Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od jirka87 »

Ahoj,

nedovedu psát velmi stručně a heslovitě, tak se omlouvám, ale potřebuji nutně a to hodně svižně (dodací lhůty nových aut-skladovky mizí za 2dny a prostě se to to kupuje jak rohlíky) radu z PRAXE (ideálně).

Potřebuji/chci nahradit bezproblémovovu Fabii II 1.4i 63kw něčím jiným. S autem jezdí prakticky jen manželka, která řídí dobře (85% město s trasami většinou do 2km, velmi občasně dálnice 45tam 45zpět a o víkendu nějaký výlet). Sporadicky do toho sednu já a potřebuju letět někam po dálnici, případně za rodinou (400 tam 400 zpět-2x až 3x ročně) a v létě 2022 už s tím pojedem konečně taky někam na dovolenou (možná s tím pojedu cca 6000km Skandinávii). Celkový roční nájezd skoro jistě nepřesáhne 6-7000Km (krom nějakých excesů, které mohou nastat- viz ta Skandinávie, ale šance na nájezd 15 000km ročně je mizivá) - a ano, opravdu i přesto potřebuju auto. Auto bude sice prakticky skoro pro manželku, jenže já mám 187cm (což je sice tak průměr, ale mám asi nějak nepoměrně dlouhé nohy nebo co a prostě mám nároky na prostor), ale prostě NECHCI malé městské crossovery a v žádném případě nechci a nekoupím tříválec.

Fabie je excelentní oslík do města, který téměř nic nechce. Oprav bylo minimum a je technicky jednoduchá. Jenže je na dlouhé cesty nepohodlná, špatně odhlučněná a vlastně ve 140 na dálnici to je tak na špunty do uší.

MÁM MOŽNOST ODPOČTU DPH nákupem na firmu.
První požadavek byl - kombík (musí být), benzínová atmosféra, manuál, NEPŘÍMOVSTŘIK - protože město. Takže z toho vypadla vlastně jen nová i 30 1.5i 81Kw - v tom jsem se svezl na salóně. Jeli jsme 3 chlapi (cca 300kg dohromady) s tou i30 1.5i a nepřišlo mi to zas tak strašný dynamicky na naše potřeby, ale všechno je to tvrdej plast, odhlučnění spíš špatné, podvozek nevalně utlumený a do interiéru po přejezdu nerovností pronikají docela tvrdé rázy.

Mě se nejvíc líbí Megane IV, jenže to je přímovstřik, filtr částic + turbo (sedadla jsou pro mě na míle dál, než v i30)
Víc, než i30 se mi líbí Kia Ceed SW, ale ta se nedělá s tou 1.5 atmo, ale jen 1.5Tgdi = přímovstřik, filtr částic a turbo.

Uvědomuju si, že to je výběr jak Brno,ale co mám dělat...Ona to zas až tak neběžná situace není. Blbý je, že spousta lidí vybírá stejně, ale netlačí je, že to auto za 4 roky zdechne, protože třeba podnikají a mají to jako druhé nebo třetí auto v rodině. To by mě štvalo, protože výhledově to mám na dýl a nejsem zrovna boháč.

To co se mi líbí nedává logiku koupit. Tedy například Megane v nějakém tom RS paketu apod. Peníze jsou, ale je nelogické to pořídit. Navíc to bude parkovat ze 100% venku na sídlišti.

