Sháním ojetinu do 250.000,- max

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Lucie Svobodová
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19 zář 23:38

Sháním ojetinu do 250.000,- max

Příspěvek od Lucie Svobodová »

Zdravím všechny znalé a schopné muže a prosím o radu. Jsem ženská s rok a půl starým dítětem, která posledních 11 let jezdila Škodou Superb 1.9 TDi. Před třemi lety jsem na autě udělala poslední velkou investici 40.000,- (výměna ramen a brzd komplet plus nějaké drobnosti), loni na autě začaly korodovat oboje přední dveře, motor má vadu (auto nelze použít v dlouhých prudkých kopcích, při vysokých otáčkách se přehřeje a vypne), světla jsou zašlá zažloutlá, v noci díky tomu špatně vidím atd. Prostě cítím, že to auto už není tak bezpečné a vzhledem k tomu, že mám syna, nechci nic riskovat. Pokud bych si mohla koupit úplně nového jedničkového Superba 1.9 TDi, udělám to znovu, nicméně je třeba se podívat realitě do očí a něco vybrat. Budu jezdit výhradně po upravených komunikacích, nepotřebuji auta typu SUV, nebudu jen popojíždět po městě, spíš všehochuť, delší i kratší trasy a určitě i cesty do GB a NL (za rodinou). Do Škodovky už nechci jít, málo muziky za hodně peněz, v mé cenové relaci se mi líbí Mazda 3, ale pochopila jsem, že s lepším motorem
Skyactive-G se do 250.000,- nedostanu. Má další úvaha je nějaké staré Volvo, třeba Volvo S60 2.0 D3 (sedan trochu podobný Superbu) nebo menší Volvo V40 1.6 D2. Zatím jsem nestudovala motorizace Volva, ale uvažuju zda opravdu nejít do deset let starého Volva s dobrým nájezdem a plnou výbavou nebo jít do nějakého klasického koncernového novějšího auta, většinou v základní výbavě a pokud ano, tak do jakého? Co máte třeba vy a s čím jste spokojení? Předem se omlouvám za to, pokud je můj dotaz divný nebo jsou tam nějaké blbosti, víc než autům rozumím vaření :-) Děkuju že jste dočetli až sem.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním ojetinu do 250.000,- max

Příspěvek od 970ka »

Nechal bych rozleštit světla a zkouknout motor, možná těsnění pod hlavou,nebo vodní pumpa,nebo chladič a ještě bych jezdil,pokud by to šlo . Ono 250000 kč není zas tak moc na dobrý auto a ještě na takové dálky. A už vůbec bych nekoukal po nějakým atypu,jako je Volvo apod. Možná snad nějaký Mondeo,ale teď je a bude situace na trhu s auty mizerná.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
4a8
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 26 čer 09:50

Re: Sháním ojetinu do 250.000,- max

Příspěvek od 4a8 »

Dobrý den, poslal jsem SZ s nabídkou, co by mohlo vyhovovat zadání koncernového novějšího auta :)
Odpovědět