MPV Berlingo/Partner

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Domasino
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04 srp 17:54

MPV Berlingo/Partner

Příspěvek od Domasino »

Ahoj, vybírám menší rodinné auto, rozpočet je do 250k. Líbí se mi jak Berlingo tak Partner, motory jsou jasný, 1,6hdi 66kw a v Berlingo 1,6hdi 68kw. S autem bude jezdit manželka a proto mě láká Berlingo, protože se dělalo s robotizovanou převodovkou, ale nikde se mi nedaří dohledat spolehlivost atd, nedělám si iluze, že bude něco potřeba udělat, auto s jsou s nájezdem od 100k do 200k. Já bych bral Caddy v DSG, ale to se manželce nelíbí a já to pak nebudu poslouchat 😃🤦
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: MPV Berlingo/Partner

Příspěvek od Arkis »

Je nutné si uvědomit, že Berlingo a Partner jsou prakticky mini dodávky s přidělanými sedadly (Caddy vlastně taky, ale nevím, jestli koncern nedělal nějaké úpravy interiéru). Od toho se odvíjí hlučnost i jízdní komfort, který je na celkem nízké úrovni. Robotizovaná převodovka je takové malé zlo. Musíš se s ní sžít, jinak tě to ukope. Jednou jsem ji vyzkoušel a už bych to nechtěl.

Modernější (aktuální) generace je už o něčem jiném. Už má převodovku EAT6/8, což je klasický automat a ten už je v pohodě. Navíc je to auto komplet překopané a už je uvnitř opravdu civilní. To ale bohužel za tu cenu neseženeš.

Motory HDI jsou klasika. Co jim nesvědčí jsou krátké studené trasy a podtáčení (jako všem nafťákům). Samozřejmě oleje každých 10t km a ne předepsaných 25 (jako u všech motorů). Jinak jsou to v pohodě motory. Z výroby mají "vadu". Vypoušťák motorového oleje je zalisovaný směrem dovnitř, takže ti nikdy nevyteče všechen olej a cca 10% ho tam zůstává a znehodnocuje nový. Řeší se to třemi způsoby. Místo vypouštění můžeš olej odsávat. Vanu si prolisuješ správným směrem. Koupíš novou vanu, která má prolis na správnou stranu (investice do 1000 Kč).

Pokud chceš civilnější auto (tišší, pohodlnější sedadla), která toho taky odveze nesmysl a nevadí ti, že to nebude tvarem minidodávka, tak se podívej na Citroen C4 Picasso nebo Peugeot 3008/5008. U VW by to byl Touran.
Odpovědět