Rodinné kombi okolo 250k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
pwn@
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05 pro 21:59

Rodinné kombi okolo 250k

Příspěvek od pwn@ »

Zdravím,
Aktuálně máme v rodině Fabii 3 combi 1.4 TDi 77 kw. Auto je za nás super a kromě běžného servisu jsme s ním nemuseli za 3 roky a 60 tis. Km nic řešit, s rozrůstající rodinou nám však již přestává prostorově stačit a tak budeme muset chtě/nechtě (spíš chtě :D ) upgradovat a proto bych chtěl poprosit zkušenějši o radu.

S autem jezdíme v průměru něco málo přes 20k Km ročně, z toho cca 75 % dálnice, zbytek je popojíždění po Praze k doktorům, na nákupy etc.

Požadavky:
- Prostorné rodinné kombi
- Cena 250k-300k (ale spíš o něco méně než je horní hranice, aby zbylo na servis)
- Rok výroby výroby 2014+
- Nájezd ideálně do 150t Km
- Vzhledem k použití ideálně nafta
- Alespoň trošku pokročilejší výbava - denní led, žádný švihadla, dotykový infotainment, ideálně výhřev volantu, couvací kamera a přední senzory.

Auta která zvažujeme:
- Hyundai i40
V uvedené cenové relaci docela široká nabidka, s nižšími nájezdy. Nejsme si jistí spolehlivostí a prostorností kufru oproti ostatním.

- Peugeot 508
Za mě favorit ale s požadovanými parametry malý výběr.

- Peugeot 308
U 308 jsme o třídu níže než u dvou předchozích, zase by s uvedenými požadavky byli k dostání méně jetá a novějši auta.

Co jsme vyloučili:
- Octavia 3
Klasický kandidát, v uvedné cenové relaci jsou ale hodně jetá auta (200k Km+) a se základní výbavou.

- Passat, Superb
V této ceně jsem a roku výroby jsem nic nenašel.

- Rapid, Tipo, Scala, Mégane
Dle rozměrů se mi nezdají dostatečně velké.

Dotazy:
Které z uvedených byste vybrali (ideálně na základě spolehlivosti + servisování, pohodlí a prostornosti)?
Existuje nějaké auto, které přehlížím a uvedeným požadavkům by vyhovovalo?

Budu vděčný za odpovědi a rady. ;)
Odpovědět