Co se týče ojetých, tam zase (záruka atd) logicky nejsem ochoten utratit stejné peníze, jako za nové auto s tovární zárukou 5, nebo dokonce v případě KIE 7let. Koukal jsem na Insignii 1.8i 103kw a auto se mi líbí, totéž Mazda 6 (rok cca 2011) s 1.8i (v té je za mnou víc místa, v Insignii si za mě skoro nikdo nesedne, navíc to má Duratec od Fordu a ta spotřeba oleje je známá) nebo Avensis T27 s 1.8i (nepřímovstřik narozdíl od 2.0i)- ale to jsou všechno auta, kde zaplatím 200-300tis a dostanu 10letou ojetinu s nájezdem, když dobře, tak 125 000Km a to asi není to, co chci. Octavia III se vyskytuje v benzínu jen velmi málo a u našeho zastoupení konkrétně stojí pěkné 2kusy s 1.6tdi a nájezdem 100Tkm se kterým mám skvělou zkušenost, ale já naftu fakt nechci.Navíc to vyjde na 320 + odpočet DPH a to už radši připlatím 50 za nové auto,

Zkrátka chci lepší auto, než co jsem ochoten zaplatit :D A vím to...Spíš mě vlastně zajímá, jak by KIA v záruce přistoupila k nefunkčnímu filtru částic, turbu, které odešlo...motoru, který zakarbonoval - asi bych je nedonutil měřit komprese apod. Motor jede pane = je to v pořádku !

Děkuju moc za každou inteligentní radu
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od Zajda »

Myslím že o tom, jestli nové auto budeš při nájezdu jednotek tisíc km ročně provozovat ještě za 10 let, rozhodne spíš legislativa než technika:-) Delší legislativní životnost nebo uživitelnost auta až se dvojnásobně zdraží palivo by mohl vyřešit hybrid. Aby fungoval navěky, tak Toyota. Corolla kombi začíná nad 600 s DPH, tak snad nějaká předváděčka.
《》
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od jirka87 »

Mam penize i na novou Corollu sportstourer 1.8 hybrid, ale koupit auto za takove penize neni pro nase potreby logicke. Vyhledove chceme do baraku,takze utratit podstatnou cast uspor za auto neni rozumne. Kor s prihlednutim na vyuzitelnost a parkovani u panelaku. Asi neni nic smutnejsiho,nez pohled na auto za 800 fenne obouchavane dverma mamin nakladajicich dite do sveho auta.

Toyota obecne je mi sympaticka i pres ty interiery apod
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od Zajda »

No, u jakéhokoliv spalováku může dojít šmahem k znehodnocení celé investice legislativou. Hybrid by mohl ten okamžik oddálit. Na převažující použití by stejně byl nejlepší Yaris Hybrid a pár případných dovolených by vyřešilo třeba dasrentauto:-)
《》
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od Maggic »

Taky jsem vám chtěl něco doporučit, ale při hledání jsem s hrůzou zjistil, že konkrétní auta stojí po pár měsících o 150 tisíc více, takže ve skladě prodejen jsem nenašel. Dále si myslím, že máte zbytečně nastavené některé priority..konkrétně bych nezavrhoval přímý vstřik, ze kterým má auto i své výhody. Člověk nemůže chtít úplně "všechno" v situaci, která jak píšete se horší každým dnem. Osobně mám necelé 2 roky Renaut Kadjar obsah 1.33 117KW 160 koní a jsem nadšený po odchodu od dvou po sobě už nudných aut od VW. Motor to má už nový, Mercesesácký, který mají i menší Mercedesy, spotřeba 6.0l/100. Raketové předjíždění, jízda velmi pohodlná a tichá, prostor tak akorát i pro vás, zátah i do kopce velmi překvapující, stíhá i mnohem dražším a silnějším korábům, dálnice není problém na 6.stupeň. Automat Renault nebrat, při popojíždění škube. Ale teď zjištuji, že bych za něho dnes dal min. o 200 tisíc více. Osobně bych vám nějaké podobné SÚV doporučil, hlavně ženské si velmi oblíbí vyšší posez, lepší přehled a pohodlnější nasedání, hlavně po nějakém úrazu, nebo bolestech. Pak ještě Peugeot 3008, byl můj vysněný, ale bohužel nešel nakonfigurovat, jak jsem si přál, kdežto Renault splnil vše. Jelikož už skladovky podobných typů aut za rozumnou cenu jsou pryč, asi zbývá jen bazar. Potom ještě mě napadá, pořád čtu o Dacii Duster jak je skvělé auto a možná už to může být pravda vzhledem k ceně!!, nevím, kdysi jsem prohlásil, že Dacii ani zadarmo.., ale asi i tam došlo ke zlepšení všeho. Asi poslední možnost, jak mít nové auto a docela prostorné, v solidní výbavě, ale to byl jen nápad, bez zkušeností s ní ani nelze doporučovat. A do Hybridu bych nešel, jen vám to prodraží auto+servis a ve skutečnosti to vůbec nepotřebujete, pokud nejste rodina s Babišem.., to už je lepší ústupek ten přímí vstřik.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od jirka87 »

