Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od Volfik »

Insignia je výborné auto, v GSi verzi, za 1 mil Kč nové a s komplet výbavou jako skvělé sedačky i s odvětráváním, matrix světla, head-up displej, kompletní sada asistentů, výborný podvozek a GKN čtyřkolka, adaptivní tlumiče, Brembo brzdy, atd.:
https://www.auto.cz/opel-insignia-gsi-g ... ena-136680

Spolehlivost:
https://www.autojournal.cz/opel-insigni ... onkurenci/

Arteon je pěknej, SuperB nudnej, ale oba technologiemi spíše pozadu (čtyřkolka jen Haldex, 7stupeň DSG vs pokročilejší GKN v Insignii a 9stupeň).

Jedinej argument proti Insignii je rychlejší ztráta ceny. Zase ale je levnější, přitom lepší jak konkurence ;)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od Stepan »

Jenom add ten Superb -> v červnu objednaná 110kw 2.0TDI L&K snad se vším kromě tažného vč. nějakýho nestandardního laku byla za 990k vč daně nová. To Volvo nebude. Vím, že dle úvodního postu na tom nezáleží, ale já bych snad radši novou Škodu než jetý Volvo. Tím spis pokud to má být zase auto na 7-8 let :)
Volfika nebrat vážně, je to místní Insigniofil. Upřímně, po tom co tady HM popisoval za anabazi, nejen ohledně kvality auta, ale zejména idiotsky přístup servisu, bych od Opelu utíkal co nejdál.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od HondaMan »

Stepan: poté co konečně přišli na to co je špatně funguje ok.
Ale banda debilů to je...
2.9T RWD
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od Volfik »

@Stepan - hele, Insignia je můj první (a 100% taky poslední, protože nástupce bude přebarvený Peugeot 508 a to nechci) Opel, jinak jsem měl Audi a Volvo a Mercedes. A neměnil bych. Za cca 800t Kč + DPH neskutečně dobré auto, překvapil zejména fakt výborný podvozek a jízdní vlastnosti, plus fajn je maximalistická výbava. Tomu se Škoda či VW či Volvo nepříblíží ani v ceně 1.5 mil Kč a víc.

Jedinej problém vlastně je, že GSi se skoro koupit nedá, do výroby je to dnes tak na rok, a skladovky nejsou. A nebudou. Tak jsem fakt rád, za to co mám, nabourat to, vysolím 1.5 mil Kč za horší auto konkurence ;)

A pokud bych chtěl něco fakt lepšího, za podobně vybavenou Audi A6 či MB E400 4Matic dám tak 1.8 mil Kč (s DPH).

Z GSi jsem nadšený proto, že je to docela levné auto a přitom skvělé. Koupit si skvělé auto za 2 mil Kč složité není, za 1 mil Kč docela jo. GSi to plní.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od jirka87 »

Hlavne u V/S90 plati naprosto neochvejne na zaklade

1) reportu a diskuzi realnych ceskych majitelu
2) poctu svolavacich akci
3) podpultovemu sdeleni servisu
4) poloboha Davida Patocky

JEDINE BENZIN. Diesel je masakr, financni sebevrazda, krev, pot, deprese, zaludecni vredy a rakovina varlat dohromady.
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od koffee »

Tak se po delší době hlásím ze změnami u nás - stále hledáme v ojetých max. 3 letých autech s tovární zárukou s vyšším rozpočtem #:-s

Projeto:
V90 - nakonec ne, největší obava byla spolehlivost v dieselu
540i - jo, zalíbilo se mi mít 6vál v 5er, našel jsem krásnou G31, ale to auto je ukrutně malý - sotva se mi vleze kočár do kufru
Škoda - za tu cenu radši prémii, nepřekousnu vzhled digi budíků a infotainmentu - na mě moc barevné a pomalé
X5 - malé :D
VW Tuareg - dost mě zklamal, uvnitř poměrně hlučný (ale na letních kolech), s V6 TDi celkem příjemný, ale "není to změna" proti Passatu
Q7 - asi největší překvapení - pohodlné, uvnitř ticho, velké :) jen ten interiér vypadá o 5-6 let starší než je.

Našel jsem hezký kus Q7 z 2019 (před faceliftem = ještě s vyjížděcím displejem z palubky) s motorem 50 TDi - je něco na si dát bacha a co u těchto aut 100% chtít?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od mattonecz »

U Q7 ale i ostatnich audi jsou ty predface interiery z dnesniho pohledu dost sileny. Ackoliv display na ovladani klimy by taky nemusel byt
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od koffee »

Tramtadadá! Obnovju téma :)

I když je Audi A6 50tdi super párník (ale na vzduchu super pohodlný), rozhodli jsme se, že koupíme něco o fous levnějšího (a s příchodem dalšího mimina možná i s větším kufrem, ale se ještě uvidí) a druhé menší auto do města.

Takže, co byste dnes volili, ojeté s velkým kufrem, tichem uvnitř (posledních 5 let jsem měl auto s akustickými okny) a dobrým zpracováním kolem 1M s DPH? Ideálně s bílým koženým interiérem :)
- Superb L&K - projel jsem 110kw a 140kw - ani jedno nejede, ale hlavně je to celé takové gumové - strašně měkká sedadla, pedály (plyn i brzda), houpe se to. Ale, bude téměř nové, v záruce a kufr spolkne snad úplně všechno. Výbava víc než obstojná. 147kw ještě nejeto.
- Volvo XC90 - obava z kvality dieselu, i když teď vidím, že to lidí prodávají s 200tis+ km, tak to asi i něco ujede (V90 dtto)
- Passat B8 - malý výběr, vybavené kusy vysoko na 1M (až nesmyslně)
- BMW 520d / 530d - jo, uvnitř je to malé - ale stejně ojeté stojí jak Superb / Passat.
- Audi Q7 (předfacelift) - to se mi líbilo, jen ten interiér strašně zestárl.. Navíc bych radši 200kw s kompresorem, než 50tdi s turbem. Ale většinou jde o starší kusy lehce před 100tis nájezdem.

Druhé auto bude něco malého - Swift Sport, Abarth a podobné mini zvěrstvo :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od řidičBOB »

koffee píše: pon 14 úno 16:19
VW Tuareg - dost mě zklamal, uvnitř poměrně hlučný (ale na letních kolech), s V6 TDi celkem příjemný, ale "není to změna" proti Passatu
Měl jsem předešlý model V6 TDI a mám i ten současný s TSI a tedy nesouhlasím s ničím, cos napsal. Jedním slovem bych to shrnul jako blábol. :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Vybavené kombi / SUV do 900 000 Kč

Příspěvek od mattonecz »

200kw 3.0 tdi je asi o drzku u jeteho
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět