E53 vs GLC43 daily?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Zlobivytatka
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14 črc 21:56

E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Zlobivytatka »

Ahoj,

Mám v hledáčku zas tři vozy a nemohu se rozhodnout.
Jde mi o daddy daily car.. vozit děti ze školy a občas se taky projet...v rámci možností.. přemýšlím nad entry level amg

favorit Mercedes E53
-asi nejlepší zážitek z jízdy?

Mercedes GLC43
-pocit většího bezpečí? lepší pro děti?

ještě přemýšlím nad BMW 540i
-lepší poměr cena/výkon? ale nevím jestli přeci jen to amg nebude lepší zážitek? dřív jsem měl 530d ale amg zatím nemám zkušenosti.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od mattonecz »

má to být nový nebo jak?

za mě asi 540i, glc/e kdyby to byly nový modely
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Zlobivytatka
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14 črc 21:56

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Zlobivytatka »

mattonecz píše: čtv 04 kvě 22:13 má to být nový nebo jak?

za mě asi 540i, glc/e kdyby to byly nový modely
spíš nějaký roční vozy 2021-22. úplně nový se mi nechce kupovat 😅
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od janom »

Tiež sa prihováram za 540i, rýchlosť reakcii je oproti M-B o triedu inde.

Zaujímal by ma argument "pocit většího bezpečí? lepší pro děti?" u GLC - zvýšené ťažisko = nižšia faktická bezpečnosť. Výhoda je ľahšie ukladanie detí do autosedačiek, ale tam záleží na ich veku.
Zlobivytatka
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14 črc 21:56

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Zlobivytatka »

janom píše: pát 05 kvě 05:45 Tiež sa prihováram za 540i, rýchlosť reakcii je oproti M-B o triedu inde.

Zaujímal by ma argument "pocit většího bezpečí? lepší pro děti?" u GLC - zvýšené ťažisko = nižšia faktická bezpečnosť. Výhoda je ľahšie ukladanie detí do autosedačiek, ale tam záleží na ich veku.
No vždy jsem byl fanda BMW ta rychlost reakce nidky nezklamala.. dokud mě neodešel motor 😅 ale jinak spokojenost.

Na druhou stranu třeba Mercedes E53 jsem nikdy neřídíl.. myslíš že tam bude taky ta divná prodleva při sešlápnutí plynu jako u non amg MB??

a co se týče argumentů - to spíš je jen můj výmysl jak přemýšlím proč by jaké auto bylo lepší - obecně se říká vyžší - bezpečnější?? :)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Snowman000 »

Co viem tak tieto poloAMG su mHEV (435k+22k), takze ten prvotny odpich by tam mal byt porieseny cez el. motor.
No zaroven E53 ma pohotovostku 2t, kde 540ix ma pisanych o 250kg menej a to uz na jazdnych vlastnostiach a pruznosti bude citit.
Nehovoriac o komplikovanosti a zivotnosti celeho systemu. [-(

GLC bude priestorovo uplne inde oproti 5er alebo E-klasse...tam by to muselo byt skor GLE...

A co sa tyka bezpecnosti...tipujem, ze je ten pocit dany skor tym, ze ak ma naberie niekto iny s malym autom, tak mi to ide "na nohy", ale to je jedina situacia kedy ma SUV vyhodu a radsej bych sa nehode vyhol, takze prioritu ma u mna osobne vzdy vacsiu aktivna bezpecnost, nez ta pasivna.

Ja osobne bych nerozmyslal a skoncil v 540ix.

Este mi napada ako konkurencia ku GLC, X3 M40i...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Vrooom »

Já bych pořídil amg, prý to má drift mód :-)) a když seš ten zlobivý taťka ...
https://www.carscoops.com/2020/03/2021- ... -extra-go/
4x4 automat, to můžeš pořídit audi a ne bmw ...
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od janom »

Zlobivytatka píše: pát 05 kvě 06:17
No vždy jsem byl fanda BMW ta rychlost reakce nidky nezklamala.. dokud mě neodešel motor 😅 ale jinak spokojenost.

Na druhou stranu třeba Mercedes E53 jsem nikdy neřídíl.. myslíš že tam bude taky ta divná prodleva při sešlápnutí plynu jako u non amg MB??

a co se týče argumentů - to spíš je jen můj výmysl jak přemýšlím proč by jaké auto bylo lepší - obecně se říká vyžší - bezpečnější?? :)
Po podobnej skúsenosti je človek rezervovaný, tomu verím :))

S aktuálnou generáciou AMG nemám priamu skúsenosť, ale ako píše Snow elektrika vyhladzuje prodlevy, na druhej strane neúmerne pridáva váhu. O aktuálnych M-B to potvrdí každý - sú jednoducho ťažké.

Vyššie sú lepšie iba pri čelnom náreze, pri čomkoľvek inom je radikálne vyššie riziko prevrátenia... V okolí mám prípad, ktorý zanechal značné psychické následky, hoci sa nikomu nič nestalo... Range zostal po menšej kolízii na streche - dostať sa z pásov a riešiť deti v sedačkách vzadu, nie je skúsenosť, ktorú by som niekomu želal. Šoférka skončila takmer s fóbiou z dopravných prostriedkov...

Ilustrácia: https://www.autoforum.cz/bleskovky/neho ... nosti-suv/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Snowman000 »

Vrooom píše: pát 05 kvě 09:54 Já bych pořídil amg, prý to má drift mód :-)) a když seš ten zlobivý taťka ...
https://www.carscoops.com/2020/03/2021- ... -extra-go/
4x4 automat, to můžeš pořídit audi a ne bmw ...
No nevim, zda drift mod by ma mal presvedcit :-?

A jasne najidealnejsia by bola nejaka Audi, no bohuzial S6 uz je len TDI a 3.0TFSI neni vyslovene zly motor, ba nopak, len mu chyba nejaky ten charakter a jazdne mi prisla lepsia minula gen A6, kedy S6 bola este s poctivim V8 ;;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: E53 vs GLC43 daily?

Příspěvek od Brus »

ona ta 540i má dnes už taky automaticky nějakou elektrickou pomoc: *composed of internal combustion drive 245 kW and electric drive up to 8 kW

takže nějakou tu zátěž to má taky. Jestli jde 8kW poznat pochybuju, ani od 22k bych moc nečekal
Pravda vyděsí
Odpovědět