Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
vojta_MPV
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22 čer 07:23

Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od vojta_MPV »

Ahoj, zaregistroval jsem se nedávno, tak kdyžtak omluvte nedostatky.

Na podzim se k 3letému synovi přidají očekávaná dvojčata, a tak bude potřeba obměnit vozový park (nyní citroen C5 II nafta x_x ). Auto bude využíváno ponejvíc po městě či v jeho okolí (cca 20km denně) a asi 1x týdně cca 100-200km výlety (dohromady asi 15tis/rok). Před příchodem dvojčat jsem pokukoval po nějakém hybridním kombi (auris, corolla), kde se mi tento pohon velice líbí, ale to je se 3 autosedačkami už pasé. Nyní koukám hlavně po MPV (touran, s-max). Strop mám kolem 500 000, takže by to vycházelo kolem rv. 2017. S nájezdem bych volil nejradši benzín (1.4tsi, 1.5 nebo 2.0 ecoboost), ale nevím zda to na tak velká auta stačí, potažmo jestli má cenu koukat i na naftové varianty s ohledem na budoucí náklady (auto se chystám mít min 5 let). V benzínu také není takový výběr (předpokládám, že asi dobře slouží, tak se jich nikdo nezbavuje :-)). Prosím tedy o radu, popř. i návrh na jiné řešení. Předem děkuji.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od mattonecz »

Jine reseni by bylo nedelat dvojcata :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od Jenyk »

Asi bych si zkusil S-Max hybrid. Ceny ojetin nevím, ale nějaký pátek se už dělá.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od HondaMan »

Cena ojetin v DE mi vyskočila 1M+
Bylo to to první co mě napadlo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od Snowman000 »

Touran by bola volba za mna a ak by sa dalo tak s 1.8 TSI, spolahlivejsie ako 1.4 a s autom to krasne cvici a spotrebovo je to +/-na stejno. Skoda len toho povinneho DSG so suchymi spojkami. Ak tak potom TDI...ale pri takom najazde...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
vojta_MPV
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22 čer 07:23

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od vojta_MPV »

Ten hybridní Smax je k sehnání jen jako nový a to za cenu kolem 1mil (a to je mimo mou ligu). Asi jsem rozhodnutý o výběru mezi touranem a smaxem (postupně jsem vyřadil c4 grand picasso a opel zafira). Jen bych rád věděl, jaké motory u těchto vozů vybírat. Benzíny jsou oba přímovstřiky s turbem tudíž do města taky asi nic extra oproti atmosférickým motorům. Naftu jsem vzhledem k využití moc neuvažoval, ale je tam zase lepší výběr. Který motor byste tedy do těchto dvou aut s mým použitím (viz výše) doporučili?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od abgx1 »

Snowman000 píše: stř 22 čer 18:49 Touran by bola volba za mna a ak by sa dalo tak s 1.8 TSI, spolahlivejsie ako 1.4 a s autom to krasne cvici a spotrebovo je to +/-na stejno. Skoda len toho povinneho DSG so suchymi spojkami. Ak tak potom TDI...ale pri takom najazde...
Nebolo to s tou spolahlivostou medzi 1.8TSI a 1.4TSI naopak?

Aspon co si pamatam tak minimalne zo zaciatku sa EA888(1.8 a 2.0TSI) povazovali za "obrovský motorový průšvih". Zatial co 1.4TSI sa tam davali uz iba novsie "bezproblemove" EA211 s remenom a chladenymi zvodmi
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinné MPV na příměstský provoz do 500tis

Příspěvek od Jenyk »

S-Max podrobně rozebírali ve Světe motorů, číslo 8/2021 v rubrice bazar. https://svetmotoru.auto.cz/clanek/servi ... obsah.html
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět