Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Včera jsem našel recenzi Honzy Koubka na i20N a vytýká pomalý pokles otáček po odstavení plynu :( Stejné jsem našel na anglickém webu, kde to vytýkali i novému Swiftu :( https://www.carthrottle.com/post/suzuki ... -beat-hot/ Můj současný Swift při meziplynu dolů také někdy drží vysoké otáčky a je to jedna z mála věcí, co mi na něm vadí. Ve vláknu Suzuki se o tom psalo. Angláni nejsou ani nijak nadšení s chutí do otáček turbo motoru u Swifta.

Nakonec se těším, až se někde svezu s S1 ;) Na tu jsem našel spíše chválu kromě ceny, která byla tehdy vysoká. Dnes je to úroveň základní oktávky s lepší výbavou :D V německé srovnávačce předčila o třídu výše posazený Golf GTI :) https://www.auto-motor-und-sport.de/tes ... -gti-test/ Vzhledem k tomu, že šla na trh už ve 2014 (Swift ve 2017, i20N ve 2022), tak bude z těch 3 nejméně zasažena euronormami a asistenty.

S1 by mohla být ještě jakž takž normální auto s klasickou palubkou, funkce se ovládají knoflíky a tlačítky, budíky mají mechanické ukazatele, auto má mechanickou ruční brzdu, manuální převodovku a snad ještě tolik "neudušený" motor ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

No ak si pri Swifte planoval robit vykonnostny upgrade, tak si nemyslim, ze by to malo byt nieco, co sa neda odkodovat. Pri i20N tez, ale neviem aka je tam tuning base. Ale jo cim novsi a mensi turbo motor (alebo cim novsia atmo jednotka), tym horsi je revhang a je to zlost X(
Obavam sa ale ze S1 nebude uplne bez neho tez. Tam si ale myslim, ze tych 231 seriovych koni tez dlho neostane, kedze staci kychnut na ty riadiacu jednotku a je ich tam hned 300 :D

Edit: Tak som kukal na Racechip co je k dispo...

I20N +31k
https://www.racechip.com/shop/hyundai/i ... 275nm.html
Swift +34k
https://www.racechip.com/shop/suzuki/sw ... 230nm.html
S1 +64k
https://www.racechip.com/shop/audi/a1-8 ... 370nm.html

K S1 je ponukany aj pedalbox. Urcite bych im hodil nejaky telefonat a opytal sa ich zda tam vedia spravit nieco so spominanym revhangom.

PS: Este jedna vec mna konkretne neskonale sere pri modernych autach a obzvlast JP a Korea...automaticke blikacky pri akcnejsom brzdeni...WTF?! K comu je toto dobre???!!! ~x(
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od mattonecz »

a ten racechip je ověřenej/věrohodnej?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

Osobne ho na ziadnom aute nemam, ale nepocul som na nich nic zleho. A napriklad aj AutoTopNL ho ma na svojej M340i.
Ale jasne, je to len krabicka, ktora trosku meni signaly behajuce autom, ne konkretna uprava na konkretne auto. Co je fajn tak pri tej najvyssej rade je aj nejaka ta zaruka ak by to lahlo...



Ale sluzil ten moj post skor len ako ukazka toho co sa da najst po 5 minutach hladania, ne ako odporucanie do nich rovno ist... :-t
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od mattonecz »

Tak tyhle YouTube videa který jsou sponzorovaný moc info nedaj. Jsou tam i videa o tom jak je to na hovno
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

Jo neberiem, preto tvrdim, ze nemam osobnu skusenost.
Celkom zaujimavy rozbor...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od M.Z. »

Já nejsem příznivcem powerboxu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Bude rozdíl, kdo to dělá. ABT má vše změřené na brzdě, dodá grafy výkonu i krouťáku, ale nechá si zaplatit. Jiní pošlou krabičku za pár stovek euro a má být hotovo. Papírově zvednou výkon a krouťák, ale auto o nejede tomu odpovídající parametry. Třeba zrovna Racechip zvedne u lehkého auta jako je swift výkon ze 140 PS na 180 PS a zrychlení se skoro nezlepší. Takže v reálu nesmysl.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od mattonecz »

není nad to si to nechat udělat na brzdě na míru. tady je ale fajn, že nedej bože když se motor vysere tak to vyndáš a snad to nikdo nepozná, a vesele se reklamuje

tvle abt na moje auto 2450€ bez dph a montáže? za 30koní. wtf
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

Tak este takto...MM tez nemam osobnu skusenost, ale referencie ktore sa ku mne dostali boli pozitivne.
Zase len na ukazku potencialu a tu by myslim, ze urcite vedeli vypnut revhang, a pri S1 povolit brzdenie lavou nohou, kedze v serii urcite vypina plyn pri dotyku s brzdou... :-w

S1
Obrázek

Swift
Obrázek

i20N (ano je tam Veloster, ale I20N tam zatial ocividne nemali, ale motor bude +/-)
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět