Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Snowman: píšu ti SZ ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jarka »

Mám to podobně jak sněhulák, radši trochu voser a pak víc radosti ;). Ta S1 nevypadá spatne a i my přijde že se o to fakt staral a navíc je to od soukromníka. Připomíná mi to mě když prodávám auto - ja ještě k tomu vzdycky vnutim i xls soubor s komplet historií... Jediný co se mi tam nelíbí je ten zvukovej systém.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Zvážil jsem všechna pro a proti a do nákupu na Slovensku nepůjdu. Nekupoval bych ani v Česku, z důvodů zachování ceny preferuji nákup v Německu, auto tam budu rovněž servisovat a při případném prodeji je na něj vzhledem k mému tamnímu bydlišti pořád pohlíženo jako auto německého původu. Navíc bych chtěl raději černou nebo stříbrnou barvu. Pěkný výběr S1 za dobré ceny je ve Švýcarsku, kontakty by tam byly, svého času jsem tam býval, ale clo a DPH zvedá cenu o 31% a i frank je vysoko. Tahle barevná kombinace by se mě líbila.
https://www.autoscout24.ch/de/d/audi-s1 ... osition=14
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

Tie zimaky k tomu =))
Jinak velmi pekna kombinacia :)
Drzim palce s vyberom a ked by sa mi nieco zase dostalo do pozornosti tak vyzdielam ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Jj, taky mě zimáky rozesmály =)) Před lety jsem býval ve Švýcarsku a připomnělo mi to jejich až chorobnou šetrnost :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od jerry »

Tak se mi to pěkně zamotává :D Dnes jsem byl měnit olej do O3 RS a dal jsem delší řeč s mechanikem o možnostech. Od S1 jsem se dostali i k jiným autům a nakonec z toho vypadla zmínka o M140i xDrive. To jsou veletoče, co? :D Sice bych byl už hodně vzdálen už od všech požadavků, teda mimo výkonu, ale on říká, že použitý motor R6 je vynikající, podvozek xDrive od BMW také výborný a manuálně řadit lze pádly. A dvorního mechanika na bmw bych nemusel hledat, je to jeho velká záliba, sám má M2 Competition ;) Ceny má dobré, takže by mi to zase nesvléklo z kůže, dnes jsem platil 5,7 l oleje, filtr, výpustný šroub a práce komplet 115 EUR :) Tak mám o čem přemýšlet, v létě bych to chtěl nějak pořešit.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Snowman000 »

No nevim...M140i xDrive je teda fakt hodne mimo zadania a mna osobne by to absolutne nelakalo, kor ak mam doma uz Octu RS (toto bude o dobrych 200kg tahsie, 1615kg vs 1425kg), hlavne ked viem, ze sa to robilo s manualom a RWD a ako dokazuje Vrooom tak s LSD je to urcite sakra lepsia volba, ked uz chcem zabavu :-?

To uz bych fakt radsej Golf R ak to ma byt v tejto velkostnej kategorii a servisne to bude urcite vychadzat vyhodnejsie B-)

Ak to ale ma byt teda BMW koncern a 4x4 a manual, tak mi este napada:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =348391956
alebo
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... =351901144
(s 2.0 a ne 1.6 THP!)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 522
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Eda »

M140i xDrive tezko bude do 20k eur. Jinak xdrive je tupejsi na rizeni a auto je tezsi. Pokud nebydlis nekde kde celou zimu snezi nebo neplanujes autu vyrazne pridat vykon tak xdrive ma jen nevyhody
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od M.Z. »

jerry píše: pát 26 kvě 12:53 M140i xDrive. To jsou veletoče, co? :D
To teda... když už tak v zadohrabu, ale pokud ten x-drive využiješ, tak ok. Auto je to dobré, akorát úplně mimo téma.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR

Příspěvek od Vrooom »

Ta 140i je tak + 10k oproti původnímu rozpočtu tak přidej ještě dalších 10k a máš yarise gr :-D
Odpovědět