Druhé auto - levnější 4x4, rozpočet 500 000, Lada 4x4, Duster, Vitara, starší RAV4?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
dusan_s
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03 říj 21:52

Druhé auto - levnější 4x4, rozpočet 500 000, Lada 4x4, Duster, Vitara, starší RAV4?

Příspěvek od dusan_s »

Ahoj ve spolek všem.

Hledám druhé auto ("moje") do rodiny k 5008, obecně jsem smutný ze směru kam se veškerá technika posouvá, rád bych něco co je fortelné a vydrží, nemusí to být napěchované elektronikou, nemusí to být hybrid, celkově se mi dnešní auta zdají strašně moc přetechnizovaná, málo robustní a příliš plastová.

Vlastní nájezd před lockdownem cca 20 000 km/rok, teď to bude výrazně méně, nicméně pobíhání po městě, sem tam práce, sem tam nějaké přesuny do 200 km po dálnicích, no a taky něco málo myslivosti.
Rád bych auto, co vydrží 300 000 km.

Rozpočet 500 000, realizace někdy v polovině příštího roku.

V mém hledáčku zůstaly:

- nová Lada 4x4 - v principu by mi nevadila, spíš ale ne, malá užitá hodnota pro částečné rodinné využití
- Suzuki Jimny - chápu podobně jako Ladu, v mém porovnání možná za stejnou použitelnost zbytečně dražší
- nový Duster 4x4 - s otazníkem ohledně spolehlivosti, i když některé recenze jsou celkem kladné (diesel nebo benzín?)
- Suzuki Vitara 1.4
- starší Toyota Rav4 4x4 dovezená z Německa
- něco jiného?
- přišetřit?

Mohu poprosit o rady a pocity z mého výběru?

Dík.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhé auto - levnější 4x4, rozpočet 500 000, Lada 4x4, Duster, Vitara, starší RAV4?

Příspěvek od Snowman000 »

Suzuki S-Cross


Kazdopadne uz kvoli tomu cestovaniu po dialniciach by som vylucil prve dve..bude to ocistec...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Druhé auto - levnější 4x4, rozpočet 500 000, Lada 4x4, Duster, Vitara, starší RAV4?

Příspěvek od Duke_Luke »

Mal som podobne naroky a za mna to bola nakoniec Kia Sorento 4x4 ;)
dusan_s
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03 říj 21:52

Re: Druhé auto - levnější 4x4, rozpočet 500 000, Lada 4x4, Duster, Vitara, starší RAV4?

Příspěvek od dusan_s »

Díky za rady, koukám, že pro Duster asi není nikdo :-)
Nějak to rozmyslím.
Odpovědět