Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od janci82 »

Zdravim,

Loni jsem si poridil Lexus NX v temer plne vybave tehdy za 47500 € (ziju v nemecku), rok stare auto, 38t km, denne 50-150 km + dovolena.
Pred tydnem me jeden dement nedal prednost, nezastavil na stopce na krizovatce mimo mesto, nabral me od strany spolujezdce a odhodil do pole, kde jsem se nekolikrat prevratil a zustal lezet na strane ridice. Trochu me boli rameno ale jinak jsem to bez uhony prezil. Mel bych dostal pres moji poistku po uhrazeni od poistky protivnika doplaceni na plnou sumu na stejne nove auto (novy model Lexus NX nyni za 68000 €).

Potom, jak se mi nic nestalo, bych hnedka koupil zase Lexus NX, problem je, ze je dostupny az za 12 mesicu po objednani a nejsou zadne na sklade. Nahradni auto me daji na maximalen 3-4 tydny.

Ohlednul jsem se proto i po jinych autech a docela se me libi mazda CX-60, ktera se da v plne vybave jeste sehnat. Projel jsem se a jede se v tom docela dobre. Problem je ze tady v nemecku se neda zadnym recenzim verit, vsude ospevujou nemecke znacky a dehonestuji zahranicne. Tak se ptam, jak je to se spolehlivosti u Mazdy? A jak je to s bezpecnosti? Ma to spousty bezpecnostich prvku ale je to porovnatelne s lexusem?
Pripadne po jakem jinem vetsim SUV bych se mohl ohlednout?
305927575_5540777056037944_1459263542924195278_n.jpg
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od mattonecz »

to už si měl nový NX? mě v Lexusu řekli, že ho mužu objednat s 0 zálohou a pak neodebrat, tak ho můžeš tak jako tak objednat do foroty .D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od janci82 »

Mel jsem NX 300h (model 2017-2021), tehdy predobjednavka na skladu, ted bych objednaval NX 350h/450h plug-in. Moje pojistka by me mela doplatit rozdil mezi tim co zaplati povinne ruceni toho co me naboural a cenou za nove auto a to pokud neni dostupny stejny model, tak nasledujici model. Novy model ve stejne vybave stoji o 20000 € vic, doufam ze to proplati.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od tommas »

Upřímně po vlastních zkušenostech s Mazdou bych šel do Lexusu, zvlášť pokud jsi byl spokojený.

Co se týká bezpečnosti, tak tam bych se Mazdy samozřejmě nebál, ale CX-60 je absolutně nevyzkoušené auto a pro Mazdu nová technologie. A minulost i současnost ukazuje, že Mazda málo kdy, řeší problémy, které se vyskytnou na aktuálních autech, maximálně technologii upraví pro příští modelové roky.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od řidičBOB »

Co nějaká RAVka?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od mattonecz »

Zaklad stejnej ale vevnitr by asi blil proti nx
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od řidičBOB »

Tak, kdo je schopen pozřít japonský interiér, tak tomu je to asi jedno…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od mattonecz »

nový nx už vypadá pěkně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od janci82 »

Zustava me zatim z dostupnych aut jen Mazda, mam ji rezervovanou do stredy pristiho tydne (nekdo si ji objednal v kvetnu a ted ji nechce). Lexus porad nejmin 10 mesicu cekat, zadne auto v predobjednavce u 10-ti prodejcu kam jsem volal.

Ted zde asi napisu spoustu nesmyslu, ale tak se aspon trochu rozveselite.
Jinak jsem nasel jeste
Citroen C5 Aircross nebo jak se to jmenuje
ten me neoslovil

DS 7 se me docela libi ale DS Servis pro inspekci mam hodne daleko a 2x rocne brat dovolenou kvuli inspekci pri mych 35-40t km najezdu se me nechce

Kia Sportage, coz se mne zda zase trochu male ve srovnani s Lexusem a Mazdou, to bych se musel hodne uskromnit, i kdyz bych usetril 20 tisic € proti Lexusu
tommas píše: pon 26 zář 08:46 Upřímně po vlastních zkušenostech s Mazdou bych šel do Lexusu, zvlášť pokud jsi byl spokojený.

Co se týká bezpečnosti, tak tam bych se Mazdy samozřejmě nebál, ale CX-60 je absolutně nevyzkoušené auto a pro Mazdu nová technologie. A minulost i současnost ukazuje, že Mazda málo kdy, řeší problémy, které se vyskytnou na aktuálních autech, maximálně technologii upraví pro příští modelové roky.

Trochu me to teda znejistilo co se pise v tom vlaknu tady na foru - Mazda - kacko a jeho a pindy. Take jsem narazil na googlu na Airbag problemy u mazdy ale to snad je minulosti a nebyl to problem specificky pro mazdu. Ted teda nevim, protoze se mi mazda docela zamlouvala.

RAV4 jsem samozrejme taky uvazoval, proti Lexusu a mazde me prijde takovy neohrabany, surovy design, ale dalo by se to zkousnout. Mozna si necham udelat cenu. Ale take jsem nenasel zadnou krome predvadecich aut.

Pred Lexusem jsem mel Land Rover, ten odpada, ten se me mesic po skonceni 3-lete zaruky podelal kompletne, na vymenu motoru, prodal jsem ho pak nejakym kutilum do polska s hodne velkou ztratou.

Ja jsem jaksi dospel k nazoru, ze pred vetsim zranenim pri nehode me ochranil prave stredovy airbag a ten u Rav4 neni v popisu vybavy ani u maximalni vybavy, mazda a lexus ho maji, tak to je u tech dvou pro me mensi plus.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Lexus NX nebo Mazda CX-60 nebo jine vetsi SUV

Příspěvek od tommas »

janci82: Jak jsem psal, z hlediska bezpečnosti bych se Mazdy nebál. Ani kackovo vlákno bych nebral vážně. Byť tehdy problémy s diesely byly.

To co jsem měl na mysli já jsou spíše věci, jako jsou vibrace při jízdě na 2 válce, ne zrovna ideálně dimenzované brzdy u určitých modelů (ne z hlediska bezpečnosti ale spíše životnosti), většina modelů má nedořešené sklápění zrcátek - zatékání ( já mám u 6ky už měněno 2x každé ). Třeba, ale ty zrcátka už snad poslední modely konečně netrápí.

Takže je to spíše jen takové drobné varování z mé strany, protože CX-60 je úplně nový nevyzkoušený model, který se prakticky teprve teď dostává k prvním zákazníkům.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět