Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jarka »

Co je na tý palubce špatně??? Mě to přijde tak nějak normál z fotek...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Vrooom »

Já teda nevím, ale haldex 4x4 že by byla zábava? :-O
Jinak docela mě překvapilo tohle pozitivní hodnocení hnujdaje.
https://www.instagram.com/reel/CoHh4Byq ... _copy_link
Hodně lidí se ptá jestli je i30 N lepší než GR Yaris. Tahle auta skutečně nejsou konkurenční modely. Konkurence GR Yarise od Hyundai je menší i20 N.

Nicméně když už bych měl srovnat i30 N s GR Yarisem, tak Hyundai má mnohem lepší motor s lepší modulací výkonu a ostřejší reakcí ve vyšších otáčkách. Lepší je také vyvážení auta. Řízení na limitu je předvídatelnější díky pevnějšímu spojení podvozku s karoserií. Hyundai boduje i mnohem lepší a přesnější převodovkou.

Toyota má pro změnu výkonnější a odolnější brzdy s lepší kalibrací brzdového pedálu a trochu ostřejší ruční brzdu. Na náročných okreskách s nekvalitním porchem také lépe tlumí velké nerovnosti a komprese, ve kterých jde Hyundai občas zbytečně do darazů.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od mattonecz »

Ten haldex v s1 bude asi nejak upravenej. Na nejakym videu sem videl ze je to staly pohon 4x4. Ale nevim
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

Jarka: No jo no asi na tom uz nieco bude :D Mna prekvapivo bavil Golf VII R, ale vzdy mi vadilo, ze to ma el. rucku na take to zimne blbnutie a potom som objavil S1 a uz moc neviem inak a hlavne viem, ze nic take sialene uz nevznikne. Ved oni tam narvali komplet zadnu napravu z TTS :-B

Jerry: Sorry, setril som si hu pre seba ako taky hidden jam a tento kus vyzera zaujimavo, len skoda ze historia pri nom takmer nulova :-w
https://www.autobazar.eu/audi-s1-sportb ... 78189.html
Tez ma na tom laka ten motor, to ze je to aj priamy aj nepriamy vstrek a je to VAG, co hlavne u mna vela veci zjednodusuje, nezrezne to a na servis je to o mnoho lahsie.

Mattone: Staly pohon to nie je, stale sa bavime o Haldexe, ale miesto klasickej vychodzej hodnoty 100:0, je v tomto pripade 60:40 s tym ze v pripade potreby je to 50:50.

Vrooom: Je zabava a zabava a kazdy mame to pouzitie auta nastavene inak. Mna na tom laka jak pise Jarka, male, 5dv., 4x4, manual a sleeper factor. Osvorovanej M140i sa to urcite nevyrovna v jazde bokom, ale tak marne to s nou urcite nebude ked v Eve dostala 4,5 hviezdy B-)
https://www.evo.co.uk/audi/s1

Jeden pekny okreskovy onboard


A ked sa upravi trosku tak mi nehovor, ze to nevyzera ako spravna zabava :-@
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

jarka: Je to věc individuálného vkusu, rozumem to neovlivníš :ymhug:

Snowman: Dík. Ale já si chci auto dobře okouknout osobně. A jet se podívat skoro 1000 km do Košic? Kvůli tomu jsme vyloučil i sever Německa. Nafotit lze vše pěkně a zklamání pak je velké :( Kupovat budu tady v Německu, buď privát s doloženou historií nebo ověřený obchodník (žádný Turek a podobně) taktéž s historií. Musí to být pěkný kousek, 1. maximálně 2.majitel, holt si připlatím ;)

Každopádně se teď výběr rozšířil na dva - Swift nebo S1. Záleží, co se kde objeví a v jakém stavu, já jsem náročný kupec. Navíc mám čas, současný Swift Sportík 1.6 je také super. ;) Ale vzhledem k častým jízdám na horách to 4WD by přišlo k užitku. Teď se zrovna za oknem protrhla peřina :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

To bola len ukazka ze sa da v budgete najst aj pekny kusok, hlavne tu v SK to asi moc vela potencialnych kupcov mat nebude :P
Kludne potom hod VIN do SZ ked bude nieco vybrate ;)
To 4WD aj mna na tom mega laka, iked viem, ze tych momentov kedy to urobi nejaky hmatatelny rozdiel oproti FWD so svorom asi moc nebude, ale ako nuda to na snehu nevyzera :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Vrooom »

Ale jo, nevypadá to až tak marně a na sněhu se zda že to dokáže táhnout celou dobu. A překvapivě na tom okruhu se zdá že to taky občas umělo jet pod plynem přes zadek.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Narazil jsem na test S1, kde ho zrovna moc nechválí https://www.auto-motor-und-sport.de/tes ... inwagen/Je to v němčině, ale jde to i přes translator. Tak pořád nějak nevím, bez svezení se v tom? I ta hmotnost jim vyšla vyšší než uváděná. Naopak u Swifta zatím všichni nízkou hmotnost velebí s tím, že pak nevadí ani nižší výkon. Holt měl ten Colin Chapman recht.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od mattonecz »

jo ten novej haldex bude už asi fajn. já mám quattro ultra což je asi něco jinýho ale podobný, a tudle sem se prudce napojoval kolmo a aniž bych chtěl tak sem si driftnul, byl to jen mokrý asfalt. a to nemám výkon.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

jerry píše: čtv 02 úno 16:08 Narazil jsem na test S1, kde ho zrovna moc nechválí https://www.auto-motor-und-sport.de/tes ... inwagen/Je to v němčině, ale jde to i přes translator. Tak pořád nějak nevím, bez svezení se v tom? I ta hmotnost jim vyšla vyšší než uváděná. Naopak u Swifta zatím všichni nízkou hmotnost velebí s tím, že pak nevadí ani nižší výkon. Holt měl ten Colin Chapman recht.
Odkaz sice nefacha, ale Google mi to nasiel. AMS som nikdy moc nemusel, tie ich excelovske testy...
Ja za posledne obdobie precital snad vsetko co slo o nej a napr Clarkson ju strhal, ale EVO ju chvalil, Autocar ju chvalil, ale kazdy test vacsinou koncil konstatovanim, ze skvele auto, ale za podobne prachy je rovnako skvely, len vacsi a vykonnejsi Golf R...pri novom aute asi validny argument, ale pri jazdenke predsa len ina situacia, a hlavne ak velkost Golfu uz je proste moc :-??

Vyskusaj oboje a uvidis, myslim, ze ten rozdiel v pojati a jazde a komforte bude tak rozdielny, ze ti to rychlo napovie, ktore ti sadne viac, lebo konkurencia si to snad ani byt nevie ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět