Nove auto do terenu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Frodo777
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15 led 17:16

Nove auto do terenu

Příspěvek od Frodo777 »

Ahojte,

zvazujem kupu noveho auta do terenu ako nahradu za moje stare Gecko.

Chcem:
- klasicke 5 dverove auto, nie pickup
- aby to malo redukciu a stalu 4 kolku, uzavierku aspon na zadok
- aby sa s tym dalo jazdit aj na ceste, takze ziadna Niva, UAZ alebo podobne ruske experimenty
- aby malo normalne zaruku a dalo sa normalne poistit a preleasovat, takze ani ziadne dovozy USA, Emiraty...

V zasade nechcem jazdenku, lebo by som sa rad vyhol autu, ktore uz niekto predomnou bil v terene, ale mozno by som bol ochotny v tejto veci ustupit, ak by sa jednalo o nejake naozaj zaujimave, lahko jazdene auto, ktore by malo este aspon par rokov tovarensku zaruku.

Rozpocet asi 50-80.000 euro bez DPH, podla toho, ci si necham G alebo ho predam.

Co zatial vidim na trhu:

- Landcruiser J150, mal to kolega a ten 4 valec mi pride vcelku tragicky, dynamicky je to podobne ako to stare G, nie je tam uz moznost objednat tu este ako-tak pracovnu vybavu Prado a ani dizajnovo sa mi to nepaci
- Wrangler Rubicon ma tiez jeden kamarat, pride mi to vcelku fajn, ale na to, co ja potrebujem mi vadi ta plastova strecha a ram v kufri, tiez ma prekvapila vcelku mala svetla vyska v serii (moznosti upravy su tu sice takpovediac nekonecne, ale narazam na TK, zarucne, poistne a leasingove podmienky...)
- novy Defender, ten som videl iba vystaveny a nesiel som na nom, ale tiez sa mi to dizajnovo nejako extra nepaci, vadi mi ten velmi dlhy razvor (vyse 3 m), co je do terenu vcelku nevyhoda a velmi neverim ani tym technologickym vychytavkam ako vzduchove pruzenie alebo trakcna kontrola namiesto mechanickych uzavierok

Zvazoval som aj nove G, ale tam to vychadza vyse 100.000 euro bez DPH za auto, ktore ma sice uzavierky a redukciu, ale aj nezavisle zavesenie vpredu, plastove narazniky, cestne gumy a cakacia lehota, ak si auto chcem sam nakonfigurovat a nechcem tam tie vselijake AMG a designo hluposti, moze byt aj 2 roky, aj viac…

Videl som este niekde na internete, ze sa pripravuje Ineos Grenadier, co by mal byt taky mix Defendera a Gecka (auto vyvinula Magna Steyr), ale tam je to este asi daleko od finalneho vyrobku. Aj som im pisal, ze kde by sa to dalo vidiet a kto to bude na Slovensku predavat a servisovat a odpoved bola, ze s nami zatial nerataju.

Takze otazka- su este nejake ine moznosti?
Pripadne co z toho, co je na trhu kupit?

Vopred dakujem za rozumne odpovede.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nove auto do terenu

Příspěvek od Honza42 »

Wrangler bude na silnici asi stejně příjemný jako ten Rus.
Kdybych chtěl dát tak strašný peníze za auto, tak bych šel k Dajbychovi pro Landcruiser 76.
Dnes je díky EU k mání už asi jen v benzínu, ale když máš na Géčko, máš i na benzín do Toyoty.
Frodo777
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15 led 17:16

Re: Nove auto do terenu

Příspěvek od Frodo777 »

To som uz riesil, ale nema to normalnu europsku zaruku, ze pridem do Toyoty a opravia to. Dajbych ma na Slovensku zmluvu s nejakym sukromnym servisom, ktory je 200 km odomna. Navyse to nie je stala 4kolka, resp. sa tam ta 4kolka nejako divne doraba.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nove auto do terenu

Příspěvek od Snowman000 »

Dal bych asi sancu tomu Defiku. Da sa nakonfigurovat aj na pouzitie mimo ciest (hlavne tie plechace su pecka) a ten dlhy razvor aspon trochu schova ten vzduchac.

