Auto do 200 000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
kovarikluka6
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25 kvě 18:30

Auto do 200 000,-

Příspěvek od kovarikluka6 »

Dobrý den,

už delší dobu se rozhlížím po bazarech, ale vůbec si nevím rady ohledně motorizací a obecně výrobců.
Momentálně jezdím Fabií 1 1.4mpi a během zimy bych ji chtěl vyměnit za něco lepšího. Nejde mi o výkon, jako spíše o nějaké lepší pohodlí a trochu více prostoru, jelikož jezdím s kolem po sjezdovkách a chtěl bych v autě spát.
Priorita jsou pro mě servisní náklady a spolehlivost. Spotřebu neřeším.
Roční nájezd mám cca 8-10tis. km, s tím, že během týdne najedu 30km denně, a třeba jednou za 7-14 dní trasa cca 100km.

Úplně nejvíc se mi líbil VW Touran, ale doslechl jsem se, že toho jedině s 1.9tkou. Tady pak vrcholí moje neznalost - nebude diesel s mým nájezdem trpět? Dalším problémem je pak poměr roku výroby, nájezdu a ceny (za ročník 2007 s nájezdem 180tis se mi vážně nechce dávat 200 000Kč)
Pokud bych tedy koukal po benzinových motorech, tak jsem se nějakou chválu dočetl jen o 1.2tsi. Takže octavia? Fabie?
Je něco dalšího, po čem bych mohl koukat?

Předem díky za případnou pomoc - trochu se bojím, že za 200tis už dneska neseženu o nic lepší auto než svoji bezúdržbovou jedničkovou fábku.
immo
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25 črc 06:43

Re: Auto do 200 000,-

Příspěvek od immo »

Na krátké trasy je "levnější" benzín, než diesel. Ne spotřebou ale spíš co se týče budoucích servisů. Benzínu krátké trasy tolik "nevadí".

Koukni třeba na Kiu Ceed 2011-2012, 1.6 v benzínu (combi). Jezdím s ní už 4. rokem, spotřeba ve městě 7-8l, na dálky 5-6l, prostorné, slušný kufr, pěkné jízdní vlastnosti a není tam toho tolik co se může snadno vysrat.
danielsleo
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27 zář 08:45
Bydliště: United States
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto do 200 000,-

Příspěvek od danielsleo »

It's hard to find.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Auto do 200 000,-

Příspěvek od Čičo »

Fabiu za Fabiu?!

Jednotkový Touran má malý kufor, litre sú nahnané výškou, nie plochou. V tej triede radšej Corollu Verso alebo Kiu Carens.

A v tej cene a ročným nábehom naozaj jedine benzín, kachle sa vedia pekne predražiť na servise.
Odpovědět