Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od pavproch »

Chlopi,

jak píšu vedle, nudím se fprci, ale fčíl mě napadla jedna myšlenka, která stojí za důkladné promyšlení: Ve firmě krmíme firemní auta pomocí CCS (za jimi vyhlašované ceny), zároveň ale (skoro) všichni řidiči mají i firemní EC/MC resp. VISA karty. Logicky mě napadá otázka:

Má to (ještě = 2024) smysl, to tak dělat nebo CCS zrušit a platit firemníma kartama?

Napadá mě jediná nevýhoda: Složitější evidence (= hledání mezi platbami kartami, která byla kde a za co).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od petr_riha »

Tak to záleží přeci na tobě, ne?

Úspora na ceně paliva vs. sraní s evidencí. Co je menší, to vyhrává.

Občas mi to přijde, že řešíš neskutečný číčoviny.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od pavproch »

petr_riha píše: stř 27 pro 15:35 Úspora na ceně paliva vs. sraní s evidencí.
Taky myšlenka fčíl za volantem: Asi by mi ta složitější evidence vadila(= práce navíc). Nechám to být (= CCS i nadále).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od mafel »

Máš ještě jednu variantu, kterou jsem zvolil já - zrušil jsem CCS, kde jsme platili na můj vkus vysoký poplatky a přešel jsem k Benzině (stejně se lze domluvit i MOL, EuroOil a třeba i dalšími, co máte nejblíže a tankujete nejčastěji) a neplatím žádný poplatek za litr ani za kartu, naopak máš slevy (dle odběru 70hal až 1 Kč) z totemových cen. Druhá varianta je využívat jejich vyhlašované ceny s individuální slevou v rozmezí 1.50-1.80 Kč, ale loni byly méně výhodné než totemové. Evidence je stejná jako v CCS, buď si to stahuješ sám z portálu anebo ti posílají vygenerované sestavy dle tvého zadání
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Když jsme to počítali ve firmě, tak CCS nemělo smysl zejm. kvůli poplatkům. Nicméně s evidenci jsme se také nechteli zabývat, tak jsme to vyřešili obdobně jako mafel výše, jen jsme vzali karty od OMV.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od mafel »

Přesně, CCS je nesmysl, platíš poplatek za vydání karty, měsíční poplatek za její vedení, % poplatky za každý litr a další, v reálu je litr benzínu u CCS tak o 2 Kč dražší než jaká je vyhlašované cena. Vybrat si společnost, kterou máš nejblíž a je nejčastější a s ní začít jednat. U Orlenu (nijak za ně nekopu, jen je pužívám, protože je mám nejblíže kolem sebe) je vše výše uvedené zdarma a k tomu slevy z cen, jak jsem psal. Mohu na TankKartu brát i u OMV, Shell, EuroOilu. ale tam neplatí sjednaná sleva z litru; předpokládám, že OMV a ostatní to mají obdobně.

EDIT: koukám na ceník CCS a s těma 2 Kč/litr jsem byl ještě optimistický (https://www.ccs.cz/files/4vop_a_ceniky/ ... _limit.pdf)-
1. servisní popolatek:
1 – 1 200 litrů 0,80 Kč za každý nakoupený litr pohonné hmoty **
1 201 – 2 700 litrů 0,76 Kč za každý nakoupený litr pohonné hmoty **
2 701 – 5 000 litrů 0,73 Kč za každý nakoupený litr pohonné hmoty **
5 001 – 10 000 litrů 0,65 Kč za každý nakoupený litr pohonné hmoty
10 001 – 20 000 litrů 0,60 Kč za každý nakoupený litr pohonné hmoty

Servisní měsíční poplatek za kartu se stanoví v závislosti na výši měsíčního obratu zákazníka v litrech jako součet příslušné ceny výše servisního poplatku za každý nakoupený litr pohonné hmoty (PHM) vynásobený počtem za měsíc nakoupených litrů PHM na kartu a procentuální částky v Kč z obratu na kartu realizovaného za měsíc za nákupy jiného zboží a služeb než jsou PHM. Příslušná cena výše servisního poplatku za každý nakoupený litr PHM se navyšuje pro příslušný kalendářní měsíc o 0,05 Kč za každých 0,50 Kč průměrné měsíční ceny PHM uváděné na webových stránkách CCS www.ccs.cz nad 10 Kč za litr PHM.

Jestli dobře počítám, tak když mám ve firmě měsíční odběr kolem 5000 litrů, tak za litr benzínu při ceně 35 Kč/litr připlatím na každém litru 0,73 + ((35 -10) x 2 x 0,05 = 3,23 Kč/litr!!, to znamená měsíčně cca 16.100 Kč + cca 1500 Kč za vedení karet - 18 tisíc měsíčně, 200 tisíc ročně jen tak poslaných společnosti za nic, když za to samé mi jiná společnost de facto platí slevou z každého litru... OMG, ještě že jsem od nich utekl už před cca 10 lety
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od petr_riha »

Já jsem teda žil v domnění, že tankování s CCS bude o chlup levnější než na totemu. Jedinou výhodou tak je ex-post fakturace?

U Eurooilu, kam jezdím já (a i většina našich aut, nejsou-li výrazně mimo dosah EO), nabízejí slevu až 0,40Kč, což mi přijde úlet. Žádnou kartu nemáme.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od M.Z. »

Co na tom, že je CCS naprostá a drahá hovadina, Pavproch to dá do nákladů, takže neva.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od řidičBOB »

Já to zrušil před mnoha lety. Leželo mi tam na depozitu asi 200t a když jsem provozoval R36, tak mi ještě napsali, že mi zvyšují depozit na 70t na tu mou kartu. Ne, že pojďme o tom mluvit. Zvyšujeme vám.
Tak jsem jim zavolal, zvedl to nějaký arogantní pičus a po cca 5 minutách bylo rozhodnuto.
Ještě v ten den jsem podal výpovědi na všechny karty.
A co mne fakt překvapilo, že se ani nikdo neozval, když ztratili zákoše. Jakože nespokojenost nebo…. Nic.
V roce 2024 to může provozovat už jenom nějaký dinopark s.r.o. :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Vyplatí se ještě (2024) provozovat CCS?

Příspěvek od Stepan »

M.Z. píše: stř 27 pro 20:57 Co na tom, že je CCS naprostá a drahá hovadina, Pavproch to dá do nákladů, takže neva.
Seš zlej :D

CCSku snad mají už jenom ve firmách kde z toho fleet manažer bere bokem...
My toho tankování bokem moc nemáme, většina aut se vrací včas "domů" nicméně pro správnou evidenci je nechat to řidiče topit ze svého a proplácet proti účtenkám. To se pak žádná nikdy nezatoulá :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět