Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

ptnk1001 píše: stř 18 kvě 09:47 To uz prave delam od zacatku a tim se ridim:). Prave to Sorento mi prijde zajimavy a i se zda vetsi nez Santa Fe...

https://www.autohled.cz/porovnavac?cars ... 110kw-7754
na auto cz mas zmereny delky na sezeni vpredu vzadu, vysku, sirku na sezeni, to potrebujes.
tam bys zjistil ze kuga ma dylku vzadu vic mista na sezeni nez kodiaq. ale to asi neni rozhodujici faktor.
santa fe ma na sirku docela dost, myslim ze vic nez kodiaq
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od DoubleSix »

mattonez: ona realita a měření na auto.cz se dost liší. Oni posunou sedačku řidiče úplně vpřed a vytvoří to vzadu královské místo, ale nepoužitelné. Serveru auto.cz nevěřím ani slovo a osobně si chodím auta přeměřovat. Proto pro mě byla nakonec Kuga nepoužitelná.
Jinak Kuga je vzadu hrozně úzká (144cm oproti 151cm u Kodiaqu) - to bude pro tazatele důležitý rozměr pro pohodlí zadních cestujících. Kuga má navíc hrozně krátké sedáky = nepohodlné na sezení, nepodpírá dostatečně stehna.

Ale teď, když už děti s námi nikam nejezdí a zbyl jsem si s manželkou sám, by Kuga Hybrid AWD byla dobrá volba :)
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky, ten Peugeot 5008 jsem se dival uz pri vyberu Allspace, ale nejak me neoslovil a v konkurenci zvazovanych Korejcu je mensi. Podivam se na rozmery na auto.cz - sirka, vyska na sezeni je presne co potrebuju. Akorat tedy nevim, jestli se na ta cisla da spolehnout. Zatim to vypada na Kia Sorento, Huyndai Santa Fe (preference pro prvni pokud by nebyla vyrazne drazsi), Kodiaq (tam se ale moc od Allspace neposunu) a v nejhorsim pripade Galaxy. S Max ma prekvapive velky rozmery, ale vzhledove moc ne, to uz bych sel rovnou do Galaxky.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od DoubleSix »

Rozmysli si, jak budeš chtít ty 3 děti do auta rozsadit, kam přijde dětská sedačka. Jestli doprostřed a nebo na kraj.
Doprostřed jí asi u SUV nedáš (nevejde se mezi kotvy bezpečnostních pásů), budeš jí muset dát na kraj a pak chudák to dítě uprostřed, tvrdý podsedák a loketní opěrka v zádech.
MPV měly něco do sebe. Bohužel je smetla vlna nezájmu (lidi se bojí mít více než 2 děti).
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od HondaMan »

Ano, některá MPV zmizela, ale kategorie malých osobních dodávek (Berlingo, Jogger, T klasse) je vcelku úspěšně nahradila u lidí, kteří nemají tolik peněz. Ti kdo mají a chtějí hodně místa tu mají Multivan, Transporter 6.1, Zafiru, V klasse...

A pro ty co potřebují být cool jsou tu SUV.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od DoubleSix »

Ty malé dodávky nemají takové "vychování" jako měla MPV. Přeci jenom jsou to dodávky.

A Multivan a V-classe už nejsou pro obyčejné lidi, ta cena je brutální.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od HondaMan »

Kdo jsou obyčejní lidé? S-max nebo Galaxy stojí 1M+. Espace, i ten poslední malý, levnější nebyl. Sharan/Alhambra pod 1M (při dnešních cenách) nekoupíš... Na 1M začínají i Zafira, Spacetourer, Proace... = pro mě adekvátní náhrada.

Menší MPV máš třeba Touran. Větší je nový Multivan.

Drahé je dnes vše. Už ani hezká Octa do 1M nevejde.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od mattonecz »

Reklama :)
lexus.png
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan - ale proč. U S-Maxe/Galaxy vyházely výbavy Trend, .. a nechali jen Titanium, i tak se dostali pod 1M. Vypadly základní motory (1.8TDCi a slabší 2.0TDCi). To stejné byl i Sharan. A poslední Espace byl totální úlet, jen nejvyšší skoro nesmyslná výbava, proto se skoro neprodával.
Mě to přišlo, jako by automobilky dělaly vše proto, aby se ta auta neprodávala a oni je mohli vyškrtnou z výrobního programu.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Auto s vetsim vnitrnim prostorem

Příspěvek od tommas »

DoubleSix: Já myslím, že hlavní důvod jsou emise a limit "95 g CO2/km". Tím, jak mnozí přešli na SUV a o MPV nebyl takový zájem, tak se prostě nevyplácí vývoj hybridních a jiný variant a ta návratnost by tam už do budoucna nebyla. Navíc výše zmíněný limit je obecně zabijákem nižších výbav. V těch vyšších, vybavenějších verzích se ta případná emisní pokuta lépe skryje a nikoho až tak nebolí.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět