Alternatíva k Cupra Leon 2.0TSI 245k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Zubesuch89
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30 dub 20:15

Alternatíva k Cupra Leon 2.0TSI 245k

Příspěvek od Zubesuch89 »

Ahoj,

rád by som si zaobstaral nejaké praktické auto s relatívne slušným výkonom zhruba do 40tisíc €. Výber padol na Leon s 2.0TSI 245k. Doma mám lajstro - ponuku od predajcu na 41t €.

Rozmýšlal som, že by mi stačila výkonovo aj 140kw verzia TSI, obyčajný Seat FR.

No lenže - ešte minulý týždeň som si do konfigurátora dával Leon FR Family akčný model. S ťažným, DCC, Safe driving XL packetom, červená desire som sa pohyboval zhruba na 34tisícoch. Ušetrených 6-7 tisíc sa vždy hodí.

Včera som si sadol za konfigurátor znova, Family akčný model pri Leone zmizol. To by nebolo nič zvlášte ešte ak skončil tak v poriadku, premeškal som príležitosť. Problém je však, že z cenníku/konfigurátora zmizli aj XL a L safe driving packet. Leon má dostupný iba Safe & Driving Pack M - adaptívny tempomat + asistent diaľkových svetiel.

položky z XL packetu ako
prediktivní adaptivní tempomat
rozpoznávání dopravních značek
Light Assist
Side Assist
Exit Assist
Exit Warning (varování řidiče při nebezpečném výstupu z vozu)
Travel Assist
vyhřívaný volant (pouze s navigačním systémem)

sú pre Leon vlastne neobjednatelné. Auto za 35K bez vyhrievaného volantu, a side assistu? Si robia prdel? Ak by niekto vedel čo sa tam deje... kludne napíšte.

Ako alternatívu som bol dnes pozerať Kiu Proceed GT. Bola iba GT line 1.5 Tgdi v showroome. Priestorovo vnútri mi to prišlo lepšie ako Leon ST.
V auguste by mala byť dostupná GT 1,6 204k so všetkým - čo su vlastne 2 balíky výbavy + panorama :). Zlava max 8% z cenníkovky.

Nejaké ďalšie alternatívy?

Dikes

Zube
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Alternatíva k Cupra Leon 2.0TSI 245k

Příspěvek od HondaMan »

Když se řeší levná auta, tak bych nezapomněl na Opel nebo Peugeot.
Astra i Insignia jdou koupit za relativně do ré peníze. Insignia má 2.0i 200Hp. Astra by musela být na 200 koní hybrid.
U Peugeotu 308 s hybridem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Alternatíva k Cupra Leon 2.0TSI 245k

Příspěvek od mattonecz »

Lepsi je si stahnou cenik v pdf nez spolehat na konfigurator
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Zubesuch89
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30 dub 20:15

Re: Alternatíva k Cupra Leon 2.0TSI 245k

Příspěvek od Zubesuch89 »

V cenniku tiez neni vybava dostupna.

K astre a peugeot 308. Nepaci sa mi to vizualne. Okrem toho 3valce nechcem a hybridy mi pridu drahe.
Odpovědět