střídání natural 95 s vysokooktanovým benzinem

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: střídání natural 95 s vysokooktanovým benzinem

Příspěvek od jerry »

pavproch píše: pon 04 pro 10:12 Já do všech svých aut (2x BMW N52B30, VW 2,0TSI EA888 a Fiat Fire 1,2i 8V) liju jen Vervu 100 (u soukromých to leze do peněz, ne že ne, u firemního 3er taky, to platí "moje" firma)) ale mám z toho dobrý pocit, protože s benzínem jim dávám jen ETBE, které je imho menší "sfinstvo" než bio-složka. Nemám ale patent na rozum.
Podle níže odkázané článku mají už letos všechny vysokooktanové benziny od Benziny klasifikaci E10. Tedy Verva je E10, Efecta dosud E5. Je to pravda nebo tiskařký šotek?
https://www.garaz.cz/clanek/novinky-jed ... .seznam.cz
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: střídání natural 95 s vysokooktanovým benzinem

Příspěvek od Kavis »

To parafinovateni jsem schvalne dal do uvozovek, protoze jsem si neumel vzpomenout na odborny nazev. "ten lepkavy sranec" je presne to, co jsem hledal, dekuju :D
Ja jen rekl, ze nam to bylo takto prezentovano, osobni zkusenost s tim nemam. Zase posuzovat produkt podle sloganu taky asi nebude nejlepsi zpusob :)
Detaily toho pokusu, co tam kapli, si uz nepamatuju. Produktove skoleni nebyly me nejoblibenejsi kratochvile, takze jsem tam daval prostor svemu skryvanemu adhd :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: střídání natural 95 s vysokooktanovým benzinem

Příspěvek od Zajda »

jerry píše: úte 05 pro 12:02 Podle níže odkázané článku mají už letos všechny vysokooktanové benziny od Benziny klasifikaci E10. Tedy Verva je E10, Efecta dosud E5. Je to pravda nebo tiskařký šotek?
https://www.garaz.cz/clanek/novinky-jed ... .seznam.cz
Ale o tom zde už dobrou čtvrt hodinu hovoříme, Mlho :D
Prémiové vysokooktany mají jako biosložku ETBE, která narozdíl od lihu vpodstatě ničemu nevadí.
Kavis píše: úte 05 pro 12:21Zase posuzovat produkt podle sloganu taky asi nebude nejlepsi zpusob :)
To byla taková perlička, důležité je že to očividně v reálu fakt funguje :-)
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: střídání natural 95 s vysokooktanovým benzinem

Příspěvek od jerry »

Díky. Ten článek neřešil, kde je jaká biosložka a to mě ještě víc zmátlo. Dosud jsem čerpal u Benziny Efectu s E5 (lihu). Vzhledem k tomu, že v manuálu Suzuki, uvádějí 10% lihu jako sice povolené, ale už hraniční, tak nebudu motor trápit a budu brát Super Plus 98 u Čepra E5 nebo Vervu 100 u Benziny E10, ale s ETBE. Stejně tak u dalších aut. Jak je něco ještě povolené, ale na hraně, tak to zavání špatným kompromisem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět