor šel při prodeji jako nový. Kamarád za stejných 150 tis.km na B6 TDI zažil 2 odtahy z dálnice. Jednou to spravila skoro generální oprava motoru, podruhé už ho museli úplně vyměnit. On to měl v rámci záruky, jezdil naštěstí hodně. Ale já s mým malým nájezdem bych vyšel ze záruky a ušetřených pár korun za PHM mnohonásobně vrátil za opravy. Komfort benzinového motoru proti naftovému už by byla jiná kapitola.
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Letec

Příspěvekod Stepan » sob 13 črc 09:08

Mně GTD žere 8 a GTI mi žralo 15 :(
2x dvojlitr dýzl, 0,5x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Stepan
Letec

Příspěvekod řidičBOB » sob 13 črc 09:21

Ano. Pokud se bavíme o extrémních podmínkách používání, tak nůžky se rozebírají víc. Ale z toho způsobu jízdy jednou vyrosteš ;-)
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod řidičBOB » sob 13 črc 19:20

I moje ½čka s tím umí :ympeace:
Přílohy
D7CFC497-64A8-43AE-B85D-C340650CFC57.jpeg
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod honziss » sob 13 črc 20:17

Ja mam pocit, ze spotreba u naftovyho touarega by mohla bejt daleko lepsi, kdyby byl lip naladenej soft motoru a prevodovky. Takhle to pri potrebe treba jen 1/4 akcelerace nejdriv neudela nic, pak to shodi 2-3 kvalty dolu, trochu zrychli a pak to zas radi zpatky. Uplne nesmyslny naladeni u auta s 600nm. TSI mi prijde v tomhle ohledu mnohem lepsi + dlouhy kvalty a v klidu se s tim da jezdit za 10 jako nic.
2x V6...685k celkem.
honziss
Letec

Příspěvekod Lachende Bestien » sob 13 črc 23:35

Dobře naladěný soft - ovšem jak pro koho. Třeba výrobci převodovek apod. dílů a servisy budou tuto verzi mít v oblibě. ;)
Lachende Bestien
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » ned 14 črc 08:09

Jj, tohle přesně mě sralo u starého a stejným neduhem trpí i nový... TDI. Ta převodovka řadí jak zběsilá i při lehkém doteku plynu. Z 8 klidně na 6, úplně zbytečně :-( Přitom to má výkon, objem i krouťák, takže by si to mohl odpustit. To byl v podstatě hlavní důvod, proč jsem šel do TSI.
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Stepan » ned 14 črc 08:58

a dyť to je dost ne-eko ne?
2x dvojlitr dýzl, 0,5x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Stepan
Letec

PředchozíDalší

Zpět na Nafta vs. Benzin