Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Dobry den, dovolil bych si pozadat o radu ohledne vozu pro rodinu - 2 deti 10 a 11 let a dalsi na ceste. Predchozi vuz jsem mel Ford Galaxy a z hlediska prostoru idealni, chtel jsem neco trochu sportovnejsiho a zvolil VW Allspace. S tim mam vybornou zkusenost po vsech strankach, bude mi za rok ale koncit operativni leasing a manzelka tlaci na neco s idealne trochu vetsim prostorem uvnitr. Moje predstava byla opet neco v podobne stredni tride a zase trochu sportovnejsi, tj. Galaxy/Sharan pouze jako zalozni varianta. Na auta nejsem expert, ale pripada mi, ze moznosti pro me moc neni. Znamy mi doporucoval Hyundai Santa Fe, to se mi ale uplne nelibi (obecne Asie spis ne). Co se mi zamlouva je XC90, to uz je bohuzel cenove trochu mimo. Jinak cenu stanovit je tezsi, beru si to na operak a dost se ted menily podminky a slevy od vyrobcu (napr. leasingova firma mi rikala, ze VW jsou ted dost spatni zrusli ruzne slevy pro OSVC apod.), ale idealne bych nechtel jit pres 20tis. mesicne bez DPH na 4/5 let. Divam se ted na BMW X5, to mi prijde prostornejsi a cenove bych se tam mozna mohl vejit. Pokud by nekdo mohl dat jeste dalsi tip, byl bych rad. Diky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od Jenyk »

Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Dekuji za tipy. To XC90 tam bohuzel do 20 tis. bez DPH nevidim, nenasel jsem ho ani u mojeho aktualniho posktyovatele leasingu, ktery ma velmi dobre ceny. Ten Chrysler neni spatny, akorat to uz je trochu do MPV, kteremu bych se rad vyhnul. Kdybych jinou variantu nemel, vzal bych v takovem pripade Galaxku, se kterou mam dobrou zkusenost. Jeste se divam na BMW X3 nebo X5 - to mi pripada celkem prostorne a cenove ne uplne mimo. Jaky na to mate nazor? Jinak nemusi to nutne byt kapacitou minibus, staci o neco malo prostornejsi nez Allspace. Pokud i to BMW bude cenove pres hranici, tak mozna skoncim u Kodiaqu, ten se zda mit trochu vic prostoru nez Allspace.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

X3 tak velka neni, kodiaq je vetsi. To volvo by melo byt do 20 s tou slevou 21%, pokud bys ji sehnal
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky za reakce. To BMW je cenove bohuzel mimo, ale zeptal bych se na Kodiaq vs Hyundai Santa Fe. Beru to na operak na 4/5 let,
tudiz udrzeni hodnoty a snad i nejake vetsi opravy by vyznamnymi faktory byt nemely.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od tommas »

U Santa Fe jen pozor na plug-in variantu. Zvlášť pokud by jste chtěli auto používat i na delší trasy. Auto má o hodně menší nádrž (oproti dieselu snad o 20 litrů méně), baterka taky není žádná sláva a jak se to vybije, tak spotřeba není nejnižší (pak už zbyde jen motor 1.6 Turbo a váží to přes 2 tuny). Zároveň (pokud už se to nějak softwarově neupravilo) u auta se nedá vynutit čistě elektrický režim.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Japa
Autoškolák
Příspěvky: 53
Registrován: pon 13 kvě 18:09
Bydliště: Karviná

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od Japa »

ptnk1001 píše: pát 13 kvě 22:15 .. mozna skoncim u Kodiaqu, ten se zda mit trochu vic prostoru nez Allspace.
Kodiaq a Allspace jsou vnitřním prostorem naprosto shodná auta. A co S-Max? Půdorysně stejné jako Galaxy a díky menší výšce přeci jen líbivější.
Panda
BRZ
Allspace
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

Tiguan Allspace = Kodiaq, viz výše. zároveň je dražší a řekl bych hezčí, minimálně interiér kodiaqu mi přijde celkem hroznej. Ještě se můžeš podívat na ford kuga, kterej je velkej, tichej, pohodlnej, ale má divný motory a interiér
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky za dobre postrehy. Allspace je dobry, ale celkem zdrazil, cekam jeste na nabidku na Kodiaq. Vnitrni rozmery Kodiaqu by mely byt trochu vetsi (byt se bavime o centimetrech), aspon tak mi to prislo kdyz jsem si sednul do Kodiaqu po zkusenosti s Allspace. Myslim tedy sirku, ktera je pro muj ucel hlavni - na netu jsem nasel sirku Allspace 1839mm a Kodiaq a 1882mm. Santa Fe jinak 1900 a delka i vyska vetsi nez Allspace. Ford Kuga mensi kufr celkem o dost a i delka,vyska, tam se obavam volba nepadne. S-Max me nenapadl, kdyz jsem kupoval predtim Galaxku, tak mi toto prislo o dost mensi. Ale neni to zase to MPV, podivam se na nej. Ale zatim asi nejlepsi to Santa Fe, myslel jsem obyc diesela.
Odpovědět