Aditivum do benzinu

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Aditivum do benzinu

Příspěvek od jerry »

Má smysl už aditivované benziny ještě aditivovat dodatečně?

Čerpal jsem převážně Efectu 95 u Benziny, která už obsahuje aditiva a měla 5% biosložky. Tedy jsem žádná další aditiva nepoužíval. Nyní mají 10% biosložky a aditiva. Mám začít přidávat aditivum VIF? Nebo už Benzina přizpůsobila aditivaci zvýšení biosložky. Jsou názory, že zvýšená aditivace může škodit. Stejná otázka se týká Vervy 100.

Každopádně jsem koupil plechovku VIF, protože chci občas čerpám N98 od Eurooilu, který aditiva nemá. Jejich Optimal 95 je už aditivován, stejně jako Efecta 95.

Jako ideál mi vychází N98 os Eurooilu + vlastní aditivace. A to i cenově. Bohužel čerpačky Eurooilu nemám na obvyklé trase, takže je využiji jen občas.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
audis
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Aditivum do benzinu

Příspěvek od audis »

Ne
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Aditivum do benzinu

Příspěvek od Shr3k »

jerry píše: pon 08 dub 08:52 Jako ideál mi vychází N98 os Eurooilu + vlastní aditivace. A to i cenově. Bohužel čerpačky Eurooilu nemám na obvyklé trase, takže je využiji jen občas.
To samé je IMO i RobinOil (už dřív před převzetím to zaváželo jen ČEPRO). Taky většinou beru N98 od EO a dávám tam VIF (jak do motorky, tak do nákupní tašky). Bohužel taky EO s 98 mimo mé trasy, takže na to myslím a vozím s sebou, když jedu okolo, případně 20l kanystr.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Aditivum do benzinu

Příspěvek od jerry »

OK, Robin mám na obvyklé trase dvě. Ještě mívá Eurooil, asi i Robin, normální 95, která je levnější a chce určitě taky aditivovat. Naposled jsem ji vzal u Eurooilu do miaty, aditivum zapomněl doma. A pocitově to jelo hůře za větší spotřebu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2304
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Aditivum do benzinu

Příspěvek od Truck Daškam »

Premiová paliva nemá smysl aditovat - aditivovaná jsou a hlavně 100% lépe promícháno.
Osobně aditivuju jednou za čas, beru výhradně Vervu 100 nebo u EO 98+ (bez bio).

Vždycky bych aditivoval pouze klasiku s bio nebo naftu (at už s bio nebo bez)
Chápeš to?
Odpovědět