Nafta patří do kamen.

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1943
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od Lachende Bestien »

Většinu z nás, žijících ve zdejší zasmrádlé kotlince, příliš ovládá ego a preferujeme tedy užít si teď a tady, co nedřív a co nejvíc, jít cestou nejmenšího odporu a pokud možno se nevydávat mimo svou komfortní zónu. (Což v podstatě definuje existenci na zvířecí úrovni - nedělat nic "navíc", když nás nenutí vnější tlaky a mechanismy, sereme na vše kromě tělesných radovánek.)

Sem patří mj. takřka všudypřítomný alkoholismus a tabakismus, což je dobrovolné pravidelné narušování správného fungování nejdůležitějších biochemických systémů vlastního těla tzv. dospělými a svéprávnými lidmi, i nepředstavitelně přebujelá byrokracie - touha mít se co nejlépe za co nejmenší námahu - přesun popsaného papíru z místa A do B, žádné starosti kromě občasné buzerace nadřízenými, stabilní platy, teploučké kanclíky.

Dále směšně nekonkurenceschopná "armáda" - pro koho můžeme být významným spojencem, nebo komu naopak v případě potřeby pohrozit armádou - maximálně tak unaveným a většinou neozbrojeným emigrantům, to jsme najednou velcí frajeři.

A abych nebyl úplně OT - preference většího množství korunek ve šrajtofli v případě pálení nafty před čistším vzduchem je samozřejmě též projevem ega a z něj vyplývající silné touhy užít si co nejvíc bez ohledu na kohokoliv/cokoliv.

Chceme-li na tom něco skutečně začít měnit k lepšímu, budou nutné radikální změny především v muži řízeném porodnickém systému, kde se na nejpřirozenější akt narození člověka pohlíží z hlediska velmi omezené, autoritativní a necitlivé alopatické medicíny jako na patologii, a pak samozřejmě ve školství, kde stále dochází k deformaci páteří i mozků a ubíjení přirozené dětské zvídavosti a individuality.

Stavíme-li na podobně prohnilých, na lžích - tedy násilí ve slovech - postavených základech, nedivme se pak výsledkům.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: A montovny? Docela by mě zajímalo porovnání průměrné mzdy v tzv. zahraničních montovnách a ryze českým kapitálem vlastněných firmách. Já bych si vsadil na montovny.
Nemusíš nic vsázet - ČR průmysl mám vcelku dobře zmapovaný. Montovny vedou ;-) A ne jenom v penězích, ale různé "sociální" výhody v podobě stravy za pakatel, proplácení dovolených, dovolená navíc, atd., atd.
Stačí se jenom zeptat, kolik berou lidi v Precheze a kolik vedle v průmyslové zóně. Blbý je, že zrovna tihle komplet volí Bureše. Ale některé věci se už chápat ani nesnažím.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: A montovny? Docela by mě zajímalo porovnání průměrné mzdy v tzv. zahraničních montovnách a ryze českým kapitálem vlastněných firmách. Já bych si vsadil na montovny.
Nemusíš nic vsázet - ČR průmysl mám vcelku dobře zmapovaný. Montovny vedou ;-) A ne jenom v penězích, ale různé "sociální" výhody v podobě stravy za pakatel, proplácení dovolených, dovolená navíc, atd., atd.
Stačí se jenom zeptat, kolik berou lidi v Precheze a kolik vedle v průmyslové zóně. Blbý je, že zrovna tihle komplet volí Bureše. Ale některé věci se už chápat ani nesnažím.

jerry: bylo by fajn říci k tom i to B. V D, od druhé světové, svůj blahobyt budují. A vcelku úspěšně. Třeba vtakové Itálii je 4500EUR naprosto nedosažitelná mzda i pro manažery ve velkých korporátech. Třeba holka na zákaznickém servisu má 800-1200EUR...jen pro představu. Nevím jak v D, lépe znám italské poměry a tam je třeba mateřská 6 měsíců. Pak se drtivá většina holek musí vrátit do práce, aby měly rodinný příjem k žití.
Nehledě na to, že na západ od nás, jsou extrémně drahé služby a bydlení. Takže srovnávat čistě jenom mzdu, je krapet zavádějící.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od Zajda »

Lachende Bestien píše:A abych nebyl úplně OT - preference většího množství korunek ve šrajtofli v případě pálení nafty před čistším vzduchem je samozřejmě též projevem ega a z něj vyplývající silné touhy užít si co nejvíc bez ohledu na kohokoliv/cokoliv
I v komunitě co se o auta zajímá si málokdo troufne z fleku tvrdit, jestli je škodlivější průměrný moderní dieslový nebo benzinový motor.
Jediné co vím je, že to není zdaleka tak jednoznačné jako dřív.
Většina běžných spotřebitelů si beztak diesel koupila v dobré víře, o ohleduplnosti rozhodnutí byli ujišťováni ze všech stran.
Proto nechápu takové moralizování.

Poselství zbytku příspěvku mi zůstalo utajeno, vypadá jako nějaké sofistikované lorem ipsum.
Přílohy
1.png
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od jerry »

BOB: Já zase znám dobře D. Ne z pozice zaměstnance, ale majitele tamní nemovitosti. Proto vím, kolik se platí za elektro, topení, daň z nemovitosti. Dejme tomu tak max o 30% víc. Ale zase potraviny, oblečení, elektronika výhodnější, o kvalitě nemluvě. Některé služby jsou dražší, ale zase to není násobný rozdíl. Nájemné i nemovistosti o dost dražší, ale v porovnání k platům vždy levnější. A produktivitu práce a kvalitu jsem zažil na vlastní oči jako objednavatel, není lepší než u nás. Prostě není nejmenší důvod, aby byly příjmy několikanásobně nižší. Pochopil bych rozdíl v desítkách, ale ne stovkách procent. Ale vlastně jsem jen reagoval na tvrzení, že i ve střední Evropě je blahobyt. To je trochu silná nadsázka ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od řidičBOB »

Je tady blahobyt. Zkus si objednat hory na Velikonoce nebo nejbůch nějakou exotiku :D Lidé se mají v ČR, jak se nikdy neměli.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od Honza42 »

Nesmyslný argument.
Např. naše rodina (byť politicky nespolehlivá se všemi důsledky z toho vyplývajícími) se měla v roce 1985 podstatně lépe než v roce 1970. Nikdy by mne ovšem nenapadlo z tohoto faktu vyvozovat jakýkoliv politický závěr.
Neustále probíhá vědeckotechnická revoluce, což dokáže zastřít mnohé.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od řidičBOB »

ale prd Velebnosti. Kdy měla prodavačka v Lidlu plat 28?? Nebo dělňas v Amazonu 35? O automotiv dělnických platech ani nemluvě...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od Honza42 »

Vůbec jsi nepochopil o čem hovořím. Nejsem Velebnost ani velebníček. Tvá plynatost mne nezajímá.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nafta patří do kamen.

Příspěvek od Stepan »

Ale třeba bydlet v Praze na metru, vč. koncových stanic, v pronájmu taky přestala bejt levná prdel :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět