Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
P.O.B
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02 lis 12:25

Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od P.O.B »

Dobrý den,

prosím o radu, chci koupit ojeté auto jako první do rodiny, stávající O1 1,9TDi se přesune na pozici stavebního, dovozového...

Chtěl bych zase něco spolehlivějšího, co se mnou bude trochu déle (O1 měla nedávno 22. narozeniny a dostala darem novou STK), ale nedělám si iluze, každopádně parametry výběru jsou volnější:

- roční nájezd nyní cca 10k, ale s růstem aktuálně 1,5 r. dítěte přibyde - občas delší cesta přes republiku, v létě i dál
- prostor (kombi/MPV, apod. s větším kufrem a 5. dveřmi - sedany ne, max liftback, ale standard sedan ne)
- motorizace? trochu dynamiky by se hodilo, ale není to nutnost, plně naložené auto by se nemělo nechat předjet v kopci kamionem ;)
- možná trochu vyšší podvozek, k novostavbě i k rodičům máme dojezd zn. terén... ale úplná nutnost to není
- základní výbava - tempomat, tažné, mlhovky, ideálně lyžiny, isofix, BT HF... tohle by snad mělo být všude...

Co jsem se díval po různých recenzích a tak, vychází mi nejlépe cca 10letý Auris v hybridu (hlavně co se spolehlivosti týče), pak se mi hrozně líbí Outback, dobře hodnocená je pak ještě i Zafira... No spokojil bych se při bídě i s Octavií, ale úplně nevím...
Jinak auto bude dostávat standardní roční péči v servisu, stejně jako nyní O1...

Auto bude do skonu O1 používat manželka, pak by mělo dostávat více zabrat i ode mě (převozy materiálu, vozík, atp.)

Za každou radu budu vděčný, vím, že teď není nejlepší období na nákup ojetiny, ale do cca půlky února 22 bude muset být koupeno (administrativní důvody).


Díky a autům zdar! ;)
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od janom »

Zdravím,

Chválim pekne popísaný dotaz a situáciu. Podobné hľadanie v aktuálnej situácii skutočne nezávidím - autá nie sú, ešte nejaký čas nebudú, ceny sú o dosť inde ako pred rokom a s rovnakým rozpočtom, človek kúpi horšie. Stále sú to však peniaze, za ktoré sa dá kúpiť rozumné auto pre rodinu.

Auris je určite dobrá voľba - auto je to spoľahlivé a rozumne použiteľné. Obávam sa však, že 1,8 HSD s rozpočtom 250K CZk je skoro nereálny a ak áno asi nebude v perspektívnom stave. 1,6 benzín je tiež dobré riešenie, ktoré má potenciál slúžiť veľmi dlho.

Ak by nevadilo menšie benzínové turbo, mohol by byť dobrým riešením Leon ST Tsi - aj 1,2 ide dobre (v Leone alebo Octavii 3 už je spoľahlivý), 1,4 je optimum, ale tam je rozumný kus okolo 300k. + Je treba zvážiť riziko modernejšieho motora s priamym vstrekom - príliš krátke jazdy + prevaha nízkych otáčok spôsobujú "karbonovanie" a degradáciu oleja.
Iba príklad:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat/leon/152378122
Prípadne sa dá nájsť aj Octavia 3 s týmito motormi, ale v podobnej cene je hneď preč.

O2 - vidím problém v motorizácii - TSI v tejto generácii vyslovene NIE sú spoľahlivé (rozvody, spotreba oleja, karbón......).
1,6 Mpi - dajú sa stále nájsť kusy s nájazdom okolo 100tis (motor si kupovali ľudia s nižním nájazdom), ktoré sú perspektívne, ale dynamika je dosť obmedzená.
Nafta pri podobnom veku je riziková, ak by sa našiel mimoriadne zachovalý kus TDI CR tak sa to dá odporučiť (v cene okolo 200k+ reálne, ale existuje psychologická bariéra - dosť ľudí odmietne dať za o2 takéto peniaze), ale je potrebné eliminovať riziko podvodu, ktoré nie je nízke + potreba jazdného režimu, ktorý by nafta EUR 5 zvládla (krátke jazdy vs DPF nie sú dobrá kombinácia).

Rád zodpoviem príp. dotazy. Želám veľa šťastia. :-h
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od Jenyk »

Zkoušel jsem Corollu a je uvnitř hodně malá. Tipuji, že Auris bude podobný.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od rhinos »

tak ja jsem pred nedavnem hledal rodinne MPV.
Pro tebe s jednim potom asi dobra i ta O2.
Auris mi teda prijde malej ,ale mozna mam zbytecne velke pozadavky :-)
Kdyz jsem teda hledal tak jsem to nakonec omezil na Ford S-max nebo Galaxy a pripadne Citroen C4 Grand Picasso.
Citroen C4 GP
P.O.B
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02 lis 12:25

Re: Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od P.O.B »

Díky za rady, ten Leon taky nevypadá špatně, zkusím zajet do "áček" a na pár aut se podívat a projet se v nich... Kupoval bych pak rád v německu přímo s mechanikem...

U forda mám ten psychický blok "fordem tam a vlakem zpátky, byť v rodině taky jeden je a zatím drží..."

Tak zkusím mrknout do pár vzorků a pak zúžit výběr.

Zatím díky, přátelé ;)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od mattonecz »

taky myslím, že Leon bude super volba. za sebe bych řekl i Opel Astra K, ale asi nemužu s klidnym svědomím doporučit motor 1.4T. Takže 1.0T, 1.6T a pak diesely.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rodinné auto okolo 250k - Outback, Auris hybrid, Zafira, O2...?

Příspěvek od Jenyk »

S-Max jsem teď zkoušel. Asi jsem měl moc velká očekávání, když ho každý opěvuje. Výbava Vignale. Sedačky hrozné, prostornost nic moc, jízdní vlastnosti odpovídající výšce těžiště, na 190 koní hybrid moc nejel.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět