Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky vsem za komentare, nakonec to po zvazeni vsech aspektu vypada na vuz se 3 regulernimi sedadly vzadu a to nejpise S-Max. Co jsem netusil je, ze rozmerove (krome kufru) to od Galaxy zasadne odlisne neni. To necham na prevazeni deti manzelce a misto jejiho maleho mestskeho auta budu muset jeste neco pro sebe:(. Vychazi mi nejlepe (jety) VW Passat - to uz jsme mimo tema, takze nechci rozvijet dalsi dlouhou diskuzi, tudiz jen kratce - mel bych se nejakemu modelu/roku vyvarovat nebo pro bezne uziti to je jedno.
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Dobry den, dovolim si jeste navazat na tuto diskuzi. Resim ten S-Max a na vyber je jediny motor: 2.5 Duratec Hybrid (HEV) 190 k eCVT automatická.
Ten hybrid mi prisel jako dobry napad, vzhledem k tomu, ze to bude vice na jezdeni po meste nez dlouhe trasy, ale jeden znamy mi hybrid nedoporucoval s odkazem na fakt, ze kombinace dvou motoru je takovy kockopes, na elektriku minimalni dojezd a tezke auto. Samo do toho moc nevidim, tak bych jeste pozadal o nazor na toto.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

si to di project.. nazory znamych sou nejlepsi :) ja ten motor zkousel ve Ford Kuga a mas taky vsude plno testu. po meste to na el urcite pojede dost, ale neni to toyota. ja to zkousel na okreskach a tam ten hybrid moc neudela. mne by vadilo cvt, ale musis si to zkusit hlavne sam
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od Jenyk »

Parametry je to pozoruhodně podobné hybridu Toyoty. Je-li to skutečně převzaté, jde dnes o jednu z nejlepších pohonných jednotek. Zkoušel jsem to. Not bad. Pokud někdo chce auto pro větší rodinu, je to asi dobrá volba. A známého se zeptej, co se mu nelíbí. Začne-li o CVT, pošli ho rovně. eCVT je něco úplně jiného, jen to Toyota nešikovně značí. Na YT je k eCVT řada velmi názorných videí.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

tak ten princip že chci výkon, dám podlahu, de to do omezovače a v něm to visí, tam je furt stejnej.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ctrl_j »

Jenyk píše: čtv 26 kvě 19:10 Parametry je to pozoruhodně podobné hybridu Toyoty. Je-li to skutečně převzaté, jde dnes o jednu z nejlepších pohonných jednotek. Zkoušel jsem to. Not bad. Pokud někdo chce auto pro větší rodinu, je to asi dobrá volba. A známého se zeptej, co se mu nelíbí. Začne-li o CVT, pošli ho rovně. eCVT je něco úplně jiného, jen to Toyota nešikovně značí. Na YT je k eCVT řada velmi názorných videí.
2.5 Duratec = 2.5 SKYACTIV-G
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

pokud je to tak tak jedině dobře ne? :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ctrl_j »

Nevim, na mazdacky motory jsou tu jiny odbornici :)
Kazdopadne Ford se v tom vrtal, bo to chtel prebastlit na atkinsona k uziti v tech svych hybridech. Ale vedle mel asi rozebranej motor te Toyoty a skladal to podle toho :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_L_e ... _L_(L5-VE)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět