Audi S5 vs. BMW 335i E92

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
maxel
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 26 pro 22:50

Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od maxel »

Rád bych v horizontu pár týdnů pořídil něco nepraktického, zábavného, co žere i trávu kolem silnice.
Zatim jsem to zúźil na finální dvojici, viz. název.
Auto bude sloužit jako moje edc, primárně na cesty do práce, a různé pošusty kolem. Občas bych si rád zablbnul na prázdné ranní okresce, ale třeba okruhové ambice jsou prakticky nulové. Na druhou stranu ježdění mám rád, i teď si semtam jen tak sednu do auta a jedu se na hoďku projet; vyčistit hlavu.

Jinak doma je a bude krom budoucího kupátka ještě F11 530xd 2013 a skoro nová služební paštika Hjondé i30 s raketovým motorem 1.0 T-GDI (thx koronasráč, aneb cost saving v segmentu výroby leteckých motorů se projevil všude).
Tudíž je jasné, proč má volba — dostatek praktičnosti v domácí garáži zajištěn.

Obě auta z výběru budu hledat s manuálem. Audi je quattro. BMW chci zadohrab.
Roky budou podobné, někde kolem 2006-2008. Tudíž BMW motor N54. U Audi je to pak jasné, prostě osmivál.
Budget je cca 350k. Čistě na auto, na servisní banány něco bokem taky, don’t worry.

Samozřejmě je v plánu nejdřív obě auta projet a zkusit “na vlastní řiť (teda řiď)”, a bude to nakonec moje volba, přesto bych se zeptal do pléna — S5 nebo 335i?



(prozatim lehce víc tíhnu k Audi)
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od Předseda »

Relativně těžká a zároveň lehká volba. Já osobně bych šel do 335i. Poladit se dá bez sebemenších problému na 400koní. Vrazit tam samosvor a zábavy bude více než s Audi. Auto je to rychlejší než M3. Audi je o 100kg těžší a imo bude o trošku více baštit. Na spritmonitoru to vychází o 2-3l vic.
maxel
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 26 pro 22:50

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od maxel »

Kdyby ses oprostil od možností úprav a zvyšování výkonu, čistě z pohledu jaké auto bude příjemnější jako edc.
Pořád 335i?

Mě třeba nějakou dobu trvalo zvyknout si na cosi “tužší” řízení F11, po přechodu z V60 D3 2011 R-Design.
A to se bavíme o eFkové generaci, která rozhodně neni vyhlášená řidičskými vlastnostmi.
Proto možná víc inklinuju k Audi, kde bude řízení a obecně handeling méně zábavný, ale na denní použití zas cosi přijatelnější.

Spotřebu bych zatim nechal trochu stranou.
Ačkoliv máš samo recht.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od M.Z. »

Za mě je S5 spíš univerzální rychlý křižník, než auto na zábavu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od Předseda »

jako daily i tak 335i bo turbo. Tu V8 v denní provozu nebudeš točit do nesmyslu. Jak říká MZ = spíš je to rychlý křižník.
Jinak bych tedy osobně kouknul po 3er po Fl - lepší infotaiment. U S5 bych osobně dal přednost už 3.0TSI. Ten interier je oproti BMW o parník jinde. Prostě novější auto.
maxel
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 26 pro 22:50

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od maxel »

Abych to tady nějak uzavřel… včera převzato. N54 335i 2006, zadokola, manuál.
Až na chybějící paket (což je řešitelné) se tomu nedá prakticky co vytknout. Vybavený je to líp, jak moje F11.
Jenom ty dobastlený laufy ala M3 nevim no — buď pudou dolu a back-to-stock, anebo budou potřeba min. doladit a dopasovat.
Zvuk to má solidní, ale zas ne takovej, abych si na dálku chtěl po čtvrthodině prostřelit hlavu. A právě proto jim asi dam šanci.
Plus až sundam nápis “335i”, můžu se prsit, že mam M3 :D
Přílohy
F94D12F7-E927-48D9-8BFC-A28D28B2174E.jpeg
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od M.Z. »

Gratulace, dobrá kára. :ymapplause:
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od Vrooom »

Krasa, e92 je jedno z nejhezcich bmw ever.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od denis »

Súhlas, ale za mňa najkrajšie moderné bmw je e85 coupe :)
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Audi S5 vs. BMW 335i E92

Příspěvek od Lachende Bestien »

Designově fakt hodně povedené, stejně jako i Mertzeděsy z té doby.
Dneska vzhled aut v bmw asi ironicky navrhují nějaké velmi vtipné neurální sítě.
Odpovědět