Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
trhan72
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21 čer 11:28

Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od trhan72 »

Hledám v téhle autum nepřející době náhradu za Seat Ibiza z r. 2016 1,2 TSI .. nalítal jsem s tím převážně pracovně přes 100k, auto jako firmení do města, ale kombinovaný provoz na druhou stranu skrze okruh. Auto mě trápí pro svojí hlučnost a vibrace, do 80km dobrý, 100km je na hranici mé snesitelnosti což je na dálnici peklo, neustále dojíždíte náklaďáky a v levém se vám ve zpětném zrcadle rychle zvětšují sprinteři. Prostě smažení ze všech stran. U zákazníka pak z auta vypadnu vyždímaný jak citron a mám myslet, stejně jako po návratu dom, se často něco dodělává. Vetšina pracovních cest je za den okolo 100km za 1,5h. Pokud jedu na některou z poboček je to 300km+ po dálnici, to tímhle se snažím rovnou odmítat

Požadavky na nové
- klid
- kombinovaný provoz + občas dálka
- trochu větší
- do auta nebo střechu nacpat lyže, kola dovnitř( do Ibiza nacpu dvě se sundaným předním kolem, netrápí mě to, lyže se tlačí dopředu, to je už horší) na Ibizu se nadělá zahrádka, jedině na magnety, nechtěl jsem to řešit, čekam až se konečně ve firmě rouzhoupou na nové což se konečně děje
- upřednostím pohodlí před sportovní jízdou
- parkuju na sídlišti s parkováním je tu problém a na el. dobíjení rovnou zapomenu

po čem pokukuji - nové nebo předváděčka, roční atp.
H. i30 - rojí se jak houby po dešti, co jsem koukal od 120km tvrdí že jsou hlučné.. bojím se že bych si nepomohl
Kia ceed - líbí ale bojím se že to bude obdobné s i30
Kia xceed - crossover a SUV nemusím, vypadá sympaticky, prý je komfortnější co se týká jízdy než ceed
škoda - ne ne ne
ford focus - sportovně laděné? nabídka motorů je zoufalá ať je chválej jak chtěj 1l je za mě marketing - kupuje to vůbec někdo?
Seat Leon - moc jich není, asi kdybych ho měl místo Ibiza jezdím spokojeně do dnes a po novém pár let neuvažuji - ale teď je nabídka mizerná
VW - Golf asi super jen že stojí raketu
VW - Pasat měl ho šéf a občas půjčil, bohužel ho prodal a neposunul ke mě.. auto ve 160 člověk ani nevěděl že jede tolik luxus
Mazda 3 - na mě asi moc sportovně laděné a motor co chce točit, slyšet a cítit.. asi nic promě, nevím, jinak nádherné auto - v práci mají CX5? docela tomu řve motor
na Francouze se v práci mračí
Toyota - náš servisák se mračí na jejich ceny dílů, oprav

V autě sedím ve vnitř - je mi poměrně jedno jak z venku vypadá, nejsem do nich fanda, hromady asistentů jsou dobré na dlouhé jízdy to moc v současnosti nejezdím, jedině tak bezklíčkové zapalování, vyhřívané sedačky atp, nemusím, mám psa tak kůže není přínosem :)

rady, doporučení, zkušenosti, čemu se vyhnout, na co zapomenout, škrtnout
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od lampa »

Seat Ibiza sice neni dalnicni auto, ale zase takova katastrofa by to taky byt nemela, zvlast pokud nejsi rozmazleny z luxusnich aut. Motor 1.2 TSI je relativne tichy a kultivovany, takze bych se nejdriv zameril na to, jestli je s autem vsechno v poradku. Nove kvalitni pneumatiky, spravne vyvazena kola a serizena geometrie. To udela opravdu hodne.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od mattonecz »

pokud ti jinak ibiza nevadí tak to lze odhlučnit. z těch aut co si vypsal tam stejně nic tichýho asi nebude.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od Arkis »

Pokud jsi jinak s autem spokojený, tak bych to spíš řešil na daném autě. Koupí čehokoliv jiného na tom proděláš boty.
Za pár desítek tisíc ti udělají odhlučnění v AHIFI.cz

Jinak opravdu, jak píše lampa, prvně nech auto zkontrolovat, jestli není něco v nepořádku na podvozku a taky si připlať za gumy. Já přešel z letních Michelin Primacy na celoroční Nokian a zaplakal jsem nad tichostí starých pneu.
trhan72
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21 čer 11:28

