Manažerské auto do 1m

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Mozilla552
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17 led 01:08

Manažerské auto do 1m

Příspěvek od Mozilla552 »

Zdravím všechny,

předem jak vidíte, sem tady na foru uplne novy tak snad se na mě nenakrmite. Nicmene neni chyba pri vetsi investici se ptat kolem, zvlaste kdyz mam pocit, ze zde bych mohl najit dobrou radu.

Budu resit kvuli praci nakup auta a jak je v predmetu, melo by se jednat o auto z rekneme tech zajimavejsich kategorii, nebot zadani je aby to byla trochu imageovka. Pokusim se nejak nejlepe popsat parametry:

Vubec se nebranim nejakym ojetinam starsiho roku, ale asi uplne nehledam auto z prvniho desetileti tohodle tisicileti jestli mi rozumite. Velice silna preference na sedan, nebot nesnasim kombiky (ciste subjektivne kvuli vizualu). Asi bych mirne preferoval benzin nebot jezdim primarne mensi vzdalenosti, ale muze se najit i dobry Dcko. Asi jsem spis clovek co preferuje lepsi vybavu, kdybych si mel vybrat mezi komfort + vybava vs kone pod kapotou, asi jdu pro to prvni, ale hlemyzd byt taky nemusim. Z toho vyplyva ze jsem spis na automat (no joo ja vim, haha no skill ridic, ale radici paka mi kafe za cesty nepodrzi)

Nejlepe bych popsal co hledam jako value auto, aby to zkratka byla solidni investice na 5+ let, aby tam byla nejaka solidni mira spolehlivosti (nedelam si iluze, ze neco servis stat bude, ale nemusim tam byt kazdy mesic). Navic rocne ani neudelam velky najezd, sotva 20k v km. Nejsem zadny velky prase ridic, ale ze bych byl clovek, co je super setrnej na auto to se taky rict neda, shame on me. Taky nejsem clovek co pocita kazdou korunu na hmotach, uplne nejezdim na spotrebu, proste chci se dostat z bodu A do B a citit, ze to byl prijemnej pozitek.

Snad jsem to nejak rozumne popsal co hledam. Vynechme klasickou odpoved: No to musi ridicovi sednout, se v tom nejdriv projed a blabla. Vubec me nevadi subjektivni nazory co by jste mi proste doporucili.

Mam nejaky offer u BMW za 1,3m rok 2020, ale proste neverim, ze to je dobra value a ze na tom nedostavam nejakou bidu a ze to nejde udelat lip.
Kazdy nazor cenim a kdyby nekdo chtel byt super hodnej a poukazal me na nejaky spolehlivy misto, kde i hledat, na nejakou firmu s referenci kde by jste to resili, tak jste kralove.

Diky a jizde zdar.
Pavel
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od Snowman000 »

Mne pri citani toho celeho tak nejak furt naskakoval v hlave Lexus :-B



Je to nieco "ine", nie moc sportove ale s dobrym pocitom pri jazde, vybavene a spolahlive a za celkom rozumne prachy...
Uprimne poviem, nesedel som v tom, neviem ako je to s dealerskou a servisnou sietou, ale asi bych tomu skusil dat sancu pri takom zadani.
Bonus ze toyota ako jedna z mala aktualne aj vyraba a dodava a aj nejaka skladovka sa do tej ceny najde.
https://lexusselect.cz/nabidky?model=621:40

Ak by predsa len hybridny predokolkovy Lexus bol az moc "nuda" tak by moje kroky smerovali do Kie Stinger. Ak ovsem nevadi badge a ze to nie je klasicky sedan ale liftback. Robi sa ale len s 3.3 V6 co uz moze byt zbytocny overkill.

Tretou variantou, ak by asia nelakala, tak VW Arteon. S 2.0 TSI a 190k by mohol posluzit viac nez dobre.
https://www.dasweltauto.cz/vehicle/237807107
Pripadne silnejsia s 4Motion, ale ta uz spotrebovo moc pod 10 nepojde ale to urcite ani ta Kia.
https://www.dasweltauto.cz/vehicle/298051535
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od mattonecz »

Arteon šel v létě koupit za 1,1M novej na IČO, nevím jak to je teď. Mluvím o 2.0TSI 140kw ve skoro plné.
To je podle mě fajn auto.

BMW za 1,3 je dost blbá informace :D jestli je to 5ka v třílitru tak to může být fajn, je li to 320d, tak to smysl nedává.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od m.deejay »

Lexus nebude určitě špatný a i sportovnější Stinger.
Jinak klasika Bmw, nejlépe 540i, MB řady E.
Pro toho, kdo by se chtěl odlišit bych se podíval i po Cadillac ATS a Dodge Charger :)
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1697
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od petr_riha »

Arteona ani zadarmo. Alespoň ten kus, co jsem měl půjčený já, rok starý, najeto necelých 10kkm a plasty uvnitř tak neskutečně rozvrzané, až běda...

Ale třeba tím trpěl jen ten jeden konkrétní kus, od auta za 1M+ jsem čekal něco jiného.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od Jenyk »

Moc bych nevymýšlel a sehnal si nějakého Superba. Vypadá to slušně, jede to slušně, image to má slušný. Neurazí, potěší.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od mattonecz »

tak to zlatej arteon. myslim že to bude uplně v pohodě. superb je taxikářskej hnus
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od Jenyk »

Nojo, máš pravdu. Asi se nad ním zamyslím také. Taxikářská auta jsou ze zkušenosti ta nejlepší.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Martin Newman
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02 úno 12:37

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od Martin Newman »

Ahoj.
Řešil jsem podobný problém vloni. Dojíždění do práce, občas je to 20 km, někdy 50km, skoro všechno dálnice plus přesuny do Česka, protože bydlíme ve Francii. Něco co se nekazí, málo žere, je to silné a pohodlné na dlouhé cesty. Koupil jsem Lexus gs 450h. Maximální spokojenost. 345 koní. Spotřeba tady kde bydlím a jezdím většinou dálnice mezi 7.7-8.4, když jedu do Česka a mastím to po Německu tak plus minus 9. Dostal jsem na to tři roky plnou záruku i když auto mělo 5 let. Zvuk motoru je silně návykový a vozit si v tom zadek je pro mě zážitek a dárek. Pro mě už je důležité aby mi auto sloužilo a ne abych do toho cpal peníze. Lexus mám poprvé (předtím BMW, VOLVO, Peugeot ard.) a další auto bude zase Lexus. Uvažoval jsem že začátku o 300h, ale po vyzkoušení V6 nebylo o čem. Tož tak.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Manažerské auto do 1m

Příspěvek od řidičBOB »

mattone: moc si hraješ na něco nóbl... Sup je normálně dobré auto. A na rozdíl od Arteonu bude mít za tu cenu výbavu i motor.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět