Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Stepan »

Tak. Rozdíly v dopravě fakt nevidím, za týden 1600km napříč republikou a počet levoproudařů na dálnici, vláčkařů na okreskách (...). Furt stejnej.
A pak teda jedna věc mě zaujala. Kupoval jsem bagetu na Benzina, asi 5km od nejbližšího ONO ale, a překvapilo mě jaký popelnice tam parkujou. Jakože do Sharanu I. fakt nemusíš lejt Vervu týpku :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

https://www.autozive.cz/kdyz-cerpaci-st ... -internetu
Zažil jsem to jako student v 80.letech při brigádě u pumpy. Tedy až z pozdějšího vyšetřování vyplynulo, že stojan ukázal 20 litrů a vydal 18. Zbylý benzin zřejmě šikovně přeprodávali. Všichni skončili ve vazbě, jen jedna paní se přiznala, tak jí zavřeli, ostatní pustili. Mě se jako nezasvěceného brigádníka pouze přeptali, zda jsem si ničeho podezřelého nevšiml. Nevšiml, pochopitelně to neřekli študákovi. Ale byli i ke mně štědří, mimořádná díška od nich jsem si nechal na pivo :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

Benzina Expres Unhošť:
N95 39,90
N98 43,90
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Benzina paliva

Příspěvek od retron »

no dneska už ovšem:
N95 40,90
N98 44,90
D 42,90
ale pořád je to na úrovni tank ono
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Ty jo, ráno sem bral v RpR na Benzině za 49.70, fčíl sem byl napojit Pindicu a už to bylo přes padesát (50,90)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

Už si šponují marže, když jim sundají tu spotřební daň…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Ty jo, fčíl sem byl nakrmit pindicu (i do ní leju Vervu100) a na stojanu sfítilo 51,40. Škaredě pěkně, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

Slušně si to prodejci štelují nahoru. Spotřební to sníží o 1,50-2 koruny a oni si to zatím zvedli o 5 ;-) Good deal!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Benzina paliva

Příspěvek od ctrl_j »

CTK píše: Společnost Orlen Unipetrol, která provozuje v Česku 426 čerpacích stanic Benzina Orlen, snížila ode dneška ceny benzinu i nafty na všech stanicích o 1,80 koruny na litr. "Rozhodli jsme se reagovat ihned, jakmile vstoupí snížení spotřební daně v platnost," sdělil předseda představenstva a generální ředitel společnosti Tomasz Wiatrak. Síť Benzina Orlen má podle firmy na českém trhu s pohonnými hmotami podíl asi 25 procent.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Předseda »

MOL, 1.6.2022 v 8:52 píše:V důsledku snížení spotřební daně dochází od 1. června 2022 k poklesu cen pohonných hmot na všech 304 čerpacích stanicích MOL. Samotná spotřební daň se snižuje o 1,50 Kč za litr, což zároveň způsobí snížení daně z přidané hodnoty (DPH) o 0,30 Kč za litr. Celkový pokles o 1,80 Kč za litr pohonných hmot společnost MOL plně promítne do výsledné ceny na čerpacích stanicích. A to bez ohledu na doprodej paliv nakoupených ještě s vyšší spotřební daní.
Cena pohonných hmot se skládá z aktuální ceny ropy na světových trzích, nákladů na její zpracování na motorová paliva a jejich distribuci. Významnou část ceny dále tvoří právě daně.
Odpovědět