Turbo diesel/atmosféra benzín/ turbo benzin

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Kedar
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 lis 16:20

Re: Turbo diesel/atmosféra benzín/ turbo benzin

Příspěvek od Kedar »

Ok.ford Mondeo 1,6 nebo 2,0 ecoboost.rok asi 2012
Kedar
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 06 lis 16:20

Re: Turbo diesel/atmosféra benzín/ turbo benzin

Příspěvek od Kedar »

Tak jsem se posunul o kousek dál a chtěl bych srovnat spolehlivost a neduhy těchto motorů.Mazda 6 2,0 disi 114 kW vs.ford Mondeo Ecoboost 1,6.118 kW.Ktery motor by jste doporučili a proč.dikOpakuji,zejména kratší vzdálenosti do 20 km 2 ročně dovolená,10 000 km za rok
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Turbo diesel/atmosféra benzín/ turbo benzin

Příspěvek od Arkis »

Pokud nejdeš vyloženě po novějším vzhledu, tak 2.0 v Mazdě bych spíš bral starší 108 kW. Pocitově jde lépe za otáčkami než pofacelitová 114kW verze. Navíc ta starší verze je nepřímý vstřik. Popřípadě bych hledal 2.5, která byla vždy nepřímý vstřik a dělala se i po faceliftu. Obávám se ale, že poface už bude mimo budget, ale když budeš hledat, tak se třeba něco objeví.

S Ecoboosty bohužel osobní zkušenosti nemám. Z okolí ale slýchám, že jede dobře, dokud jede. Několikrát jsem zaznamenal celkem ne zcela běžné problémy s úniky chladící kapaliny a že se musí nechat hodně dochlazovat turbo. To bude hlavně problém pro tebe, protože u bazarového auta nikdy nevíš, jak se k tomu majitel choval. Další problém, co jsem slyšel několikrát, byly zanesené vstřiky. A to právě u lidí, co jezdili často krátké trasy, jako ty. Jednomu známému jsem doporučil tankovat na Eurooil a dávat VIF. Od té doby s tím problém neměl.
Odpovědět