Pre zaujimavost...


Este mi napada Turek, ale tato 3.gen uz neni to co to byvalo ked este existoval Terrain Tech v minulej generacii. Ale stale je to mimo ciest pouzitelne viac nez vacsina toho co je este v ponuke...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
DedkovCZE
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15 led 18:46

Re: Nove auto do terenu

Příspěvek od DedkovCZE »

Zdar.
Grenadier je na dlouho jak se to veme. Teď si ho můžeš rezervovat za vratnou zálohu 450e. Objednávky v dubnu např. Dajbych a dodání to je otázka. Možná konec tohoto roku možná první půlka příštího. Letos mají udělat 5000ks, příští rok myslím nějak 10-15k ks, ale možná i víc. Uvidíme. Všechny návody mají být zadara dostupný, tak když si seženeš nějakého obětavého servisaka. Jinak by měl servisovat Bosch možná i BMW. Toho Landcruiser J70 ti asi opravy kterýkoli servisak, který je fanda do offroadu. Je to mechanika jinak např. v Brně je jeden, co dělá tyhle Toyoty i veteránský a je celkem asi vyhlášený. Já už mám rezervovanýho Grenadiera, a kdybych si to v dubnu rozmyslel tak vemu to LC. Už jsem ho měl objednané, ale natahoval se termín a mezi tím jsem objevil předváděčku Grenadieru u Dajbycha v Plzni.
EDIT: Údajně mají rezervovaných asi 15000 ks, ale první budou dodávat do Evropy asi.
Frodo777
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15 led 17:16

Re: Nove auto do terenu

Příspěvek od Frodo777 »

Ja som pisal normalne do Ineosu, ze koho mam kontaktovat, ked mam zaujem o Grenadier a oni mi odpisali, ze so Slovenskom zatial nepocitaju, tym padom nemozu ani prijat zalohu, ale ze aj bez uhradenia zalohy mam auto rezervovane, aj ked som sa na nic take nepytal. Mam z toho trochu dojem, ze niekto potreboval pred sefstvom prezentovat, kolko maju vela rezervacii. Kazdopadne, ked planuju vyrobit 15-20.000 aut za prve dva roky, pochybujem, ze sa realne niecoho v dostupnom case dockam. Mercedes teraz stavia 40.000 Gecok rocne a tie dodacie doby su v rokoch, ked chce clovek nieco mimo beznej konfekcie.

Ze mi Toyotu opravi hocikto, je mi jasne, ale tym prichadzam o podstatnu vyhodu kupy noveho auta- zaruku a napriklad aj diely na auto, ktore sa v Europe oficialne vobec nepredava, nemusia byt normalne dostupne. Takze tymto smerom by som sa nechcel vydat. Ak Toyotu, tak jedine taku, ze ked sa vyskytne problem, tak ju zobriem tuto na vedlajsiu ulicu do Toyoty a normalne mi ju v zaruke opravia.
DedkovCZE
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15 led 18:46

Re: Nove auto do terenu

Příspěvek od DedkovCZE »

Mno já jim psal esi tam bude tlačítko na vypalování DPF a odpověděli mi, že diesel samozřejmě má DPF, tak asi tak XD Mno pokud plánuješ to auto používat tak, že bude permanentně potenciálně rozbitý, tak asi máš pravdu. Jinak se LC70 pro Afriku a spol. vyrábí podle mě v Portugalsku. A s tím autorizovaný servisem ti nevím. Nemám takové zkušenosti, ale co čtu, tak dobrýho mechanika v autorizáku nenajdeš. V lepším případě měniče dílů.
Odpovědět