autosalon BXL / rodinne kombi na benzin

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
karel ruzovka
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23 led 14:43

autosalon BXL / rodinne kombi na benzin

Příspěvek od karel ruzovka »

Zdravim Vas

Rad bych pozadal o radu s vyberem noveho auta, nasi Zafiru 1.6 cng turbo 2010 ovinula nejaka mracna. Geopoliticka mracna maji zasadni vliv na cenu cng a v poslednich letech mam znacne vydaje v servisu, casto v souvislosti prave s tovarni vestavbou cng. Zafira ted stoji zase v servisu s unikem plynu..
Pred tydnem jsem navstivil autosalon v Belgii a protoze hledam jen benzin, bylo mi smutno. Samy hybrid a elektrika, vetsi vozy jen diesel, pripadne elektrika. Tak mi prislo, ze dealeri take nejsou nijak stastni, kdyz jsem se tam byl podivat pred dvema lety (jen tak, koupi jsem neplanoval) prisla mi atmosfera zcela jina, lepsi. Kdyz uz jsem v katalozich nebo u stanku nasel prostorne auto, jake si predstavuji (napr. Toyota Proace city verso) na benzin, tak je tam jen 1.2 moturek a i kdyz nejsem zadny znalec, tak tohle opravdu nechci. Jezdim strasne nalozenej, nekdy i s vozejkem.
Nemenim auta casto, spise je dojizdim do vice ci mene horkeho konce. 1.6 turbo je tak spodni hrana. Proto Vas prosim o nejake trvanlivejsi tipy/typy.
Auto bych radeji nove (pripadne do tri let, malo ojete). Cisty benzin, maximalne tak 2 baterky na system start-stop. Ne hybrid a diesel.
Objem valcu 1.6 a vice.
Moznost se vyspat uvnitr v leze - 180cm vyska postavy (Zafira ma ve druhe rade ma tu lavici, ktera nejde normalne vyndat a nici prostor na spani na cca 160 cm, jinak ji miluji).
Jezdim casto velmi nalozen. Taham pri tom i vozik 750kg.
Najezd mam 25 000 presne.
Cenu si predstavuji do 1 mil. pripadne trosku vys, ale radeji tak o 150 tis. niz.
4x4 neurazi, ale rozhodne neni podminkou.

Dekuji za Vase tipy, pripadne mohu doplnit nejake informace, je-li treba.
Hezky tyden vsem. Karel
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: autosalon BXL / rodinne kombi na benzin

Příspěvek od delphin »

Chrysler Pacifica, ale nevejde se do ceny. Možná tak ta 3 letá.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
karel ruzovka
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23 led 14:43

Re: autosalon BXL / rodinne kombi na benzin

Příspěvek od karel ruzovka »

Diky za tip, na Pacificu mlsne koukam. Jen mam obavy jestli to neni prilis velke sousto... Mate ji? Je tu spolehlivy servis? Na druhou stranu jsem cekal na posilovac rizeni u Opelu nekolik mesicu. Alespon jsem za tu dobu zesilil...
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: autosalon BXL / rodinne kombi na benzin

Příspěvek od delphin »

Nemám, mlsně na ni koukám a v létě jsem v ní strávil asi 2000 mil za necelé 3 týdny. Úžasně příjemný rodinný stroj. Pokud se nevezme nejvyšší verze nebo plugin hybrid, tak se dá vytvořit téměř rovná plocha bez schodů od víka kufru až k předním sedadlům - střední i zadní řada se dá schovat do podlahy. A i se všemi 3 řadami nahoře se dá v kufru postavit velký cestovní kufr a k němu 4 kabinová zavazadla s ještě trochou místa. A dokonce může být v bočnici k tomu rezerva. Jen mi vadí maximální hmotnost přívěsu cca 1600 kg.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Odpovědět