Maggic: netreba vykat. Tady si snad vsichni tykaji ne?

Hele SUV je Q7,Touareg nebo X5. Nic mensiho neni SUV a ani to nesplnuje ten nazev. Crossover pro me potreby neni spravny typ auta.

Primovstrik bychom si myslim proste popravili. Jako ruku na srdce-Kia Ceed Sw ma 118kw a 240(?) nm na obycejny rodinny kombik vydolovany z 1.5obsahu. Primovstrik, turbo, filtr castic, variabily...je tam vsechno. A jak casto chces pri vyse popsanem rezimu tomu autu vyhanet z vyfuku pavouky? Ja to umim velmi dobre, ale proste...to nezachrani jedna moje jizda za 14dni.

Dale je zde aspekt neustaleho zdrazovani aut a jejich aktualni katastrofalni nedostatek. Protoze ocekavam setrvani tohoto trendu a masivni nastup elektromobility a nedovedu odhadnout svoje financni moznosti treba za 5let, rad bych to auto poridil ted.

U ojetin-V te Mazde 6 jsem se docela shledl a Shrek kdyby to cetl me vynada, ale bojim se opravnene koroze u stare Mazdy, taky toho Fordiho Duratecu atd...

Chvili jsem premyslel nad cca 2016-2017 Leonem 1.4tsi, ale dat treba 350tis za 5lety auto, kterymu nekdo nakladal a ted ho s 100tkm prodava se mi nechce.

Nevim, ale jsem uz bezradny, nemam cas na rozhodovani a chte nechte i po odectu dph je pro me 350....370tis hodne penez na auto abych si vybral blbe. Oni se s tebou dneska ani nebavi. Byl jsem na 4salonech a ty auta se prodavaji jak rohliky. Otazka nezni jaky to ma.motor, mebo sedacky, ale spis - mate neco? A tem prodejcum se NECHCE ani v teto kategorii aut neco resit. Jak mas vic jak tri otazky,uz jses trapnej.

Co se tyce pujceni auta na dovcu-to nic neresi. Pujcovne je treba 900-1000kc/den a v cene je vetsinou jen 350km/den. Pristi rok chci fakt jet to Svedsko a to potrebuju stihnout za 12dni cca 6500km...doplatek je obvykle 4kc/km, tak si tu cenu spocitej a ne, nechci letet letadlem. Jezdim rad,kdyz nemusim (dovolena), jezdim nerad,kdyz musim (pracovne).

Ja jsem si ted koupil na hrani Omegu 2.6 v6 a to je tak zhruba uroven hluku, ktera je v poradku a pohodli, jake si predstavuju :D jen kdyby ten benzin mizel trosku pomaleji.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od Zajda »

No, pak tvůj problém jednoduše nemá řešení v nastavené ceně, jak už to tak bývá :-)
Na 2 km cukačky je stavěný jedině hybrid.
Na to abys bez starostí jezdil za až bude reálná (nikoliv nominální) cena benzinu na násobku té dnešní - opět hybrid.
Nebo Clio/Dacia LPG, pokud by náhodou toto alternativní palivo uniklo pozornosti :-)

Hyundai s nepřímovstřikem je teoreticky vhodnější než přímovstřiková turba, ale bude to tak opravdu?
Předchozí generace jaksi vdechovaly katalyzátory.

