Podezřelé věci v nájezdu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Scarcz
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29 črc 11:58

Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od Scarcz »

Ahoj,

vybírám ojeté auto a zatím u všech se mi něco nezdá na průběžně záznamech ujetých km. Říkám si, jestli je všechno stočené, nebo jsou nějaké anomálie běžné. Přidávám dvě auta a jejich nájezdy. U jednoho by v prvních 8 měsících auto ujelo skoro 30 000 a v dalších 2 letech jen 15 000. U drubého auta kilometry regulérně skočí o pár tisíc dolů. Říkám si, že to je asi jasný, ale třeba mi něco uniká.
Obrázky zde: https://photos.app.goo.gl/s1o24qoYrM99XvGY8
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od 406 Coupe »

Kdysi jsem si dělal porovnání průměrného ročního nájezdu pětiletých a desetiletých aut z nabídky internetového autobazaru a ten "pokles" byl snad o polovinu. Jistě to částečně dělaly fleetové vozy, prodané soukromníkům, kteří jezdili míň, ale nemohly to změnit moc. A když jsem kupoval šestiletý Megane se sedmdesáti tisíci, tak se prodejce nestyděl do servisky uvést za poslední dva roky nájezd čtyři ročně (logicky proto, aby se vešel do do stočeného tacho).

Takže podezřelé je nejspíš jasné.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od petr_riha »

To první auto můžou být spatne uvedené kilometry. Proč by někdo stacel takové drobné? A i kdyby jo, čemu by těch par kilometru vadilo, pokud je jinak auto ok?

U druhého to muže být někdo, kdo jezdil denně do práce a pak změnil job, dostal sluzebak nebo zjistil, ze to auto na takové ježdění není, pořídil si jiné a tohle posunul do rodiny.

Jinými slovy, je tam nejaka drobná nekonzistence, ale nemusí to znamenat nic.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od petr_riha »

406 Coupe píše:Kdysi jsem si dělal porovnání průměrného ročního nájezdu pětiletých a desetiletých aut z nabídky internetového autobazaru a ten "pokles" byl snad o polovinu. Jistě to částečně dělaly fleetové vozy, prodané soukromníkům, kteří jezdili míň, ale nemohly to změnit moc. A když jsem kupoval šestiletý Megane se sedmdesáti tisíci, tak se prodejce nestyděl do servisky uvést za poslední dva roky nájezd čtyři ročně (logicky proto, aby se vešel do do stočeného tacho).

Takže podezřelé je nejspíš jasné.
Pokud mělo auto za 5 let 60kkm (což samo o sobě není buhvijaky nájezd), nevím, proč by za další 2 roky nemohlo mít +8kkm. Stalo se druhým autem v rodině, než slo z domu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od delphin »

Tak třeba já najezdím i přes 60000 km ročně a manželka 6000 - 10000 km ročně. Takže když mám první 2 roky auto já a další 3 manželka, pořád se vejdeme pod 150000 km za 5 let.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od 970ka »

O jaké vozy se jedná ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Scarcz
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29 črc 11:58

Re: Podezřelé věci v nájezdu

Příspěvek od Scarcz »

Oboje jsou dacie logan s 0.9 tce motorem
Odpovědět