Za kolik jezdíte s benzínem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od ctrl_j »

To prece neni relevantni ktere kwh to spalilo, podstata je takova, ze to auto proste neni schopno dosahnout takovych hodnot jen za pomoci uvedeneho mnozstvi benzinu (energie).
Principialne mi proste neprijde korektni, kdyz Toyota napise do katalogu, ze C-HR jede v kombinaci jen z energie ziskane ze 4 l benzinu. To proste neni pravda.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od mattonecz »

Ta energie je ale zadarmo a ne doma ze zásuvky tak v čem je problém
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od ctrl_j »

V tom, ze energie dodana pro presun z bodu A do B neni u hybridu vyjadrena jen spotrebou benzinu. Kolik to stoji me nezajima, to si kazdy spocita sam podle vlastnich promennych.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od abgx1 »

Ved ale ta energia v kWh pochadza z benzinu
Naposledy upravil(a) abgx1 dne sob 02 bře 21:28, celkem upraveno 1 x.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od honziss »

ctrl_j píše:V tom, ze energie dodana pro presun z bodu A do B neni u hybridu vyjadrena jen spotrebou benzinu. Kolik to stoji me nezajima, to si kazdy spocita sam podle vlastnich promennych.
Ja nevim jestli tomu spravne rozumis, GS450h, ani C-HR nejsou plug-in hybridy a kdyz vyse uvedenych spotreb dosahnou jen za pomoci naliti benzinu do nadrze, tak proc by to u nich vyrobce nemohl uvest?

A zrovna C-HR to v realu po praze a okoli, vcetne dalnic umi pod 5 v pohode a bez zadne extra snahy.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od ctrl_j »

Rozumim. A zcasti chapu kdyz se stavite proti tomu zahrnovat u hybridu nenapajeneho z externiho zdroje zahrnovat do jeho provozu spalenou elektrinu, nicmene i kdyz si to auto kumuluje kWh provozem, tak porad nasledne dochazi ke spotrebovani teto energie k pohonu.

Ale klidne prevedme debatu na plug-in hybridni Prius. V materialech se doctu akorat o fantasticke spotrebe 1.2 l benzinu, o tom ze to spotrebovava nejake kWh ani slovo. Pritom se podle Toyoty nejedna o hybridni automobil, ale hybridni elektromobil (coz jakoze vypada, ze je to vlastne hlavne elektro a ten benzinak je tam jen jaksi navic). Dozvim se i vykon benzinove jednotky (72 kW), celkovy systemovy (90 kW) o elektro motoru jen info s dojezdem 50 km. Nicmene z toho je zjevne, ze je to naopak (narozdil od BMW i3 REX).

Zpet k GS450h: Jestli ma tohle auto v kombinaci 6 l/100 a GS350 10 l/100, tak v tom neni zazrak svatyho Krystofa, ale ty kWh co to auto dodatecne spotrebuje. A je mi jedno, zda je tam dostanu ze zasuvky, rekuperaci, agregatem nebo jinak. Takze me logicky zajima, kolik te proudove energie je. A taky me zajima jak je mozne, ze si nekdo vybrecel misto NEDC novy WLTP, aby udajne vyrobci uvadeli realisticke spotreby a pak se u hybridnich aut uvadi neuplne, zkreslene a zavadejici informace…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od Stepan »

A proč je to tak důležité? Z pohledu spotřebitele (a řekneme i ekologie) je přece zásadní informace ta, že jsem do nádrže nalil XY l paliva a ujel XYZ kilometrů. Hotovo dvacet. I kdyby to permocníci přečerpávali přímo z nádrže do elektrocentrály v kufru, která by svým provozem napájela baterie a samotnej drive-train by byl elektro only, tak zákazníkovi je to úplně jedno. Když se odprostím od nesmyslnosti normovaného měření spotřeby, tak je to takhle i relativně spravedlivé. Hybrid holt umí s energií v podobě načerpaného paliva lépe nakládat :ympeace:

Kdyby tu energii musel dodat ze zásuvky, je to věc jiná. Ale v případě honzisse ta energie opravdu dodaná pouze z benzínu je. :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od honziss »

To ctrl+j: nemas argumenty a odvadis diskuzi na papirovou spotrebu phev? Proc?

Budes se divit, ale skutecne existuji hybridni vozidla, ktera si kwh sbiraji pouze zpomalenim a brzdenim a v realu umi fungovat s nizkou spotrebou. Treba s posledni generaci priusu (normalniho, ne plug-in) se da jezdit kolem 4l v kombinaci, bez zadneho snazeni, coz je moje vlastni zkusenost.

Dalsi vec jsou realne emise kdy atmo benzin ve bez prime hw vazby na pohon, kde nabehy do otacek a padani otacek ridi jen a pouze elektronika na tom bude sakra lip nez maly turbo benzin, v manualu, s lopatou za volantem.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od ctrl_j »

Tos napsal ty, ze GS neni plug-in (neni, ale to ja neresil a je mi to jedno, protoze jsem uz dvakrat napsal, ze me nezajima nakladovost). Tudiz jsem te vzal za slovo a informoval te o tom, ze prius plug-in se take prezentuje jen spotrebou benzinu. Nikam jsem to neodvadel, ale reagoval na to co zaznelo.

Me zajimalo pouze to, kolik to auto sezere kWh na to, aby jelo za 6.7. Jenom cislo.
A vy mi tu sahodlouze vysvetlujete, ze se na to nemam ptat, protoze je to zadarmo apod. Tak fakt nevim kdo odvadi diskusi (az k emisim).
Jako omlouvam se, ze me na technickem foru o autech zajimaji technicke informace, jestli to sdelit nechces, nebo to to auto neumi presneji reprodukovat, tak se to holt nedozvim no.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od honziss »

Promin, nepochopil jsem te, priste se ti podivam kolik energie se vratilo zpet.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět