Spolehlivá benzínová ojetina kolem 300 000 Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Gaztomas
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06 led 21:23

Spolehlivá benzínová ojetina kolem 300 000 Kč

Příspěvek od Gaztomas »

Ahoj,

prosím o radu s výběrem vozu. Rozhoduji se změnit zaměstnání, což by pro mě znamenalo i vrácení firemního vozu.

Po ojetinách se už nějakou dobu dívám. Spíše tedy po různých recenzích, zkušenostech a videích.

Aktuálně pracuju v Peugeotu a nejčastěji jezdím s jejich oturbenými 1.2 benzíny nebo 1.5 naftami. Předtím jsem pracoval v Toyotě, takže mám zkušenosti i s hybridy. A ne, ojetého Peugeota si nechci kupovat :)

Moje požadavky na auto nejsou nikterak velké. Vybírám volbou rozumu a hledám spolehlivý benzínový vůz. Mělo by to být auto, které mi vydrží klidně i 10 let. Nejlépe vůz nižší střední třídy. Ideálně hatchback nebo kombi.

Moje heslo: "Raději sypat peníze do benzínu, než do servisu."


Představy a požadavky:

cena okolo 300 000 Kč
stáří do 8 let
nájezd do 100 000 km
atmosférický benzínový motor
aby se vešel do kufru kočárek (tohle budu řešit za pár let, zatím jezdíme 2).

Předpokládaný nájezd je cca 15 000 ročně. Občas výlet po ČR, jedou týdně Brno - Olomouc. Jinak trasy 10 - 30 km, to se ještě uvidí.
Přítelkyně má Forda Fusion. Moc toho nenajezdí a až ho bude chtít vyměnit, jistě sáhne zase po něčem menším do města.

Měřím 188 cm a mám 100 kg, takže jsem poměrně kus chlapa :), ale se sedačkou na doraz se vejdu i do Peugeotu 208

Favorité:
Mazda 3 BM 2.0 88 kw
Výběr trochu ovlivňuje CX-3 mojí maminky, kterou jsem se párkrát svezl a je to prostě radost s tím 110kw motorem. Ikdyž cenově jsou hezké Mazdy 3 spíš kolem 350 000 Kč a oproti Hondě mají papírově menší zavazadlový prostor. V nějaké recenzi jsem viděl, že vyšší kompresní poměr u SkyActive motorů není vhodný na krátké trasy kvůli pomalejšímu zahřívání motoru. A trochu jsem skeptický k antikorozní ochraně, ale doufám, že zbytečně.

Navíc u CX-3 se mi zdá kratší sedák předních sedaček a předpokládám, že u trojky v sedačkách nebude rozdíl. Ale je to jen můj předpoklad.

Honda Civic IX 1.8 104 kw
Honda se mi zdá více praktická. Má papírově větší kufr, podle fotek i interiér vypadá vzdušnější, nabízí se za lepší peníze a se štěstím snad i verze Tourer, což je pro mě asi úplně strop.

Prosím tedy o rady, zkušenosti a klidně i o alternativy.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Spolehlivá benzínová ojetina kolem 300 000 Kč

Příspěvek od HondaMan »

Trochu přitlačit a koupit Fiat Tipo. Nový.
Desetiletá ojetina není ideální auto na příštích 10 let...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Spolehlivá benzínová ojetina kolem 300 000 Kč

Příspěvek od Zajda »

Souhlasím, že je něco Honda po 10 letech znamená snad minimlizaci rizika, ale jistota ničeho to není, nevíš co auto má za sebou. Pokud si koupíš nové dokud je to za jakžtakž normální peníze možné, prvních pár let jeho hodnota nejspíš poroste.


S výhledem na kočárek bych se díval po kombi Tipo 1.0, Fabii Combi 1.0 TSi nebo pokud trváš na atmosféře Hyundai i30 1.5 DPi, která je dokonce nepřímovstřiková (požadavek na jemnou regulaci řeší zdvojení vstřikovačů do sacího potrubí jako u Suzuki 1.2). Super pro prevenci zakarbonování, kterým trpí i ty Mazdy stejně jako každý čistě přímovstřikový motor.

A tajný tip Dacia Jogger 1.0 TCe LPG - turbo nepřímovstřik fplynu. Jestli jsem mluvil o růstu hodnoty každého levnějšího auta, tohle je podle mě vyloženě investiční vůz :) Obrovský přepravník s až 7 plnohodnotnými sedadly.
Teď mám ze servisu Renault náhradní Sandero a vůbec bych se té značky nebál.
《》
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivá benzínová ojetina kolem 300 000 Kč

Příspěvek od Snowman000 »

Tiez bych skusil to Tipo, ale ked uz tak s 1,4 T-Jet - nepriamovstrek ale s turbom
Napr: https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/tipo/157760151

Alebo potom skusit oprasit stare kontakty a skusit zohnat kombikoveho Aurisa
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět