M*dečka s motorem

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4003
Registrován: čtv 17 úno 14:08

M*dečka s motorem

Příspěvek od HondaMan »

Už delší dobu přemýšlím o hodně malém autě s důstojným motorem.

Požadavky:
Malé auto. Ideálně velikost Pandy tj. 3,5m
Alespoň 100 Hp motor, ale každý kůň navíc jsou body k dobru
Spolehlivé alespoň jako Fiat
minimálně 2 místa pro běžného evropana (185cm/80kg) a 2 větší sporotvní tašky případně golfový bag (neřeším jestli do kufru nebo se sklopenými sedačkami)
odolnost městskému provozu/parkování na ulici
Raději z tohoto tisíciletí

Líbí se mi:
VW Lupo GTi případně podstatně levnější 1.4 74kw. Rozměrově ideál, váha nízká, takže by 100 případně 125Hp asi stačilo. Ale je to lidový vůz, takže bych rád něco "zajímavějšího"

Panda 100Hp. To je moc povedená nákupní taška, ale když jsem v tom, jel, tak to bylo neuvěřitelně uskákané (GrandePunto na sport podvozku a 17" kolech je mnohem měkčí)

Mini Cooper S Podstatně dospělejší auto, ale tak nějak ho nemám rád. Přijde mi to tak nějak moc show (a málo go)

Co nechci je Clio RS (měl jsem) a 206 RC(za to bych se styděl) 106 S16/Saxo VTS (imo už dost za zenitem).
Zajímavou volbou by byla Z3C, ale bylo by mi hodně líto ji parkovat na ulici.

Co se ještě dělalo takhle malého a motorově zajímavého?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27162
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od řidičBOB »

FiestaST??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od charger »

Twingo RS, Swift Sport...
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5608
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od Snowman000 »

Twingo RS, Suzuki Swift Sport, Fiat 500 bud 100hp alebo Abarth, Ford SportKa...a moja oblubena Ford Puma...je toho celkom dost :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5608
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od Snowman000 »

A este mi napadla taka trosku mimo alternativa...Mazda MX-5 + hardtop... :P
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4003
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od HondaMan »

Koukám že jsem na spoustu aut zapomněl :D I když já koukal ještě o kategorii níž :ymblushing:
řidičBOB píše:FiestaST??
To jsem projížděl když jsem měl Clio a co si pamatuju tak to nic moc nejelo a o to více to drncalo :-/
...ale vůči Lupu by to mohlo jet dobře... Tak ještě vyřešit to drncání.
Snowman000 píše:Twingo RS, Suzuki Swift Sport, Fiat 500 bud 100hp alebo Abarth, Ford SportKa...a moja oblubena Ford Puma...je toho celkom dost :)
Twingo RS zkouknu a projedu. To by mohlo být zajímavé :-) Z Fiata 500 by měla hroznou radost přítule, ale to auto má být především pro mě. Pumu určitě ne.
MX5 hnije. Bude to parkovat venku a jezdit v zimě, takže to by jí moc dobře nedělalo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Trophy
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: stř 16 úno 19:46

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od Trophy »

Clubman :)
PaTaK
Pan Řidič
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 07 črc 18:27

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od PaTaK »

Ještě Colt CZT, ale tam bych asi nesnesl interier... ;)
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od Jacík »

Já bych bral v tomto pořadí: Clio RS (nevím proč ho nechceš, na ten novej model je všude pouze chvála, samozřejmě až na tu příšernou palubku :-) ), Cooper, Fiesta ST, Swift a zbytek se mi teda nelíbí. Ale samozřejmě dost záleží kolik do toho chceš dát...

Za 206 bych se asi taky styděl :-) 106/VTS mi taky přijdou už dost starý, Twingo a 500, Lupo jsou opticky hrozně malý, to se mi nelíbí.

Jestli to auto bude hlavně spotřebák na potahy s občasným zabavením, mrknul bych třeba ještě na Focus I 2.0 96kW 3dv., koupíš to za 50-80tis., takže i kdyby se to za 2 roky total vysralo, nebudeš tratit víc jako když koupíš třeba za 2kila Coopera a za 2 roky ho o prodáš třeba o půlku levněji...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4003
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: M*dečka s motorem

Příspěvek od HondaMan »

PaTaK píše:Ještě Colt CZT, ale tam bych asi nesnesl interier... ;)
A já především motor. Vůči tomu je snad i naftový tříhrnek charakternější.
Jacík píše:Twingo a 500, Lupo jsou opticky hrozně malý, to se mi nelíbí.

Jestli to auto bude hlavně spotřebák na potahy s občasným zabavením, mrknul bych třeba ještě na Focus I 2.0 96kW 3dv., koupíš to za 50-80tis., takže i kdyby se to za 2 roky total vysralo, nebudeš tratit víc jako když koupíš třeba za 2kila Coopera a za 2 roky ho o prodáš třeba o půlku levněji...
A mě se naopak líbí to jak jsou ta auta malá. Proto se mi líbí to Lupo, které vypadá ze všech nejmenší :D
Nové Clio RS je moc fajn auto, ale zaprvé je už dost velké :)) a zadruhé se bojím servisu. Už jednou jsem si tím prošel a mám docela bobky.

Ad spotřebák: To auto bude takový spotřebák až to není hezké. O kvalitách jedničkového Focuse vím. Teď mi jde ale především o malá auta.
2.9T RWD
Odpovědět