Ještě se při požadavku na vstřikování do svodů nabízí zánovní Tipo Kombi s 1,4 atmosférou 70 kW nebo 1,4 T-Jet 88 kW.

Perlička je že ve firmě máme Caddyho 1,9 TDI PD 55 kW co najezdil za více než dekádu 115 000 km převážně v areálu nebo cestou do druhého areálu na stejné ulici. Nevím že by byl kdy problém s motorem, krom toho že se občas domáhá vypálení DPF :-)
《》
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od jirka87 »

Jsi hodnej, že to čteš :-D

Hele nevím co se týče přímovstřiku/nepřímovstřiku. Hromada lidí jezdí Fabií 1.2Tsi nebo Golfem..Polem skoro výhradně město a nemají problém. Já jsem (ověřeno praxí) spíš takový ten typ "na posraného i hajzl spadne", takže tomu moc nedávám. Upřímně to Tipo se mi v určitých provedeních zvenku líbí. Zevnitř to taková sláva není. Ale nové se dělá jen s 1.0 FireFly tříválcem :(

https://www.auto.cz/martin-vaculik-a-hy ... ali-140457 (já jsem taková mladší verze Václavíka s menšíma znalostma - nejlepší je, jak tam povídá o těch dveřích - čas cca 10:35 a dál - to jsem úplně já :D :D :D Kdo by byl řekl, že Vaculík je takovej rapl :D )

I přes 6ku by to ve 140 motalo 3800ot/min. Paráda @-)

Včera jsem ujel ve Fabii 200Km po dálnici a opravdu si nedovedu představit s tím letět někam k moři, ikdyby to mělo být jen Slovinsko, Itálie, nebo nahoru k Baltu. Kdybych s tím z nějakého důvodu MUSEL jet někam 2000Km, tak nevím co bych dělal :D

Samozřejmě můžu to vyřešit nějakou ojetinou za 200 a to se mi tam vejde například Insignia 1.8i (kterých je po čertech málo, nicméně pro mě je to ideální motor), nebo nějakej mladší Focus 1.6, ale pořád to bude 10letý střep, nevím no...

Jako co si budem...Ty nové auta zdražily jak prase.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od Maggic »

@Zajda - Omlouvám se za mé negativní posuzování Hybridu. V tomto případě by byl vlastně vhodný.., ale cenovou nabídku i ojetin neznám.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nové auto, kombi, benzin, strop 450 000Kč

Příspěvek od jirka87 »

Uzavřu téma.

Na nové auto jsem zanevřel. Líbí se mi myšlenka po nějaké roky bezstarostného provozu, fabrické záruky a tedy spolehlivosti jako takové (alespoň co do mobility).

Nicméně jsem pro sebe (protože sice jen 10% času, ale jistě 50% kilometrů)protože s tím budu jezdit taky, nedokázal najít v rozpočtu rozumné auto. Takže jsem se poohlédl zase v minulosti po nějakých stařešinách. De facto jsem koupil starší a více ojeté auto, než aktuálně máme 8-}

Nakonec jsem koupil auto, které jsem vůbec neměl v hledáčku.

Dopadlo to autem Mazda 6, typ GH z počátku výroby - rok 2008. Motor nepřímovstřik 2.5i, čtyřválec, 125Kw, 6kvalt. Nějaká druhá nejvyšší výbava, nájezd +/- 160Tkm.

Dlouho jsem se za volantem nebavil tak dobře.... :D Měl jsem tam v záloze Insignii 1.8i 103kw, za cenu +10 000Kč (189), ale to jsem v přímém srovnání prostě nemohl udělat. Mazda je hezčí, lépe vybavená (o to by nešlo), ale ten motor je fakt super.

Takže ano..I ojetinou za 200K starou 12let může skončit výběr nového auta do 450tis :D
Odpovědět