Zabavne auto - lehka spojka

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Sato
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19 srp 13:06

Zabavne auto - lehka spojka

Příspěvek od Sato »

Vyberám nejaké zábavné auto, na víkendy, sem tam aj s rodinou (3ks), občas aj do mesta.
nemám velmi jasno čo vlastne chcem :) ale zistil som, že mám jeden netradičný požiadavok. Musí to mať rozumne lahkú spojku. Išiel som už pomerne rozhodnutý pre 130i a zistil som že také "sporty" spojky sú pre mňa problém so zdravotných dôvodov (koleno). Spojka ako v bežných autách je ok, daily mám MK4 mondeo 2.0tdci a no problem.

Ostatné požiadavky: zadné sedačky, r.v. 2000+, nejaký výkon, viac válcov = viac adiddas
Cena 150-400tis kč? Čím menej tým lepšie :)

Doterajší výber vyzeral takto: 130i, Megan RS 250 CUP. Čo teda padlo.

Zatial som vygoolil, že ľahká spojka by mala byť vo Fieste ST a/alebo v Abarthovi, pre fiestu mám celkom problém sa nadchnúť, abarth je asi fajn, ale zase si v tom neviem predstaviť žiadny výlet dlhší ako 30 minút.
Teraz rozmýšlam, že či vobec má význam hľadať nejaký manuál alebo je to v z mojim problémom a požiadavkom na výkon beznádejné a chce to niečo z automatom.


Budem rád aj za nejaké typi na ten automat, staré automaty a okresková zábava mi až tak nejdú k sebe. Niekde cez 400tis sem tam vidno EVO X SST (dvojspojka) ale je to dost penazí len za koníček a už nebezpečne blízko S550 mustangom, na čo sa vždy v úvahách dostávam do kategórie zbytočne nových a zbytočne drahých áut.

Díky
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Zabavne auto - lehka spojka

Příspěvek od Vrooom »

Co si vzpominam tak lehkou spojku melo subaru brz. Rodina by byla lepsi bez noh :-)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabavne auto - lehka spojka

Příspěvek od Snowman000 »

Lahku spojku a radenie maju VAG, takze nejaky ten Golf GTI/R, Leon Cupra...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět