Auto z druhé ruky do 200k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Aikos
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03 úno 10:44

Auto z druhé ruky do 200k

Příspěvek od Aikos »

Zdravím,
Moje ovečka (1.9 TDI combi), co jsem měl jako první auto se nejspíše odebéře na díly, takže hledám náhradu. Mám najeto přes 15k km, takže nejsem řidič expert, ale za začátečníka se už nepovažuji.
Budget mám 200k ale můžu lehce překročit, bude-li třeba.

Jezdím cca 3-4x týdně, jednou nebo dvakrát kratší pojížďky po městě, poté třeba 60-70km vyjížďky mimo město, nadpoloviční část trasy po dálnici.
Mám dva metry, takže potřebuji dost místa. V ovci jsem měl pohodlí, ale za mě si nikdo nesedl. Rovněž místo pro pasažéry vzadu na nohy bych ocenil.
Větší kufr na přepravování většího množství věcí (5x do roka) a kola by byl výhodou. Nechci samokaz, takže raději budu platit benzin, než servis.
Pokud to bude mít pípáky aspoň vzadu, budu šťastný (zatím parkuji podle zrcátek). Nechci hromadu otravných asistentů, baví mě užívat si pocit řízení a řazení.

Díval jsem se na bezínové dvokové fábky (63 a 77kw) nebo Octávky. Do toho prvního bych se měl vejít bez problémů a do toho druhého taky.

Kupovat musím bohůmžel přes autobazary (autoesa nejspíš), popořípadě carvago. Počítám poté s kontrolou mechanikem+výměnou rozvodů, filtrů, oleje + teoreticky brzdy a destičky.

Vybírám dobře, nebo jsou i jiné lepší auta mimo škodovácký rybníček?
Děkuji moc za odpovědi :)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Auto z druhé ruky do 200k

Příspěvek od petr_riha »

Místo na nohy a dvojkova Fabie? To jde proti sobě. Koukej po octavkach.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Aikos
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03 úno 10:44

Re: Auto z druhé ruky do 200k

Příspěvek od Aikos »

Dvojkovou Fabii jsem viděl jen na videu zatím a zkusím si najít nějaký živý kousek, do kterého bych se mohl zkusit sednout sám za sebe.
Ale podle toho to fakt vypadalo, že si tam člověk metr devadesát sedne sám za sebe...
Odpovědět