Výběr auta do 500 tis. Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Dobrý den,
jelikož jsem zde před nedávnem dostal dobrý tip na rodinný vůz pro 3 děti (Ford S-Max), tak bych se obrátil ještě jednou pro radu.
Sháním primárně pro sebe na ježdění do práce, s tím, že se optimum by byl jetý vůz max 5 let, do c. 120tis. km a sedan nebo menší SUV. Nepotřebuju nic extra velkého vzhledem většímu rodinnému autu. Problém na který narážím je, že by to mělo být alespoň trochu reprezentativní auto, ale platit prémii za BMW, Audi apod. se mi nechce (plus se ani do rozpočtu okolo 500 tis. Kč při splnění podmínky stáří a km) nevejdu. Zatím mi vychází nejlépe VW Passat sedan (kombi nechci). Díval jsem se ještě na Volvo, ale tam to cenově už taky bude složitější - například XC60 (to beru jako to menší SUV). Na nic jiného vhodného jsem zatím nenarazil. Značky jako Huyndai, Renault, Toyota, apod. mě úplně nelákají. A u nějakých trochu exotičtějších typu Jaguar je opět problém s cenou. Kdyby někoho něco napadlo, budu rád, ale moc šancí tomu nedávám:). Díky předem.
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky moc, na BMW a Audi jsem v ramci vyberu vzhledem k predpokladane cene ani nemiril, ale treba ta X2 nevypada vubec spatne.
Jelikoz jsem doted jezdil nejlepe VW Allspace, tak pocitam, ze servis a nahradni dily budou u BMW mozna nasobne drazsi, ne.
Dulezita vec, kterou jsem zapomnel dodat je, ze to nebude na nejake dlouhe jizdy. Primarne jizda po meste a sem tam nejaka delsi trasa. Na dlouhe budu brat tu zde doporucenou S Max. Tudiz mam spis koukat po benzinu?
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od m.deejay »

Náhradní díly násobně dražší nejsou. Autorizák je všeobecně dražší všude, ale na výměnu náplní, filtrů, brzd, podvozkových dílů apod není třeba do autorizáků jezdit.
Jestli se nejvíce bude jezdit po městě, tak lepší volba je benzin. Sice už i benzíny mají filtry pevných částic, přímovstřik, takže karbon tady taky hrozí. Chce to pak pořádně projet na dálnici dvakrát za měsíc...
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od m.deejay »

Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Díky moc za podněty. Trochu mi to rozhodilo koncept, ale pozitivním směrem. Jen to tedy vyvolává dodatečné dotazy.
1) Projet na dálnici v praxi znamená přesně co - z hlediska vzdálenosti.
2) Kdybych nakonec skončil u toho VW v benzínu, na min. jakou motorizaci bych se měl pro tyto účely dívat.
3) Ještě teoretická úvaha - mělo by cenu zvážit elektromobil (primárně ježdění po městě, nemusí být velké, pouze aby se mi vešly aspoň na krátkou vzdálenost dozadu tři děti). Třeba za trochu vyšší cenu než původní představa, dejme tomu 600-650 tis plus mínus. Ne tedy Teslu za tyto peníze, ale jakoukoliv značku.
Díky.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od HondaMan »

Ad3: Já bych ho zvážil. Za 600 můžeš mít 3 letý e-Golf/Ioniq/Leaf nebo s trochou štěstí i MX-30.
Na ježdění kolem komína bych se vykašlal na "reprezentativnost" Passatu a spokojeně jezdil v elektru. Třeba zrovna v té MX30.
2.9T RWD
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Díky, to jsem měl přesně na mysli. Pokud by to primárně bylo EV, pak repre neřeším a beru co bude, pokud se mi tam vlezou děti.
Akorát EV rozumím ještě méně, tudíž mám se tam třeba obávat většímu riziku degradace baterie u nějaké značky/modelu, atd.?
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od tommas »

Na MX-30 pozor, oproti minimálně Ioniq a e-Golfu je to hlavně vzadu a kufrem malé auto. Měsíc a půl jsem ji používal, když byla 6 v servise a vzadu je to opravdu jen pro děti a počítej, že když dáš dozadu právě ty 2 autosedačky (taková ta klasika 9-18 kg na isofix doku), tak je místa i v podélném směru hodně málo a doprostřed už by další dítě nevešlo.
Jinak jako druhé auto můžu doporučit. V létě se s tím dalo reálně ujet okolo 180 km a i po dálnici (120-130 km/h) to reálně dalo 150 km, při klesajících teplotách k 5°C ráno už pak dojezd ale padal k reálným 140 km, v úplné zimě už jsem s tím nejezdil. Každopádně dojezdy ber tak, že jsem to používal denně 30 a 30 km do práce ( z toho 10 městem a 20 po dálnici), v samotném městě to při maximální rekuperaci jezdilo dá se říct s minimálním úbytjem na baterce. Jinak interiér působí kvalitním až prémiovým dojmem, z venku je to věc vkusu. Vyšší výbavy mají běžně matrix led, 360° kameru atd.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Nasel jsem treba toto: https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... /179606390.
Deti mam dve starsi a novorozenec. Tudiz sedacka pouze jedna. Ale kouknu jesta na ten Golf nebo Ioniq.
Do prace budu od leta jezdit tak 15km tam a zpet pouze po meste. V zime (to co je ted pocitam je spis vyjimka) by to vypadalo jak?
Odpovědět