OMV Maxx motion paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od bitmap »

Na decat bych se vykaslal.
Nepredpokladam, ze by pavproch mel kat v neporadku a jeho odstranenim zdaleka neziska tolik, aby byl ospravedlnitelny ten nechutny smrad za autem, zvlast kdyz s nim jezdi kazdy den.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16433
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

@bitmap: enemže já mám (bohužel) N53B30 a do toho se málokdo odváží hrabat
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od eMJe »

Ja uz dlhsie rozmyslam ze by sa hodila uprava Valvetronicu, zlepsit reakciu na plyn, posunut obmedzovac otacok, zrusit obmedzovac rychlosti a aspon nejakeho kona naviac, ale v okruhu 500km som nenasiel ziadneho upravcu ktoremu by som veril a mal dobre ohlasy (skuste dat tip). Ale po chvili ma to zase prejde a poviem si ze to nepotrebujem :D
Inak N53B30 upravuju v Nemecku bezne tu napriklad pripadne Evolve maju na anglickych forach vyborne ohlasy, pripadne DS Motorsport ale to je cenovo ina kava...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od mmira »

PP: jestli se nemylim, tak mas stejny motor jako ma BudVlad, ne. on tam ma neco specifickeho od DS Motorsport a pokud vim, je s tim spokojeny. asi by si stezoval, kdyby to nejelo. tak to zkus tam, ne.

mmch, evolve mi prijdou jako hrozni kouzelnici - delat upravy map pres web mi neprijde koser. osobne bych jim auto nesveril, ale nutno uznat, ze vysledky maji.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16433
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

chlopi dík za tipy... páč je to služebák a páč na blbnutí mám m4Zlika (který je pokurwen EU výrazně méně) tak na to prdím... esli budu někdy píčtunit (pardón, čiptunit) motor, tak N52B30 v m4Zlikovi.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od mmira »

zase vis jak - tohle by nebyla uprava o vykonu, ale o chovani, ktere te vytaci co chvili (jinak bychom to od tebe furt neslyseli). nestal by ten klid za tech par penez?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16433
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od pavproch »

peníze tu budou, my tu nebudem.... já mám ale obavy, že by to nešlo jednoduše a napoprvé (rev N53 a viz BudVlad...) a nevím, esli sa ně chce to úsilí a energii dávat o služebáku... třeba mi do doby než sa rozhoupu zaměstnavatel umožní si vybrat nějaký nový povoz.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od d1.8t »

Na druhou stranu je to auto se kterým naskáčeš 40tis. ročně. Nahodilý výpadky by mi vadili snad ještě víc než kdyby to byla vlastnost. A pokud se povede, tak investovanou energii oceníš na každým km. S veškerým zkoušením, načtením celý problematiky atd., atd., mi to trvalo půl roku, než se všechno povedlo, výsledek znáš. A abych řekl pravdu, dost mě to bavilo. :)
RWD
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od mmira »

ale on by PP podle me nemusel s nicim laborovat. stacilo by nasledovat prikladu jiz zminenho budvlada a vyrazit rovnou do nemecka k DS Motorsport. urcite by to s nimi slo nejdrive prokonzultovat.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: OMV Maxx motion paliva

Příspěvek od d1.8t »

Možná že jo. Teď už bych taky věděl, že chci kromě remapu i EGR off a změnu mapování pedálu plynu.

N53 už má na rozdíl od N52 EGR ventil. Věřim, že zrovna tohle kurvítko stojí za problematickou ovladatelností poFL benzínových motorů, protože u mě jeho znefunkčení ovladatelnost zásadně zlepšilo. U benzínů by jí vrátilo na preFL kvalitu. Steně tak kompromisní ladění plynu se nechá naladit na obdobu režimu Sport v Z4. Opět znatelné zlepšení.

A nebo jen remap, ale budou tam ještě velký rezervy.
RWD
Odpovědět