Rodinné auto do 1M

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
djh3ll
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 20 dub 19:24

Rodinné auto do 1M

Příspěvek od djh3ll »

Hezký den pánové, jsem nový na fóru :-) Snad ho máte také dobrý, já už tolik ne.

Už nějakou dobu čekám na objednanou Insignii Turbo 2.0 147kw, neustále ji oddalují, včera napsali, že zase díky Ukrajině nejsou kabely, tak já už nevím, jestli se jí někdy dočkám.

Proto bych chtěl poradit s dalšíma alternativama z vašich zkušenosti, do čeho jít / čemu se vyhnout.

Už nějakou dobu jezdíme s rodinkou ve starém střepu, tak jsme si našetřili, ale k čemu peníze, když stejně nová auta nejsou :(
Tak přemýšlím, jestli nenajít i něco mírně ojetého.

Najezdíme cca 15-20k ročně, takže (nejen) z tohoto důvodu chci určitě benzín. Nyní mám objednanou Opel Insignii Turbo 2.0 147kw v plné (dostal jsem tam slevu 20%), ale nevím, jestli se jí někdy dočkám.

Prosím vás tedy motoristy, co byste mi doporučili za modely dle těchto parametrů?

- Strop 1M s DPH
- Combi / station wagon
- Nové nebo ojeté do 30k
- Benzín
- Min. 140kw, 300nm (chci, aby auto nebylo sportovní, ale svižně předjíždělo)
- Tiché (~67db při 130) a pohodlné. Pohodlné sedačky (u Insignie jsem měl větrané v kůži, ale to se většinou nenajde u jiných. Něvětrané v kůži asi ne)
- Matrix LED světla
- Dobré tlumiče (vzduch) nebo nějaké nastavitelné (určitě ne sportovní)
- Přední a zadní sensory/kamery, nejlépe 360st.
- Vyhřívaný volant, sedačky, sklo
- Kufr alespoň 540 l
- 4x4 netřeba, ale potěší (občas na hory)
- Tažné (na kola)

Koukal jsem na Volvo V60 (ale to dle testů je takové líné) nebo dražší Audi Q5 (tu asi jedině nějakou ojetou a to je už SUV). Určitě nechci Insignii GSI, jelikož má 20" kola a zbytečně drahou maintenance. Mám v plánu se o auto řádně starat (pravidelné údržby, oleje, keramika a tak) a pořizuji jej alespoň na 7 let.

Předem děkuji za čas strávený nejenom čtením tohoto příspěvku ;-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od mattonecz »

Q5 mohu doporučit, ale je potřeba si pořádně prohlídnout jestli stačí velikostně. Podvozek a ticho je dokonalý :)
akorát za tu cenu asi nebude facelift a předface se mi moc nelíbí, ale to je věc vkusu

co se týče Volva, tak můžu nasměrovat na skladovky přímo ve Švédsku, kde sou dost zajímavý ceny, nejen u Volva, a s trochou štěstí se dá domluvit prodej do CZ, vím i o firmě co to umí zařídit. už sem měl domluven prodej V60CC, ale pak sem objevil Q5 :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od koffee »

Heh, super požadavky. Já měl úplně stejné a se smutkem zjistil, že nic takového nenajdu. Z toho co píšeš vidím spíš komfort = slušná výbava = vyšší cena..

Jako ojeté by to mohla být V90 (málokterá má 360 kamery), Superb L&K (to by se mohl vejít i nový) nebo nový Passat.

Já nakonec skončil po všech možnostech u A6, která to splňuje až na tu hlučnost - ale to může být kolama (21" moc velký), gumama (ojeté GY Eagle F1, hlučný) nebo špatně utěsněným čelním oknem (ale nikam neteče - to ještě musím zkontrolovat)
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od Volfik »

U Insignie se dají najít skladovky, ne?
Netřeba čekat na výrobu, třeba https://bsauto.opeldealer.cz/skladove-a ... /kyoe8gjq/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od řidičBOB »

Akorát Volvo neumí matrix LED.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od delphin »

Neumí ve smyslu že špatně fungují? Protože v nabídce právě u V90 je mají. A na cestách je vídávám.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od řidičBOB »

Matrix LED? Opravdu?
Naše nejmodernější LED osvětlení vám díky neustálému přizpůsobování světelné stopy poskytuje optimální výhled bez oslňování ostatních řidičů. Dálková světla nemusíte navíc vůbec vypínat – pokud míjíte nebo dojíždíte jiný vůz, světlomety utlumí právě takovou část, aby jeho řidiče neoslňovaly. S těmito světlomety ještě lépe uvidíte do zatáček, neboť se při pohybu volantu pootočí, aby osvětlily vozovku před vámi. Tato funkce zahrnuje také mlhová světla* pro lepší vidění za mlhy nebo silných srážek. Mohou též usnadňovat manévrování při nízkých rychlostech nasvícením blízkého okolí vozidla ve směru jízdy.
Tohle totiž nejsou Matrix světla. Tohle uměl už Golf minulé generace.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od tommas »

Volva Matrixy mají. Minimálně už v roce 2018 je měla tehdy nová V60, kterou jsem tehdy jel.
A myslím řidičBOB, že i toto z tvé citace to potvrzuje : "Dálková světla nemusíte navíc vůbec vypínat – pokud míjíte nebo dojíždíte jiný vůz, světlomety utlumí právě takovou část, aby jeho řidiče neoslňovaly.".
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 1M

Příspěvek od řidičBOB »

Nikoliv. Volvo Matrix neumí. Trvalá dálková světla s pohasínáním uměl už Golf. To ale není to stejné, jako vystínováni x objektů ve světelném paprsku.
První model, co by to měl umět, je XC40. Aleta světla nelze aktuálně objednávat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět