Auto pro 2 + 3

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Noga
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28 bře 07:00

Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Noga »

Ahoj, můžete mi poradit s výběrem auta pro dva dospělé a 3 děti?
Hledáme nějakou ojetinu,
Rok výroby od 2017
Nájezd do 60k
Cena do 600k, spíš raději do 550k

Máme předvybraný Citroën C5 Aircross, který se nám líbí tím, že má 3 stejně velká sedadla ve 2 řadě.

Teď ale koukám i na kombi, kde předpokládám auto se třemi stejnými sedadly vzadu neexistuje :)
Ale možná by stačilo nějaké, kde ten prostřední díl není vystouplý a jde na něm normálně sedět. Líbí se mi třeba Renault Talisman. Je to vzadu použitelné pro 3 děti - nalevo sedačka 3 roky, napravo podsedák 7 let a uprostřed nejstarší, který má 11 a může sedět bez ničeho, ale vyfasuje to "nejhorší" místo. Je to použitelné i pro delší cesty? Třeba 8h?
Máme teď půjčenou starší Oktávku, kde je uprostřed skřípnutý, že se nemusí pásat :)
Podle mě by mu ale stačilo +5cm na každé straně a už by mohl sedět normálně a cokoliv navíc už i pohodlně.
Co třeba Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Kia Ceed, Opel (teď si nevzpomenu co mají za kombi), je některé z těchto nebo jiných kombíků použitelných pro rodinu o 5 členech?

Nebo se musím smířit s tím, že musím mít větší auto, ta C5 výše, Ford Galaxy, S-Max, Volkswagen Touran, Seat Alhambra... atd.

Na kombi se mi ještě líbí, že jde pořídit o 100k levněji, než ty MPV, mají trochu menší spotřebu a mívají silnější motor.

Díky za nápady.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Snowman000 »

Podobny problem som riesil cca 2 roky dozadu, len s tym rozdielom, ze som potreboval dostat 3 dospelych a dve deti este v sedackach do jedneho auta. Vyber bol sice viacmenej obmedzeny na VAG vozidla, no vsetky boli v zadnej lavici rovnako dimenzovane na sirku, ci uz Golf, Octavia, Tiguan, Kodiaq, Passat alebo Superb, vsetky mali krajne ISOFIXY 98cm od seba a dospeleho nebolo mozne strcit medzi velke sedacky. Jedina vynimka bola Touareg (cca + 10cm) a potom MPV modely Touran/Sharan/Alhambra (cca + 20cm) a Q7, ako jedine dovolovali plnohodnotne sedenie v strede a 3 isofixy. A som si takmer isty, ze rovnako to budu mat aj ostatne znacky.

Nakoniec sme skoncili v Passate Alltrack a pouzili rozsirovacie kolajnice na ISOFIX (nesmu byt vzadu ale bocne airbagy) a tym sa ziskalo cca 14cm extra na sirku a zaroven ten v strede sa vedel pohodlne aj zapnut do pasov.
Obrázek
https://www.rivekids.uk/rivemove/

Dve kolajnicky mam este doma, tak ak by bol zaujem, tak ich mozem dalej posunut, kedze nakoniec sme aj tak skoncili v Multivane :ymblushing:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od řidičBOB »

Žena teď seděla cca 750km vzadu mezi dvěmi dětskými sedačkami v Touaregu a tedy moc se jí to nelíbilo. Bych řekl, že sardinky v konzervě mají víc místa.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Jenyk »

Na tohle jsou skvělé ameriky. Chevrolet Traverse, Chrysler Pacifica. Pokud by tedy nešlo rovnou o pořádná auta jako Cadillac Escalade, Chevrolet Tahoe, GMC Yukon.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od řidičBOB »

Pacificu si zrovna dovezl kamarád z aukce z USA. No, je to Amerika...co si budem. Ale pro rodinu zn. ideál
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Noga
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28 bře 07:00

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Noga »

Snowman000 píše: úte 28 bře 08:16 Nakoniec sme skoncili v Passate Alltrack a pouzili rozsirovacie kolajnice na ISOFIX (nesmu byt vzadu ale bocne airbagy) a tym sa ziskalo cca 14cm extra na sirku a zaroven ten v strede sa vedel pohodlne aj zapnut do pasov.

Dve kolajnicky mam este doma, tak ak by bol zaujem, tak ich mozem dalej posunut, kedze nakoniec sme aj tak skoncili v Multivane :ymblushing:
To vypadá dobře. Jen mě ještě napadá, jestli to potom netlačí toho ve středu do zadku. Když se kouknu na ten obrázek, tak ta kolejnice zasahuje hranou do části kde sedí. Jinak to asi nejde, ale zajímá mě jestli to tam trochu nepřekáží. A potom, druhá věc. Tím, jak je to mimo osu sedadla, jestli autosedačka potom neničí sedadlo auta, protože to bude sedět mimo polstrování.

Obrázek
Noga
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28 bře 07:00

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Noga »

Jenyk píše: úte 28 bře 10:30 Na tohle jsou skvělé ameriky. Chevrolet Traverse, Chrysler Pacifica. Pokud by tedy nešlo rovnou o pořádná auta jako Cadillac Escalade, Chevrolet Tahoe, GMC Yukon.
Pacifica je mega, ale už mimo rozpočet. To by mohly přirůst ještě v klidu další 2 děti....a mohly by za mnou jezdit do blázince :))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Snowman000 »

Noga píše: úte 28 bře 11:28 To vypadá dobře. Jen mě ještě napadá, jestli to potom netlačí toho ve středu do zadku. Když se kouknu na ten obrázek, tak ta kolejnice zasahuje hranou do části kde sedí. Jinak to asi nejde, ale zajímá mě jestli to tam trochu nepřekáží. A potom, druhá věc. Tím, jak je to mimo osu sedadla, jestli autosedačka potom neničí sedadlo auta, protože to bude sedět mimo polstrování.
Tu je fotka este z A4 v ktorej som to povodne mal...manzelka ktora tam sedavala si nikdy nestazovala. A s tym odieranim tam tiez nikdy nebol, lebo ono to cele je posunute trosku dopredu...viac info vo vlakne ked som to kedysi riesil... viewtopic.php?p=201532#p201532
Obrázek
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od řidičBOB »

Já mám všude zadní bagy...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 2 + 3

Příspěvek od Snowman000 »

JJ vela aut to ma a ja to vtedy objednaval jednym znamym do "blbeho" Golfu Variant a ked som im to tam siel montovat tak pozeram ze maju zadne bagy v sedackach #-o
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět