Limuzína do 1M + DPH

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od Volfik »

Mám 4 roky Insignii GSi, jsem s ní fakt spokojen, ale za rok bude končit 5letá tovární záruka, tak se dopředu dívám, co jiného nového pořídit či už objednat. A moc veselé to není, ten výběr. :(

Chci (ideálně) dynamickou limuzínu, případně kombi, s top výbavou, čtyřkolka, automat, slušná elektronika (použitelný adaptivní tempomat, head-up displej), a kvalitní audio v autě :)

Octavia RS je menší (za ty samé peníze je asi rovnou lepší vzít zase Insignii), Subaru má pomalé atmosféry bez turba, to samé Mazda, navíc mizerný infotainment, Kia dělá jen nižší třídu (i když takový Proceed SB nevypadá vůbec špatně a 7letou záruku bych zvážil, nicméně je to prostě downgrade z Insignie), ojeté Volvo nechci, nové je předražené, možná bych zvážil nový PEUGEOT 508 SW GT, ale cenově se tam asi na 1m + DPH nedostanu (to spíše tak o 200t víc). U Mercedesu si za tuto cenu nakonfiguruji jen holobytové Áčko.

Nějaké jiné nápady?

Zatím mi z toho vychází vyměnit ojetou Insignii za novou Insignii :)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1779
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od petr_riha »

Napsal jsi, co chceš, abys následně všechny možnostu zatratil... co očekáváš od nás?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od Volfik »

Nápad na auto, na které jsem nepomyslel :)
Ono platit pár set tisíc Kč za změnu auta za stejné mi moc smysl nedává, rád bych změnu..
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1779
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od petr_riha »

Tak neuvedl jsi, co je "dynamická limuzína". Co je "top výbava", za tu považuje každý něco jiného. Co je "kvalitní audio".

Jinak Octavia je malá a vedle toho koukáš na MB "A"? Jako fakt? Nebo jsi šel do konfigurátoru MB zkusit, jestli za 1M nebude Éčko v plné?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od Volfik »

Áčko je malinkaté, jediné je ale lze u MB dostat na 1mil Kč + DPH, ve slušné výbavě Céčko je 1.5 mil Kč s DPH. Éčko spíše 1.8m.

Tomuto prostě těžko hledám konkurenci:
https://bsauto.opeldealer.cz/skladove-a ... /kyoe8gjq/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3993
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od HondaMan »

petr: bohužel v rámci střední třídy moc možností není. Spousta aut se přestala dělat, z těch dynamičtějších zůstalo pouze GSI, 2.0TSI v Passatu a Superbu a ten Peugeot. Než 508 GT bych raději sáhnul po C5 X plug-in. Stejná technika a sympatičtější značka.

1M dnes není žádná hitparáda a na premii můžeš rovnou zapomenout. U S3 a Passatu se musí člověk minimálně krotit s konfigurací.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3254
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od mattonecz »

A4 40TDI q je za 870 bez dph, ale ten základ je fakt holota a velmi rychle si přes 1m, takže asi nereálné. https://louda.cz/akcni-nabidky/quattro- ... 452563.htm
Na Volvo 60/90 sleva 20% ale myslim že daj i víc https://www.csobpb.cz/portal/aktuality/210427
Jinak třeba VW Arteon se určitě dal zas 1M bez dph koupit pěknej, ale nevim jak je to teď, jednak určitě zdražil, druhak už třeba nedávaj takovou slevu.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od Volfik »

Má někdo zkušenosti, jak se dá jednat o ceně v Peugeotu?
Toto se mi docela líbí:
https://skladovevozy.peugeot.cz/nove-vo ... eat8/45569
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od Volfik »

@mattonecz - to ČSOB je docela zajímavé, jdu napsat svojí bankéřce, ať se snaží :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3993
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Limuzína do 1M + DPH

Příspěvek od HondaMan »

Insignia dnes nabízí bezkonkurenční value/money. Do výroby jde objednat stále s 20% slevou...

Já jsem si ji objednal znovu. Hledal jsem změnu a nenašel (dost to omezovala ještě korporátní pravidla).
2.9T RWD
Odpovědět