První auto, cesty do práce (150km denne)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Dak
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28 lis 13:43

První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od Dak »

Všechny Vás zdravím a prosím o radu.
Hodlám si příští léto kupovat své první auto, s tím, že budu jezdit do práce (dálnice) tam a zpět denně cca 150km (ještě minimáně 4 roky) Cenové rozmezí 250-400 tisíc. Zároveň planujeme rodinu, tak nic malého. No prostě takový typický příklad člověka co chce rodinné auto za dobré peníze, servis a díly jsou levné, je spolehlivé a pěkné a palivo dokonce vyrábí :)) haha

Vím, že situace na trhu není dobrá a proto vás jako lajk žádám o radu.
Co jsem měl zatím v merku: O3, Ford mondeo, toyota avensis/corolla/, kia ceed, fiat tipo, mazda 6,

Dilema: vyplatí se ještě dnes kupovat naftové motory s tím vším co se teď valí?

Díky všem za rady.

Nebo si raději něco přidat a koupit na leasing nové auto?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od pavproch »

(Čistě jen) Matematika v tomto případě říká "dýzl" (150x 250 dní = 40+ tis km/rok). Logika říká nové a po 3/4 letech (=120-160+tis km) vyměnit.
Moje zkušenost říká: změnit zaměstnání - já takhle (60km ráno tam, 60 km odpo zpět) vydržel jezdit jen asi rok, pak mě to přestalo bavit - byla to zahraniční firma, čili pracovní doba 10+ hodin denně + 2,5 hod v autě = doma sem se akoráth vyspal. Brrrrr, to už bych znova zažívat nechtěl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Dak
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28 lis 13:43

Re: První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od Dak »

Jasne tomu rozumím, dodělávám doktorát ještě 2 roky, takže tam chodit musím, ale v rodišti mám byt a vyplatí se to takto finančně víc, než jít v Olomouci do pronájmu, tak snad to ty 2 roky takto vydržím :))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od Snowman000 »

Co nejake zanovne CNG? Neviem jak je to po trase s pumpami.
Golf, Leon, Astra v kombiku?
Inak ako pise PP nejaky zanovny diesel :-?
Napr:
https://www.dasweltauto.cz/vehicle/232928547
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od Stepan »

Dak píše: ned 28 lis 20:42 Jasne tomu rozumím, dodělávám doktorát ještě 2 roky, takže tam chodit musím, ale v rodišti mám byt a vyplatí se to takto finančně víc, než jít v Olomouci do pronájmu, tak snad to ty 2 roky takto vydržím :))
Čoveče tím bych si nebyl jistej. Samozřejmě nevím jaké jsou ostatní faktory, jestli škola / ÚP něco na dojíždění přihazuje...
Ale 150 km / den je 3 000 km / měsíc. To je jenom v naftě nějakých 6k měsíčně. K tomu 2x do roka olej, za ty 2 roky minimálně jedna sada gum padne... Navíc u střední třídy za 250-400k už lze očekávat, že se objeví nějakej neplánovanej servis. Když k tomu započítám, že byt v rodišti by šel (předpokládám) pronajmout, tak moje kroky by vedly na sreality, ne do bazaru :)

A tbh nevím kolik berou doktorandi, ale když by si člověk na prasáka ještě požádal o příspěvek na bydlení, tak to nemůže vyjít už vůbec...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Dak
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28 lis 13:43

Re: První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od Dak »

Stepan píše: pon 29 lis 09:24
Dak píše: ned 28 lis 20:42 Jasne tomu rozumím, dodělávám doktorát ještě 2 roky, takže tam chodit musím, ale v rodišti mám byt a vyplatí se to takto finančně víc, než jít v Olomouci do pronájmu, tak snad to ty 2 roky takto vydržím :))
Čoveče tím bych si nebyl jistej. Samozřejmě nevím jaké jsou ostatní faktory, jestli škola / ÚP něco na dojíždění přihazuje...
Ale 150 km / den je 3 000 km / měsíc. To je jenom v naftě nějakých 6k měsíčně. K tomu 2x do roka olej, za ty 2 roky minimálně jedna sada gum padne... Navíc u střední třídy za 250-400k už lze očekávat, že se objeví nějakej neplánovanej servis. Když k tomu započítám, že byt v rodišti by šel (předpokládám) pronajmout, tak moje kroky by vedly na sreality, ne do bazaru :)

A tbh nevím kolik berou doktorandi, ale když by si člověk na prasáka ještě požádal o příspěvek na bydlení, tak to nemůže vyjít už vůbec...
Neboj, mám kolem toho pozjišťované, bohužel byt prodat nemohu, jinak bych to udělal jak říkáš, ale nájem v olmu, když chce člověk bydlet nějak slušně šplhá k 12-15 tis. měsíčně.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: První auto, cesty do práce (150km denne)

Příspěvek od delphin »

Ono to dojíždění tě v celkové částce bude stát stejně jako ten nájem. Vím, co říkám, sám dojíždím denně 100+100 km. Jak psali níže, máš to minimálně 2 běžné servisy ročně, jedny gumy, spíš ale troje za ty 2 roky. A za ty dva roky se dá u staršího auta počítat s brzdami, něčím na podvozku... A jak máš pořešeno náhradní auto v případě nějakého problému nebo těch běžných servisů?
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Odpovědět