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od trhan72 »

lampa: geometrie je přepokládám v pořádku - byla na technické, pneu jsou stale ty prvni, jasně Hankok co do tichosti žádný zázrak, jsou o poznání tišší jak zimní ( mění se na jaře a na podzim, vyvažují) v autě je slyšet motor, jak jdou otáčky ke 3 tisícům komfort mizí, když se sundá deklik na kufru, také je to o poznání horší, stejně tak když mě předjíždí jiné auto. Je to koncipováno do města a na okrsky, jezdit s tím do obchodu, na chatu pár km je pohoda. Možná je hluk na frekvenci co je pro mě subjektivně nepříjemná. Protože když vidím testy na YT tak podle db na tom není špatně.

mattonecz: na odhlucneni jsem koukal uz rok dva zpet.. je to služebak, cokoliv protlačit je dřina.. a kdyby to nepomohlo tak to budu mit dalsich x let stale na taliri

dnešni doba je podle mě divná.. nerozumím trendu SUV, downsizingu.. dostupná auta jsou malá do města, nebo jako druhé auto pro manželku, pak tu jsou rádoby do sportovna a pak rozumná od 800k výš.. mezi tím nemůžu narazit na nic a nepřijdu si jako náročný
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od abgx1 »

Tvoj popis mi na ibizu dost nesedi, nehovorim ze je to nejaky dialnicni korab, ale ak mi aj nieco nad 130hucalo tak to bol vietor okolo celneho skla, spatakov, pneumatiky atd... subjektivne mi tam motor neprisiel nejak vyrazne hlucnejsi ako niekde v octe/golfe/ pripadne dizel v passatoch...

Dal by som ruku do ohna za to ze tam mas nieco rozbite.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od M.Z. »

Arkis píše: úte 21 čer 15:30 Pokud jsi jinak s autem spokojený, tak bych to spíš řešil na daném autě. Koupí čehokoliv jiného na tom proděláš boty.
Za pár desítek tisíc ti udělají odhlučnění v AHIFI.cz

Jinak opravdu, jak píše lampa, prvně nech auto zkontrolovat, jestli není něco v nepořádku na podvozku a taky si připlať za gumy. Já přešel z letních Michelin Primacy na celoroční Nokian a zaplakal jsem nad tichostí starých pneu.
Odhlučňování levných aut je takové řešení napůl, většina hluku jde stejně přes skla. Pomůže to hlavně na hluk od podvozku, ale pokud má úchylku na tichost auta, nechť si pořídí Lexus. Jinak z dostupnějších značek, mají slušné odhlučnění francouzi.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od mattonecz »

Auta sou ted drahy jak svine no. Jinak treba ford kuga je dost tichy auto, idealne st line x. To stoji tak 750 s 1.5 benzinem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
trhan72
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21 čer 11:28

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od trhan72 »

mattonecz píše: stř 22 čer 05:35 Auta sou ted drahy jak svine no. Jinak treba ford kuga je dost tichy auto, idealne st line x. To stoji tak 750 s 1.5 benzinem
Počítám že vzhedem k inflaci tak cena aut dolů nepujde, spíš naopak. Asi poleze dolů cena hybridů, ale dokud vozy nebudou mít autonomní řízení, že si dojedou sami pro šťávu a pak zaparkují jsou na sídlišti nepoužitelný.

M.Z.: možná úchylku na hluk mám, ale nejsem jedinej co říká že když na to šlápnu tak to řve.. jenže to jsou lidi co jsou zvyklý na oktávku. Nedávno jsem jsem se vezl v autě co mělo vhaji ložisko na kole, to byl jinej kravál

hluk jde částečně od kol, asfalt je znát, otáčky motoru jsou znát, auto co jede okolo je znát.. podobně stará fabie je na tom subjektivně ještě o malinko hůř.. proto směřuji otázku na zkušenost lidí nejlépe z dálnice .. subjektivně, je mi jasné že každý to má v sobě nastavené jinak

třeba když pustím písničky ve 100km na příjemnej poslech tak jak dojedu někde na semafor tak to řve.. jestli někdo řekne že u aut o kapánek větších je to sejné, vím že je musím chca nechca přeskočit
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Náhrada za hlučný Seat Ibiza

Příspěvek od mattonecz »

tak třeba v oktávce/leonu žádný zázraky čekat nemůžeš, a to ty auta stojej klidně mega. já projel Ovci RS, Golfa Alltrack, Passat, Arteon, Tiguan a až u Audi sem cejtil fakt velký ticho. Druhej byl asi ten arteon. ale ten passat byl nějaká sociálka, asi tam taky jde objednat lepší odhlučnění. to má mimochodem dost aut, odhlučňovací sadu či akustický okna. já mám v Q5 dvojitý skla. a ačkoliv je to auto fakt tichý, tak určitě jsou i tižší, pro mě by bylo fajn to odhlučnění aby to bylo dokonalý

je otázka jak moc pomůže odhlučnění u tý ibizi. jak psal někdo výše, okna ti neodhluční, ale vše ostatní jo. já myslim, že by to pomohlo dost
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět