Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od MMKS »

Dcera brzo dosáhne na "B" řidičák a s manželkou občas řešíme, kdo využije hlavní a jediné auto. Tzn. rád bych pořídil něco malého, levného jak na pořízení, tak údržbu a aby nebolelo, když to občas utrží nějakou ránu a nebo se celé rozsype.
Vzhledem k malému nájezdu a spíš přískokům chci benzín. Protože jsem zatížený spíš na Japonce, tak ve výběru mám - do cca 60t
Mitsubishi Colt 1.1 (asi vede), Suzuki Swift (spíš v ceně nedosažitelné). Nissan Micra (líbí nejmíň a slyšel jsem kritiku na horší parkování, kvůli divnému tvaru karoserie) a samozřejmě Toyota Yaris (ale asi jak Swift, dražší, za tu cenu buď vyšší nájezd, nebo starší model). Toyota Aygo je cenově už občas taky mimo a mám taky strach, jestli to není převlečený Francouz (omlouvám se, ale mám v ně nedůvěru - špatné zkušenosti z půjčovny aj.).
Není to ale uzavřené, ale z koncernu mám obavy, že zrovna v této době šel benzín stranou a když jsem před pár roky hledal hlavní auto (taky benzín), tak jsem to zavrhl, protože v těch motorech se mě to zdálo jako loterie (stejné označení motoru se liší rok od roku, hlídat čísla motorů atd. atd.). Ale třeba se pletu. Korejce jsem (zatím) taky zavrhl, protože kvalita Hyudai, které jsem měli jako služební v práci mě moc nepřesvědčila a Kie mají drahé náhradní díly (nevím, jak a jestli je druhovýroba).
Mohl by mě někdo prosím říct reálnou zkušenost buď s výše uvedenými, nebo naopak doporučit nějakou jinou alternativu?
Tzn. cena do 60.000Kč max, malé, kompaktní, benzín, nízká spotřeba a dobrá spolehlivost.
Děkuju.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od Čičo »

Honda Jazz
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od MMKS »

Čičo píše:Honda Jazz
ano taky jsem se díval, ale moc jich není a většinou jsou v mimo můj rozpočet. Mohl bych poprosit u rozvedení proč Jazz?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od pavproch »

Fčera článek tady na AF.cz
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od MMKS »

dík
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od pavproch »

MMKS píše: ....jsem zatížený spíš na Japonce .... naopak doporučit nějakou jinou alternativu?....
Zkusím to s tou alternativou i když to není Japonec - Fiat Panda II.gen (mám doma ve verzi 1.2i 4x4 Climbing a jak manželka před více lety, tak starší syn před asi 5 rokama a mladší dcera fčíl čerstvě si to jako novopečení řidiči nemohli (a stále nemohou a já taky) vynachválit - sedí se v tom vysoko, je z toho supr výhled, velmi příjemně se to řídí, motor je jednoduchý, spolehlivý a nezáludný (bez turbo kopance). A myslím, že v daném rozpočtu se Pindica pořídit dá, ale nabídku bazarů sem nestudoval.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od MMKS »

dík. Fiat Pandu jsem nezařadil kvůli tomu, že jsme ji měli zrovna tuto dovolenou půjčenou na 14 dní. I když vše fungovalo, tak jsem se nemohl zbavit dojmu, jak je to fórové auto, na to, že bylo v podstatě nové (4t km).Samozřejmě za mou cenu nemůžu čekat nic extra, ale právě si říkám, že jak to auto vypadá po x letech a tísících km, když skoro nové už vypadalo takto. Nešlo o to, že by bylo vybydlené , to ne, ale prostě ten strašně lacíný dojem všeho. Ale možná to pak aspoň nestárne.
Mimo to to mělo strašný motor, na to, že to měl být hybrid, to nejelo úplně za všech podmínek, ale zase je to možná bezpečnostní prvek :-D.
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od MMKS »

oživím si téma, ať zbytečně nezakládám další. Bohužel se zatím nenaskytla nabídka, která by mě oslovila, respektive, co je zajímavé je přes celou republiky a tratit den dovolené, peníze atd. atd. abych se jel podívat na jedno auto v této cenové relaci se mi moc nechce.
Jeden z favoritů je Toyota Aygo. To se vyrábí se "sesterskýma" Citroen C1 a Peugeot 107. Vím, že motor mají stejný (chci litrový 3V od Toyoty), co jsem se díval na fotky, tak i interiér vypadá stejný. Je nějaký výrazný rozdíl ve zpracování, podvozku atd. atd. nebo to prostě montují na jedné lince a jen přehazují znaky?
Vím, že třeba Toyota měla většinou vyšší výbavu, ale to je vedlejší a viditelné už v inzerátu. Jde my spíš o ty skryté věci, jako možné problémy v elektroinstalaci, odlišné díly podvozku atd.
Prostě abych se zbytečně nehnal za sháněním Toyoty a měl třeba stejnou jen se znakem Peugeotu za barákem.
Děkuju.
nissanpetromin
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08 zář 13:38

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od nissanpetromin »

Můžete začít s micro, brio nebo wigo a pak, pokud pro vaši rodinu, můžete jít s Nissan sunny nebo xxxxxxxxxxxxx
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Malé auto začátečníka a jako druhé do rodiny

Příspěvek od petr_riha »

Ty mít dobrý češtin ty Petromine z Kataru... 😂
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět