Pracant kolem domu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Pracant kolem domu

Příspěvek od Píí »

Čaute, konečně se poštěstilo a pořídili jsme barák. Jenže s tím, kolik je kolem toho práce, jsem si uvědomil, že to chce i další auto.
Bude to druhé auto do rodiny, takže se bude používat jako nouzák, když budu odjetý pryč, na převážení věcí kolem domu, různého dřeva z obchodu, na tahání vozíků (například na skládku) a jako poskakovadlo pro manželku a případně mamku po okolí.
Upřímně jsem přemýšlel i nad pick-upem, ale to je asi zbytečné. Veliké MPV má po vyndání sedaček stejný prostor jako pick-up na korbě, ale je to navíc kryté.

Cenově by mělo být nějak kolem 100 000 Kč. Určitě chci něco staršího, protože to bude jen otloukánek.
Navíc mě baví se v autech vrtat, takže budu vybírat i dle toho, kolik toho zvládnu udělat doma v dílničce.
Když se dívám na velkoobjemové starší auta na sauto, tak tam vyskakují různé BMW X5, Jeepy Cherokee a podobně, ale ačkoliv mě baví na autech pracovat, tak zase potřebuji, aby to auto jezdilo a ne stálo jen na dílně. :ymdaydream:

Největší problém pro mně bude koroze. Svářet neumím a radši bych měnil těsnění pod hlavou, než se učil vařit a lakovat. Padl mi do oka MB Vaneo nebo Vito, ale ty jsou doslova všechny naprosto shnilé a většinou jsou to diesely. VW Transporter je z mně nějakého důvodu šíleně předražený a to i v naprosté holotě bez ničeho. Navíc opět převážně nafty.

Co mi dál padlo do oka jsou Chrysler Voyager/Grand Voyager. Když se vyhnu průserovému 2,4i, tak zbydou trvanlivé motory 3,3 nebo ještě lépe 3,8. Většinou mají i velmi pěknou výbavu a tak by se dal použít i jako cesťák. Hodně mě to svádí koupit přihodit nějaký peníz navíc a koupit 5. generaci od roku 2008.
Obrázek
Nenapadá někoho něco jiného?
Odpovědět